Szukasz czegoś?

Umorzenie składek dla matek

Autor:
3520276807_a3142d2bea_o

Kobiety, które prowadziły działalność gospodarczą, bądź współpracowały przy jej prowadzeniu, i jednocześnie przebywały na urlopie wychowawczym, mogą starać się o umorzenie składek na Fundusz Pracy – poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

O które kobiety dokładnie chodzi, bo oczywiście nie dotyczy to wszystkich? O umorzenie składek mogą ubiegać się te panie, które przebywały na urlopie między 1 stycznia 1999 roku, a 31 sierpnia 2009 roku. A możliwe jest to dzięki wprowadzonej ustawie z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Jak wygląda proces ubiegania się o umorzenie składek? Należy pobrać formularz wniosku, który jest dostępny w każdej placówce ZUS, a także na stronie internetowej Zakładu. Tam również należy szukać wszelkich istotnych informacji w sprawie umorzenia należności na Fundusz Pracy. Następnie wypełnione wnioski można składać od 1 lutego do 1 sierpnia 2011 roku.

A dokładnie o zwrot czego kobiety mogą się ubiegać? Otóż może to dotyczyć zarówno niezapłaconych składek, jak też naliczonych z tego tytułu odsetek. Jeżeli składki zostały opłacone po terminie, umorzeniu będą podlegały także odsetki za zwłokę.

Drogie panie, zachęcam o odzyskanie tego, co się wam należy!

Źródło: Na podstawie artykułu z dnia 19 stycznia 2011 rok „Wprost” opublikowanego na stronie tygodnika:  www.wprost.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Newsletter

„Już za chwilę poznasz podstawy prawne i możliwości, które umożliwiaja legalne wyrejestrowanie się z ZUS-u, o których większość właścicieli nie ma pojęcia...”

...aby natychmiast otrzymać materiały wpisz się na listę.

W ciągu kilku chwil na mail otrzymasz wszelkie potrzebne informacje prawne i linki. Obniżysz bardzo łatwo składki ZUS i podatki w skuteczny i bezpieczny sposób.

Zapisało się 12715+ osób!

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Zrzut ekranu 2018-05-28 o 09.14.06 Sklep internetowy jako dodatkowy etat – czy to się opłaca?

Jeszcze niedawno Polacy podchodzili z rezerwą do zakupów w sieci. Mimo że nadal gros rynku należ...