Szukasz czegoś?

Prezes ZUS zapłacił 12 tysięcy złotych, by zostać „Znakomitym Przywódcą”

Autor:
zus

Czy to Superman? A może Zorro? Robbin Hood? Nie, to Znakomity Przywódca! Kolejny (fikcyjny) super bohater naszych czasów. Różnica polega na tym, że za nowego bohatera zapłciliśmy my, a nie wytwótrnia filmowa.

Nagrodą „Znakomitego Przywódcy” został uhonorowany prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, pan Zbigniew Derdziuk. I byłaby to jedynie śmieszna i dość niedorzeczna, aczkolwiek nieszkodliwa zabawa, gdyby nie fakt, że za udział w konkursie i otrzymanie tego tytułu prezes ZUS zapłacił około 12 tys. zł. Ale nie z własnej kieszeni – z publicznych pieniędzy!
Na tę sumę składa się opłata rejestracyjna 1700 zł + VAT, opłata weryfikacyjna 5800 zł + VAT, a także koszt dyplomu, statuetki, promocji, konferencji prasowej oraz uroczystości kończącej konkurs w wysokości razem 2400 zł + podatek VAT.

Aby uzyskać tytuł, prezes powołał w Zakładzie specjalny zespół, który miał go ocenić. W zespole zasiadło w sumie 18 osób, a ich pracę nadzorowała dyrektor gabinetu prezesa wraz z samym prezesem ZUS. O obiektywizmie i bezstronności nie było zatem mowy – przynajmniej nie wydaje mi się… I uśmiech na mojej twarzy się pojawił, gdy Zbigniew Derdziuk odebrał tytuł „Znakomitego Przywodcy” z rąk wicepremiera Waldemara Pawlaka mówiąc:  „Chcę podziękować za to wyrożnienie. Traktuję to jako wyraz uznania dla zmian, które wdrażamy w ZUS i potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku. I serdecznie dziękuję moim pracownikom, to także nagroda dla nich”.

Podobno dziennikarze zapytali w biurze prasowym ZUS, po co prezesowi tytuł „Znakomitego Przywódcy”. Niestety, nie otrzymali odpowiedzi.

Na stronie internetowej Super Expressu została przeprowadzona ankieta, której wyniki przedstawiam poniżej:

Dla lepszego zobrazowania nastrojów towarzyszących temu wydarzeniowi, zamieszczam kilka komentarzy:

~anonim9379 Teraz wiadomo po co byly potrzebne pieniadze z II filara ZUSowi

~anonim8551 Tego się nawet nie da komentować.

~anonim2919 POlska – kraj debilnych absurdów…

~anonim9303 Myślę że zamiast tytułu jego współpracownicy powinni mu przyznać rentę zdrowotną, bo w oczywisty sposób facetowi odbiło.

Źródło: na podstawie artykułów ze stron:  www.se.pl; www.wprost.pl; www.eska.pl; www.zus.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Newsletter

„Już za chwilę poznasz podstawy prawne i możliwości, które umożliwiaja legalne wyrejestrowanie się z ZUS-u, o których większość właścicieli nie ma pojęcia...”

...aby natychmiast otrzymać materiały wpisz się na listę.

W ciągu kilku chwil na mail otrzymasz wszelkie potrzebne informacje prawne i linki. Obniżysz bardzo łatwo składki ZUS i podatki w skuteczny i bezpieczny sposób.

Zapisało się 12715+ osób!

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Zrzut ekranu 2018-05-28 o 09.14.06 Sklep internetowy jako dodatkowy etat – czy to się opłaca?

Jeszcze niedawno Polacy podchodzili z rezerwą do zakupów w sieci. Mimo że nadal gros rynku należ...