Szukasz czegoś?

Pracują w Polsce, ale firmy rejestrują w Wielkiej Brytanii – Korzyści.

Autor:
4483915615_52f7cee6ca_o

Finansowy raj dla przedsiębiorców – reportaż.

Pracują w Polsce, ale firmy rejestrują w Wielkiej Brytanii. Korzyści jest dużo, ale czy to legalne?
Coraz więcej polskich przedsiębiorców decyduje się przenieść swój biznes za granicę. Wszystko jest zgodne z przepisami. Posłuchaj fragmentu wywiadu jaki daliśmy Polskiemu Radiu Wrocław:

Na wyspach kwota wolna od podatku to prawie 50 tysięcy, a nie jak w Polsce 3 tysiące złotych. VAT-u nie trzeba płacić, gdy obroty firmy nie przekraczają 400 tysięcy złotych ( 78 tys GBP) – nad Wisłą to ponad 2 razy mniejsza kwota czyli 150 tys zł. Ile osób oficjalnie działa np. w Anglii a pracuje w Polsce? Tego nie wie żadne z ministerstw, ale szacunki mówią o nawet kilkuset tysiącach firm. Tendencję potwierdza szef Dolnośląskiej Izby Gospodarczej Zbigniew Sebastian, który bardzo obrazowo opisuje działanie polskich instytucji, z którymi boryka się każdy biznesmen. – Mnie przekonują przede wszystkim prawie 20-krotnie niższe opłaty na ZUS, który w Polsce i tak nie ma przyszłości – mówi wrocławski fotograf Sebastian Borowski:

Podobnie zrobił Mariusz Dąbrowski, przedsiębiorca z Wrocławia, właściciel  telewizji internetowej Tagen.tv:

Eksperci jednak ostrzegają, aby dokładnie czytać dokumenty. – Brytyjskie ubezpieczenie nie zapewnia wszystkich świadczeń w Polsce – mówi Iwona Kowalska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych we Wrocławiu:

Zdaniem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych warto dokładnie czytać dokumenty, bo podstawowe zagraniczne ubezpieczenie często gwarantuje nam leczenie tylko w nagłych sytuacjach, a nie obejmuje np. przewlekłych chorób. O szczegółowe sprawdzenie miejscowego i polskiego prawa apeluje również ministerstwo gospodarki.

Uwaga również na pośredników-oszustów, którzy obiecują wypłatę emerytury już za kilka lat, a nie po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Radio Wrocław: Czy wszędzie dobrze gdzie nas nie ma? Dolnośląscy przedsiębiorcy, szczególnie ci mali, co raz tęskniej spoglądają ku krajom wspólnoty gdzie prowadzenie działalności gospodarczej jest łatwiejsze i tańsze. Co raz więcej z nich przenosi więc firmy np. na Wyspy Brytyjskie. Tam płacą dużo mniejsze podatki, mniejsze są także składki na ubezpieczenie. – Nie ma się co dziwić – mówiła dziś w Kontrze Radia Wrocław publicystka Jolanta Piątek:

Katarzyna Kaczorowska, dziennikarka Gazety Wrocławskiej, twierdzi, że problemem nie są małe firmy, a polscy giganci. Podała przykład spółki LLP, która przeniosła się do Arabii Saudyjskiej.

Na przenoszących swoje biznesy czekają też jednak zagrożenia – np. ubezpieczenie nie gwarantuje nam pełnych świadczeń zdrowotnych na terenie Polski.

Materiał pochodzi od: Przemek Gałecki – Polskie Radio Wrocław

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Newsletter

„Już za chwilę poznasz podstawy prawne i możliwości, które umożliwiaja legalne wyrejestrowanie się z ZUS-u, o których większość właścicieli nie ma pojęcia...”

...aby natychmiast otrzymać materiały wpisz się na listę.

W ciągu kilku chwil na mail otrzymasz wszelkie potrzebne informacje prawne i linki. Obniżysz bardzo łatwo składki ZUS i podatki w skuteczny i bezpieczny sposób.

Zapisało się 12715+ osób!

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Zrzut ekranu 2018-05-28 o 09.14.06 Sklep internetowy jako dodatkowy etat – czy to się opłaca?

Jeszcze niedawno Polacy podchodzili z rezerwą do zakupów w sieci. Mimo że nadal gros rynku należ...