Szukasz czegoś?

Firmy w kontaktach z ZUS są na przegranej pozycji

Autor:
1622210554_4ccf445800_o

Nikogo już chyba nie dziwi, że coraz więcej osób ma problemy z zaskarżeniem decyzji ZUS. Nikogo też nie zaskakuje, że takie maksymy jak: prawo jest prawem, wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, czy prawo nie działa wstecz, nie mają realnego zastosowania w przypadkach, w których jedną ze stron jest Zakład. Obecnie wygrania spraw przed sądami nie ułatwia nawet brak wskazania przez ZUS przepisów, na podstawie których wydaje niekorzystne dla ubezpieczonych postanowienia. Gołym okiem widać przejawy dyskryminacji, która ze względu na swoją częstotliwość wydaje się być stanem normalnym. Nikogo to już nie szokuje, a mimo to, cały czas zastanawia. W jakim kraju żyjemy?

Jak potwierdzają prawnicy, do których zgłaszają się pokrzywdzeni, coraz więcej osób twierdzi, że mają problemy z zaskarżeniem decyzji ZUS, bo zawarte w nich sformułowania powodują, że nie wiadomo, co i jak zaskarżyć do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Wydawanie decyzji, których nikt nie rozumie to jeden ze znaków rozpoznawczych Zakładu. Jeżeli dodać do tego niejasność przepisów i możliwość różnorodnego interpretowania prawa, to właściwie już na wstępie człowiek traci głowę i gubi się w plątaninie reguł i norm. I tu wcale nie do końca chodzi o „zrozumienie”, gdyż prawo jest jak plastelina w rękach ZUS, który lepi to, co w danej sytuacji mu najbardziej pasuje.

Taki stan rzeczy nie nastraja pozytywnie. Rodzi się także pytanie: co robić w takich sytuacjach? Eksperci radzą zainteresowanym składanie odwołań. Tylko czy w systemie, w którym została wydana zła decyzja, na podstawie nie wiadomo jakich przepisów, które jeśli istnieją, są niezrozumiałe i mogą mieć kilka interpretacji, takie odwołanie może coś zmienić?

Pozostaje chyba tylko nadzieja…

Źródło: na podstawie artykułów ze stron: www.gazetaprawna.pl, www.kik.inforlex.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Newsletter

„Już za chwilę poznasz podstawy prawne i możliwości, które umożliwiaja legalne wyrejestrowanie się z ZUS-u, o których większość właścicieli nie ma pojęcia...”

...aby natychmiast otrzymać materiały wpisz się na listę.

W ciągu kilku chwil na mail otrzymasz wszelkie potrzebne informacje prawne i linki. Obniżysz bardzo łatwo składki ZUS i podatki w skuteczny i bezpieczny sposób.

Zapisało się 12715+ osób!

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Liberalna gospodarka Socjalna licytacja czy jednak szansa liberalnego programu?

Jaki jest najlepszy sposób, by pójść drogą Argentyny, Grecji czy Wenezueli? Proste!- wystarczy ...