Szukasz czegoś?

Prezes ZUS zapłacił 12 tysięcy złotych, by zostać „Znakomitym Przywódcą”

Autor:
zus

Czy to Superman? A może Zorro? Robbin Hood? Nie, to Znakomity Przywódca! Kolejny (fikcyjny) super bohater naszych czasów. Różnica polega na tym, że za nowego bohatera zapłciliśmy my, a nie wytwótrnia filmowa.

Nagrodą „Znakomitego Przywódcy” został uhonorowany prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, pan Zbigniew Derdziuk. I byłaby to jedynie śmieszna i dość niedorzeczna, aczkolwiek nieszkodliwa zabawa, gdyby nie fakt, że za udział w konkursie i otrzymanie tego tytułu prezes ZUS zapłacił około 12 tys. zł. Ale nie z własnej kieszeni – z publicznych pieniędzy!
Na tę sumę składa się opłata rejestracyjna 1700 zł + VAT, opłata weryfikacyjna 5800 zł + VAT, a także koszt dyplomu, statuetki, promocji, konferencji prasowej oraz uroczystości kończącej konkurs w wysokości razem 2400 zł + podatek VAT.

Aby uzyskać tytuł, prezes powołał w Zakładzie specjalny zespół, który miał go ocenić. W zespole zasiadło w sumie 18 osób, a ich pracę nadzorowała dyrektor gabinetu prezesa wraz z samym prezesem ZUS. O obiektywizmie i bezstronności nie było zatem mowy – przynajmniej nie wydaje mi się… I uśmiech na mojej twarzy się pojawił, gdy Zbigniew Derdziuk odebrał tytuł „Znakomitego Przywodcy” z rąk wicepremiera Waldemara Pawlaka mówiąc:  „Chcę podziękować za to wyrożnienie. Traktuję to jako wyraz uznania dla zmian, które wdrażamy w ZUS i potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku. I serdecznie dziękuję moim pracownikom, to także nagroda dla nich”.

Podobno dziennikarze zapytali w biurze prasowym ZUS, po co prezesowi tytuł „Znakomitego Przywódcy”. Niestety, nie otrzymali odpowiedzi.

Na stronie internetowej Super Expressu została przeprowadzona ankieta, której wyniki przedstawiam poniżej:

Dla lepszego zobrazowania nastrojów towarzyszących temu wydarzeniowi, zamieszczam kilka komentarzy:

~anonim9379 Teraz wiadomo po co byly potrzebne pieniadze z II filara ZUSowi

~anonim8551 Tego się nawet nie da komentować.

~anonim2919 POlska – kraj debilnych absurdów…

~anonim9303 Myślę że zamiast tytułu jego współpracownicy powinni mu przyznać rentę zdrowotną, bo w oczywisty sposób facetowi odbiło.

Źródło: na podstawie artykułów ze stron:  www.se.pl; www.wprost.pl; www.eska.pl; www.zus.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Liberalna gospodarka Socjalna licytacja czy jednak szansa liberalnego programu?

Jaki jest najlepszy sposób, by pójść drogą Argentyny, Grecji czy Wenezueli? Proste!- wystarczy ...