Szukasz czegoś?

Asysta – pilotaż popularny wśród przedsiębiorców!

Autor:
2189776899_8295583f08_o

Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej to nowa pilotażowa usługa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, której zadaniem jest wspomaganie przedsiębiorców w pokonywaniu barier rozwojowych. Szacuje się, że do końca października skorzysta z niej aż 690 przedsiębiorców!

Głównym zadaniem asysty jest pomoc przedsiębiorcom w pokonaniu barier hamujących rozwój ich biznesu. Zatem usługa jest adresowana do wszystkich firm (w szczególności właścicieli najmniejszych firm), niezależnie od okresu dotychczasowego działania czy branży. Pilotaż obejmie nawet 1 000 przedsiębiorstw i będzie prowadzony w bieżącym roku na terenie 11 województw Polski przez 23 ośrodki Krajowego Systemu Usług. Dokładna lista wykonawców usługi znajduje się na stronie internetowej KSU pod adresem: ksu.parp.gov.pl/pl/oferta_ksu/pilotaze/asysta

Po etapie pilotażowym, jeśli usługa zainteresuje przedsiębiorców, będzie świadczona jako kolejna usługa systemowa Krajowego Systemu Usług przez Punkty Konsultacyjne KSU.

Usługa zbiera pozytywne opinie przedsiębiorców. Jednym z głównych atutów asysty jest jej niski koszt. Klient płaci maksymalnie 120 zł, co stanowi 5% wartości całej usługi. Pozostałe 95% jest finansowane z programu POKL i ta kwota stanowi dla firm pomoc de minimis. Firmy, które do tej pory nie korzystały z pomocy doradczej mają wspaniałą możliwość konsultacji ze specjalistami za minimalną cenę. Warto zatem skorzystać!

Na czym dokładnie polega usługa asysty?

W prowadzeniu działalności gospodarczej asysta składa się z dwóch etapów:

  • Diagnoza potrzeb biznesowych to identyfikacja problemów oraz potrzeb klienta związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Identyfikacja ta polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z klientem, analizy dokumentów oraz wskazaniu metod rozwiązania zdiagnozowanych potrzeb.
  • Wsparcie doradcze w zakresie zidentyfikowanych w etapie I potrzeb (w obszarach: spełniania wymogów formalno-prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej, marketingu, organizacji oraz finansów przedsiębiorstwa), zgodnie z ustaloną z klientem ścieżką postępowania.

W ramach programu Asysta przedsiębiorcy mogą uzyskać pomoc w czterech ww. obszarach działalności. Poniżej krótka specyfikacja:

  • Spełnianie wymogów formalno-prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej oznacza wywiązywanie się z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy, w tym m.in. składanie dokumentów do ZUS i Urzędu Skarbowego;
  • Marketing przedsiębiorstwa, czyli przygotowanie strategii marketingowej, analizy SWOT, analizy wpływu czynników zewnętrznych i wewnętrznych na pozycję strategiczną firmy itp.;
  • Organizacja przedsiębiorstwa, czyli kwestie związane z organizacją pracy, zarządzaniem czasem, dobore personelu, podziałem obowiązków i odpowiedzialności itp.;
  • Finanse przedsiębiorstwa, tj. m.in. opracowanie kosztorysu przedsięwzięcia, zarządzanie kapitałem obrotowym, pozyskiwanie źródeł finansowania, postępowanie w przypadku zagrożenia zatorem płatniczym, wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż ze względu na lokalną specyfikę, każda z instytucji prowadzących pilotaż koncentruje się na takim obszarze, gdzie potrzeby przedsiębiorców w zakresie asysty są największe.

Źródło: na podstawie artykułów ze stron: www.msp.money.pl; www.parp.gov.pl; www.polskieradio.pl; www.strefabiznesu.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Newsletter

„Już za chwilę poznasz podstawy prawne i możliwości, które umożliwiaja legalne wyrejestrowanie się z ZUS-u, o których większość właścicieli nie ma pojęcia...”

...aby natychmiast otrzymać materiały wpisz się na listę.

W ciągu kilku chwil na mail otrzymasz wszelkie potrzebne informacje prawne i linki. Obniżysz bardzo łatwo składki ZUS i podatki w skuteczny i bezpieczny sposób.

Zapisało się 12715+ osób!

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

koszty kupię Kto pamieta lata 90 i „koszty kupię” ?

Kto pamięta lata 90 i „koszty kupię”… Masowe oszukiwanie na podatkach, dumę z tego kto na i...