Szukasz czegoś?

Firmy mają 61 mld zł długu!

Autor:
3378489363_972fe0a136_o

W środę resort finansów podał, iż zaległości firm wobec sektora publicznego na koniec 2010 roku wyniosły ponad 61 mld zł, co stanowiło 4,32% PKB.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że najwyższy udział mają zaległości wobec organów skarbowych oraz wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Łączne zaległości wobec tych organów stanowią aż 75,08% ogółu zaległości wykazanych na koniec 2010 roku. Z podanych informacji również wynika, że 48,56% całości zaległości stanowią zaległości firm z trzech województw: mazowieckiego, śląskiego oraz wielkopolskiego.

Resort finansów tłumaczy, że dane o zaległościach nie obejmują wszystkich zaległości we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych, a jedynie zaległości generowane przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Chodzi tutaj zarówno o przedsiębiorców posiadających osobowość prawną, spółki nie posiadające osobowości prawnej, jak i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, bez względu na strukturę własności.

A czemu służą takie statstyki?

Otóż dane te mają na celu ustalenie potencjalnej wielkości pomocy publicznej w przypadku wystąpienia przedsiębiorcy, posiadającego zaległości, o ulgę w ich spłacie. Według Ministerstwa Finansów, w wyniku przepisów prawa unijnego, pomoc taka jest niestety istotnie ograniczona.

 
Źródło: na podstawie artykułów ze stron: www.pb.pl; www.strefabiznesu.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Liberalna gospodarka Socjalna licytacja czy jednak szansa liberalnego programu?

Jaki jest najlepszy sposób, by pójść drogą Argentyny, Grecji czy Wenezueli? Proste!- wystarczy ...