Szukasz czegoś?

Bez ryzyka nie ma zysku. Zarządzanie ryzykiem to gwarancja zachowania kapitału.

Autor:
reccomended

Zarządzanie ryzykiem to planowanie wysokości prognozowanej premii w stosunku do możliwej do poniesienia straty. Jedna ze składowych planu to stworzenie przez każdego inwestora indywidualnie, odpowiedniego bilansu ryzyka oraz zyskowności inwestycji.

Wiesz, że większość osób podchodzi z dużą obawą do inwestycji, w których istnieje ryzyko utraty kapitału, ale też zdecydowanie największe potencjalne zyski? Wiąże się to ściśle z potrzebą dążenia do bezpieczeństwa, bycia w strefie komfortu. […]

Tak więc dochodzimy do bardzo jasnego wniosku, że bez ryzyka nie ma zysku. Gdy mówimy o gwarancji, najczęściej będzie dotyczyło to straty. W jaki sposób należy to rozumieć? Cóż, osoba traci w sposób, który jest dla niej niewidoczny, np. magazynując oszczędności w przysłowiowej „skarpecie”, albo też traci lokując środki na koncie. Liczbowo ma wrażenie, że pieniądze na koncie rosną, ale ich siła nabywcza spada.

O innej sytuacji mówi się w przypadku, gdy reklamując inwestycję ktoś oferuje nam gwarantowany zysk. Wtedy są dwie możliwości, albo kłamie, albo bierze owe ryzyko na siebie (teoretycznie), a w praktyce obciążone nim są pieniądze, które mu powierzamy. Dodatkowo niepokoi to, że część osób w tym przypadku w ogóle nie zdaje sobie sprawy z ryzyka, więc decyzje jakie podejmuje, czy wysokość zainwestowanych środków – mogą być nierozważne.

Czytaj pełny artykuł na blogu:  Rekomendowane Inwestycje Kapitałowe kliknij tutaj

 

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Newsletter

„Już za chwilę poznasz podstawy prawne i możliwości, które umożliwiaja legalne wyrejestrowanie się z ZUS-u, o których większość właścicieli nie ma pojęcia...”

...aby natychmiast otrzymać materiały wpisz się na listę.

W ciągu kilku chwil na mail otrzymasz wszelkie potrzebne informacje prawne i linki. Obniżysz bardzo łatwo składki ZUS i podatki w skuteczny i bezpieczny sposób.

Zapisało się 12715+ osób!

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

mniejszy CIT CIT znowu w dół – gdzie tkwi haczyk?

CIT znowu w dół – gdzie tkwi haczyk? Ogłoszenie „piątki Morawieckiego” obudziło nadzieje ...