Szukasz czegoś?

Autorespondery

Autor:

Definicja:

Autoresponder – program lub opcja w programie służąca do automatycznego odpowiadania rozmówcy – przy próbie kontaktu wysyła jako odpowiedź wiadomość o z góry ustalonej treści.

Często występuje jako opcja w programie pocztowym umożliwiająca szybkie wysłanie odpowiedzi do nadawcy e-maila. Jest także wykorzystywany w komunikatorach internetowych oraz na IRC-u jako informacja dla nadawcy wiadomości, że adresata nie ma w danej chwili przy komputerze.

Przy pomocy wielokrotnego autorespondera pocztowego można w kolejnych odpowiedziach na jeden otrzymany e-mail przesyłać zainteresowanej osobie treść kolejnych odcinków jakiegoś kursu. Jednokrotny autoresponder może wysyłać w odpowiedzi na maile aktualną wersję jakiegoś pliku (np. oferty, cennika, itp.).

W chwili obecnej autoresponder to już nie tylko skrypt wysyłający wiadomości, ale system obsługujący klientów. Można za jego pomocą przeprowadzać ankiety, segregować kontakty w zależności od wybranych klientów oraz tworzyć i przetwarzać statystyki.
Z jakiego narzędzia skorzystać?

Najwygodniej wykorzystać jednego z wielu oferowanych na rynku wielokrotnych autoresponderów.Autoresponder to program służący do automatycznego odpowiadania na otrzymane maile – wysyła odpowiedź o z góry ustalonej treści (np. informacje, że jesteś właśnie na urlopie)jeden otrzymany email przesyłać treść kolejnych odcinków kursu.
Szanujące się na rynku systemy autoresponderów to:

●   darmowy FreeBot (nie posiada opcji wysłania mailingu co jest
sporym utrudnieniem),
●   Allebot (system przeznaczonym dla użytkowników serwisu
aukcyjnego Allegro),
●   oraz rozwiązania komercyjne – MailBoot, Implebot,
UltimateMailer, FUMP

Jeśli szukasz autorespondera – musisz zdecydować, czego oczekujesz – niezawodności, łatwości obsługi i supportu – wówczas wybierzesz   rozwiązanie   komercyjne,   czy   darmowego   narzędzia,   które może   przestać   działać,   zmienić   funkcjonalność,   a   nawet   zniknąć z rynku.

Niekoniecznie prawdą jest, że droższe rozwiązanie jest lepsze, ale z drugiej strony cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru.

Czasem warto zapłacić więcej i spać spokojnie, że system nie wyśle nic przez przypadek (za co możesz zostać ukarany – przecież to spam), ani nie zgubi zebranych w pocie czoła adresów email – przed  zakupem zastanów się, czy masz zaufanie do twórcy wybranego autorespondera?

Jak zbudować listę mailingową?

Aby zbudować listę mailingową musisz działać subtelnie.  Jeśli będziesz wymagać od swojego odwiedzającego, aby wypełnił  ogromny formularz z datą urodzenia, numerem telefonu i adresem,  możesz być pewien, że większość z nich tego nie zrobi.  Ludzie coraz mniej chętnie podają swoje dane – ja sie im nie dziwię –  chcą pozostać anonimowi. Dlatego też, jeśli ktoś chce podać Ci  swój  adres email, nie wymagaj niczego więcej, aby nie zaczął sie wahać. To ważne, aby mieć dużo danych o swoich użytkownikach, ale zdecydowanie lepiej poprosić ich o wypełnienie odpowiedniej ankiety w późniejszym terminie i zaoferowanie im czegoś w zamian – kiedy już zbudujesz zaufanie i będziesz postrzegany jako osoba wiarygodna.
Jak można wykorzystać zebrane dodatkowe dane?
Tutaj pomysłów jest naprawdę wiele, np.

  • promocja urodzinowa -wysyłać klientom na urodziny życzenia
  • oraz % upustu w prezencie.
  • promocja imieninowa
  •  życzenia z okazji dnia kobiet
  • jakieś zdarzenie istotne lub sensacyjne
  • ciekawostki
  • dobre artykuły

Podstawią e-matketingu mailowego jest ciągłe przypominanie o tym,  że istniejesz i o tym co sprzedajesz.  Im bardziej profesjonalnie to zrobisz, tym większy odniesiesz sukces.

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
TaxCoin.io
Dezi.pl
taxelit.com

Najnowsze Wpisy

Myślacy człowiek liczy się z tym, że „dobrze już było”.

Jakby spojrzeć z pewnej perspektywy, to w tak krótkim czasie, tak wiele się zdarzyło że trudno ...

Archiwum