Szukasz czegoś?

Załóż firmę przez internet

Autor:
6812407093_e3a25e2f2d_o

Do założenia firmy nie jest potrzebna wizyta w urzędzie. Wszelkie formalności związane z jej rejestracją można załatwić przez internet. Czyżby?

W Polsce zaczęła obowiązywać ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych, która m.in. likwiduje ponad 200 obecnie wymaganych zaświadczeń i zastępuje je oświadczeniami. Według autorów nowych przepisów od 1 lipca każdy obywatel może też rejestrować działalność gospodarczą przez internet. Wystarczy mieć komputer podłączony do internetu i wejść na stronę www.ceidg.gov.pl.

Nie jest już konieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą kwalifikowanego certyfikatu. Wystarczy, że wniosek będzie opatrzony profilem zaufanym ePUAP, który (warto zaznaczyć) jest bezpłatny. Jednak najpierw trzeba uwierzytelnić Profil Zaufany w e-PUAP, co oznacza to nic innego jak konieczność udania się do uprawnionej instytucji np. ZUS i dokonania potwierdzenia.

Jeżeli mamy profil zaufany, możemy poprzez jedną z trzech stron: epuap.gov.pl, firma.gov.pl albo ceidg.gov.pl wysłać drogą elektroniczną wniosek o założenie działalności gospodarczej.

Oczywiście nadal możliwe będzie tradycyjne zarejestrowanie firmy w urzędzie gminy.

Na razie za pośrednictwem CEIDG można załatwić większość spraw związanych z rejestracją działalności gospodarczej. Niestety w dalszym ciągu system nie jest do końca zintegrowany z ZUS, a co za tym idzie formalności związane ze złożeniem druku ZZA lub ZUA należy dokonać osobiście w Zakładzie. Podobno ma się to zmienić w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Należy przyznać, że uruchomienie CEIDG to krok w dobrym. Najlepszym tego dowodem jest założenie przez internet ponad tysiąc firm w ciągu tygodnia.

Źródło: na podstawie artykułów ze stron: www.bankier.pl; www.strefabiznesu.pl; www.ceidg.gov.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Liberalna gospodarka Socjalna licytacja czy jednak szansa liberalnego programu?

Jaki jest najlepszy sposób, by pójść drogą Argentyny, Grecji czy Wenezueli? Proste!- wystarczy ...