Szukasz czegoś?

Umorzenie składek dla matek

Autor:
3520276807_a3142d2bea_o

Kobiety, które prowadziły działalność gospodarczą, bądź współpracowały przy jej prowadzeniu, i jednocześnie przebywały na urlopie wychowawczym, mogą starać się o umorzenie składek na Fundusz Pracy – poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

O które kobiety dokładnie chodzi, bo oczywiście nie dotyczy to wszystkich? O umorzenie składek mogą ubiegać się te panie, które przebywały na urlopie między 1 stycznia 1999 roku, a 31 sierpnia 2009 roku. A możliwe jest to dzięki wprowadzonej ustawie z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Jak wygląda proces ubiegania się o umorzenie składek? Należy pobrać formularz wniosku, który jest dostępny w każdej placówce ZUS, a także na stronie internetowej Zakładu. Tam również należy szukać wszelkich istotnych informacji w sprawie umorzenia należności na Fundusz Pracy. Następnie wypełnione wnioski można składać od 1 lutego do 1 sierpnia 2011 roku.

A dokładnie o zwrot czego kobiety mogą się ubiegać? Otóż może to dotyczyć zarówno niezapłaconych składek, jak też naliczonych z tego tytułu odsetek. Jeżeli składki zostały opłacone po terminie, umorzeniu będą podlegały także odsetki za zwłokę.

Drogie panie, zachęcam o odzyskanie tego, co się wam należy!

Źródło: Na podstawie artykułu z dnia 19 stycznia 2011 rok „Wprost” opublikowanego na stronie tygodnika:  www.wprost.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Liberalna gospodarka Socjalna licytacja czy jednak szansa liberalnego programu?

Jaki jest najlepszy sposób, by pójść drogą Argentyny, Grecji czy Wenezueli? Proste!- wystarczy ...