Szukasz czegoś?

Kryptowaluty odrodziły się w 2020 r.

Autor:

Silne wsparcie dla regulacji branży kryptograficznej na ostatnim spotkaniu G7

Ministrowie z siedmiu wpływowych krajów wezwali do większego nadzoru regulacyjnego i przepisów dotyczących kryptowalut, ponieważ rynek obserwuje zwiększoną akceptację zarówno przez instytucje jak i rynek detaliczny. Ministrowie popierają apele o regulacje dotyczące kryptowalut.

Kryptowaluty będą nareszcie uregulowane pod względem prawnym. Nasz projekt TAXELIT do rozliczania podatków z transakcji krypto jest na dobrej drodze do sukcesu. Wywiad ze mną sprzed roku i więcej o TAXELIT znajdziesz TUTAJ

Zgodnie z notatką opublikowaną przez Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych we wtorek, sekretarz Steven T. Mnuchin spotkał się z szefami finansowymi i gubernatorami Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii, Komisji Europejskiej i Eurogrupy w celu omówienia  kryptowaluty i silny wzrost branży w ostatnich miesiącach.  Dołączyli do nich szefowie MFW, Banku Światowego i Rady Stabilności Finansowej.

Kryptowaluty odrodziły się w 2020 r. W obliczu ponurych perspektyw gospodarczych i obaw przed inflacją z powodu nieustannego drukowania pieniędzy przez rządy na całym świecie.  W związku z tym inwestorzy zwrócili się ku bitcoinowi i złotu, wyprzedzając gotówkę i obligacje, co ponownie przyspieszyło wzrost sektora po niesławnej hossie 2017 roku.

 Szefowie państw omówili bieżące reakcje gospodarcze na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz strategie mające na celu osiągnięcie solidnego ożywienia w całej gospodarce światowej.

Ale co ważne, omówili politykę i reakcje na ewoluujący krajobraz aktywów kryptograficznych i innych zasobów cyfrowych, a także działania władz krajowych mające na celu zapobieganie ich wykorzystywaniu do złośliwych celów i nielegalnych działań.

 Grupa powiedziała:

 „W całej G7 istnieje silne poparcie dla potrzeby uregulowania walut cyfrowych.  Ministrowie i gubernatorzy potwierdzili poparcie dla wydanego w październiku wspólnego oświadczenia G7 w sprawie płatności cyfrowych ”.

Przedstawiciele G7 w październiku we wspólnym oświadczeniu w sprawie płatności cyfrowych stwierdzili, że nowy system finansowy może poprawić dostęp do usług finansowych oraz ograniczyć nieefektywność i koszty.  Dodali jednak, że takie produkty są „odpowiednio nadzorowane i regulowane”.

 Jednak nie wszystko jest w porządku w krainie stablecoinów

Pomimo wsparcia dla kryptowalut, niemiecki minister finansów Olaf Scholz wydał surowe oświadczenie w sprawie obaw związanych z nadchodzącym Diem stablecoinem Facebooka (zmienionym z Libra) w Niemczech i Europie.

 „Wilk w owczej skórze to nadal wilk” – zauważył i dodał: „Jest dla mnie jasne, że Niemcy i Europa nie mogą i nie zaakceptują swojego wejścia na rynek, podczas gdy ryzyko regulacyjne nie jest odpowiednio uwzględnione”.

Mnuchin, zgodnie z plotkami na początku tego miesiąca, powiedział, że regulacje kryptograficzne dotyczące prywatnych dostawców portfeli są nieuchronne.  Oznaczało to oddanie giełd oraz „twardych” i „miękkich” portfeli pod nadzór organów regulacyjnych i wymaganie od ich użytkowników przesłania obowiązkowego czeku KYC.

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


  Skomentuj na Facebooku:

  Dodaj komentarz

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  O Mnie

  Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze Wpisy

  Kilka przypomnień przed wyborami

    15-go października wybory! Przez ostatnie 3 lata polski złoty a zatem nasze oszczędności ...

  Archiwum