Szukasz czegoś?

Przenoszenie oszczędności z OFE do ZUS

Autor:
6736158045_6011be6aec_o

Zdaniem szefowej resortu pracy, to ZUS powinien wypłacać emerytury: ʺPrzecież doskonale sobie z tym radzi!ʺ

 

 

Projekt ustawy przygotowywanej w MPiPS zakłada stopniowe przekazywanie środków z OFE do ZUS w ciągu 10 lat przed przejściem na emeryturę. Zdaniem minister Jolanty Fedak zagwarantuje to bezpieczeństwo emerytur. Czyżby?

 

Minister Pracy i Polityki Społecznej wyjaśniła, iż w przygotowywanym przez jej resort projekcie jest tzw. fundusz bezpieczny, który zakłada przekazanie składek z OFE do ZUS na kilka lat przed przejściem na emeryturę. Zgodnie z sugestiami ministra finansów składki przekazywane byłyby do ZUS stopniowo – przez 10 lat, jedna dziesiąta co roku.

Zdaniem szefowej resortu pracy, to właśnie ZUS powinien wypłacać emerytury, bo ʺprzecież doskonale sobie z tym radzi, realizując emerytury kapitałowe – świadczenia dla 60-letnich kobietʺ. Ponadto Fedak podkreślała na antenie radiowej „Trójki”, że to tańsze rozwiązanie niż budowa instytucji pararynkowych, jakimi zdaniem pani minister, są OFE. Co więcej minister pracy i polityki społecznej zaznaczyła, że OFE nie spełniły oczekiwań, są nieefektywne oraz nie konkurują między sobą.

Premier Tusk pytany, czy pomysł minister Fedak, by na 10 lat przed emeryturą pieniądze z OFE przelewać do ZUS, jest jej autorskim pomysłem, czy też rządu, odpowiedział krótko: ʺTo nie jest projekt rządowy i nie będzie też w przewidywanej przeze mnie przyszłościʺ.

Czyli pomysłów jest wiele, tylko żaden nie jest realizowany od początku do końca…

Źródło: na podstawie artykułów ze stron: www.pb.pl; www.wprost.pl; www.emerytury.wp.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Feedback

1

Dodaj komentarz

Newsletter

„Już za chwilę poznasz podstawy prawne i możliwości, które umożliwiaja legalne wyrejestrowanie się z ZUS-u, o których większość właścicieli nie ma pojęcia...”

...aby natychmiast otrzymać materiały wpisz się na listę.

W ciągu kilku chwil na mail otrzymasz wszelkie potrzebne informacje prawne i linki. Obniżysz bardzo łatwo składki ZUS i podatki w skuteczny i bezpieczny sposób.

Zapisało się 12715+ osób!

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Zrzut ekranu 2018-05-28 o 09.14.06 Sklep internetowy jako dodatkowy etat – czy to się opłaca?

Jeszcze niedawno Polacy podchodzili z rezerwą do zakupów w sieci. Mimo że nadal gros rynku należ...