Szukasz czegoś?

Projekty

Autor:

Księgowość SigmaPARTNER w Polsce i angielska TaxPACK dla spółek Ltd.

Obsługa księgowa w Polsce SigmaPARTNER raz  TaxPACK (www.taxpack.co.uk) dla spółek w UK i przekształcanie jednoosobowych działalności w Sp. z o.o by nie płacić ZUS i oszczędzać na podatkach.

Czytaj więcej

Platforma szkoleń INTELLIGENCE

ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA USŁUGI W KSIĘGOWOŚCI SIGMAPARTNER.

Platforma e-lerningowa dla Klientów naszego biura księgowego. Pomagamy przedsiębiorcom w rozwoju ich firm i oferujemy istotną wiedzę w zakresie prowadzenia działalności Klienta i współpracy. Platforma umożliwia zdobycie zniżek za obsługę księgową.

Czytaj więcej

 

TAXELIT

TAXELIT i TXN – duet, który na nowo definiuje możliwości istniejących oprogramowań oraz inwestycji.

Pełna wersja White Paper oraz finansowanie społecznościowe platformy poprzez ICO: http://taxcoin.io

Platforma TAXELIT: http://taxelit.com

 

Ogólny opis projektu:

JAKI JEST PROBLEM I JAK GO ROZWIĄZUJEMY?

Przy zmieniających się ustawach w różnych krajach dochodzi do niepewności w zakresie obowiązku rozliczania kryptowalut wśród traderów, osób fizycznych czy firm. Problem jest jednak o wiele szerszy i często przejawia się niespójnością funkcjonowania kadr pracujących na stanowiskach rachunkowości, w tym również w zakresie podejmowanych działań podatkowych.

Sytuacje komplikuje dodatkowo złożoność transakcji przeprowadzanych na wielu giełdach w ciągu roku oraz zmieniające się prawo. Istnieje ponadto brak świadomości konsekwencji prawnych wśród os. fizycznych za brak rozliczeń kryptowalut z fiskusem. Firmy i traderzy charakteryzują się lepszym stopniem wyedukowania w tej materii, jednakże nie posiadają oni prostych i dostępnych narzędzi (jak chociażby biura rachunkowe), dzięki którym łatwo mogliby rozliczyć się z fiskusem.

Pierwszy moduł TAXCOIN (biznesplan obejmuje budowę pełnego oprogramowania księgowego TAXELIT) będzie chętnie kupowane, ponieważ biura rachunkowe nie będą musiały rezygnować z dotychczasowego oprogramowania. Program ten charakteryzuje się pełną integracją z największymi systemami na rynku oprogramowania dla biur rachunkowych w UE i będzie zaspokajać pierwszą z potrzeb która rośnie w postępie geometrycznym: potrzebę łatwych rozliczeń kryptowalut, potrzebę, która nie może być zrealizowana na bazie istniejących dotychczas systemów rozliczeniowych.

Drugim modułem jaki wypuścimy na rynek będzie pionierskie na rynku UE oprogramowanie do wystawiania faktur w kryptowalutach TAXELIT FAKTURY. Moduł Faktury idealnie wpisuje się w strategię TAXELIT ponieważ zwiększy możliwości handlowe całego sektora ecommerce, gdyż coraz więcej sklepów internetowych chciałoby przyjmować płatności w kryptowalutach, ale nie ma narzędzi do szybkich rozliczeń takich transakcji w walutach FIAT.

Kolejny program jaki wprowadzimy na rynek, który jest konsekwencją strategii to bramka kryptowalutowa płatności online zintegrowana z TAXCOIN dla sklepów internetowych (i nie tylko) oraz terminale do płacenia kartą.

Tak więc:

1. TAXELIT FAKTURY zlikwiduje problem płacenia kryptowalutami w sklepach internetowych.

2. KRYPTOWALUTOWA BRAMKA PŁATNOŚCI TAXELIT udostępniona sklepom internetowym zautomatyzuje wszystkie tego typu transakcje w internecie.

3. TAXCOIN, który będzie działał w czasie rzeczywistym, jako kompatybilna aplikacja z naszym oprogramowaniem TAXELIT stworzy zautomatyzowany ekosystem transakcyjno-księgowo-podatkowy o olbrzymim, trudnym obecnie do skalkulowania volumenie transakcji na rynku ecommerce.

JAKI JEST RYNEK?

Obecnie na rynku nie istnieje oprogramowanie, które umożliwiałoby w łatwy sposób rozliczanie transakcji masowych z giełd kryptowalut, FOREX oraz innych. Borykamy się z problemem nie tyle ignorancji działów księgowości w kontekście zasad i prawa podatkowego, ale głównie z problemem technicznym w kwestii rozliczenia masowych transakcji z zaciągniętych plików z regulowanych, ale także, co bardzo istotne, nieregulowanych jeszcze giełd kryptowalutowych.

JAKIE SĄ OBECNE ROZWIĄZANIA?

Nie istnieje na rynku żadna, nawet podobna forma oprogramowania zbliżona swym funkcjonowaniem do idei, którą ma reprezentować nasze oprogramowanie. Nie istnieje żadne rozwiązanie, które w pełni byłoby w stanie automatycznie pobierać dane z giełd i przedstawiało w czasie rzeczywistym wartości do wyliczeń podatków. Nasz produkt jest pierwszym tego rodzaju oprogramowaniem na rynku UE.

Nie ma na rynku UE automatycznych narzędzi, które byłyby kompatybilne z różnymi oprogramowaniami, którym posługują się biura rachunkowe. Obecni producenci oprogramowania księgowego nie dostrzegli tej niszy rynkowej i nie są zainteresowani tworzeniem potrzebnych modułów.

Ulubioną aplikacja księgowych na dowolnym oprogramowaniu będzie TAXCOIN.

TAXCOIN będzie produktem wyjściowym i sztandarowym, który będzie miał za zadanie zaspokoić pierwszą, główną potrzebę biur rachunkowych w kwestii usprawnienia dotychczasowo funkcjonujących rozwiązań a jednocześnie wyjść na przeciw rosnącemu już zapotrzebowaniu na takie oprogramowania u klientów indywidualnych.

TAXCOIN będzie pobierał dane bezpośrednio z giełdy swoich klientów. Biuro Rachunkowe korzystające z oprogramowania TAXCOIN a następnie z pełnej wersji TAXELIT staną się konkurencyjne na rynku.

Tego typu działanie ugruntuje pozycję firmy jako właściciela pierwszego oprogramowania w UE do łatwego rozliczania transakcji kryptowalutowych, które będzie oparte o blockchain.

JAKA JEST WIELKOŚĆ RYNKU?

Przyjmuje się że tylko w samej Polsce, Niemczech i Anglii jest około 120 000 biur rachunkowych.

Rynki geograficzne, na których firma Secure Internet Technologies OÜ będzie prowadzić sprzedaż swoich produktów to: Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia.

Wartość rynku usług księgowych w samej tylko Polsce dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jest szacowana na 5 miliardów złotych. Łącznie kraje, o których mowa powyżej i ich rynek księgowy w których TAXELIT będzie sprzedawany szacowany jest na 5 miliardów Euro.

JAKICH REZULTATÓW OCZEKUJEMY?

TAXELIT ma zamiar przejąć znaczną część rynku oprogramowania usług księgowych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Czechach, Słowacji (i innych krajach). Szacujemy że w pierwszych 3 latach zdołamy zająć 5% istniejącego rynku oprogramowania dla biur rachunkowych.

TAXELIT stanowić ma alternatywę na rynku oprogramowań dla wszystkich biur rachunkowych, które są świadome nadchodzących i nieodwracalnych zmian w finansach i chcą się odpowiednio wcześnie wyróżnić.

Za dobrą perspektywę dla TAXELIT można uznać stanowisko Szczytu G20 dotyczące stworzenia międzynarodowych przepisów prawnych dotyczących kryptowalut oraz zasad ich opodatkowania. Coraz większa popularyzacja kryptowalut, fiskalizacja oraz integrację obecnego systemu monetarnego z kryptowalutami – tam jest przyszłość, ktoś to wszystko będzie musiał rozliczyć z fiskusem. Zrobimy co w naszej mocy, aby tym systemem była aplikacja TAXCOIN.

Do końca czerwca 2020 r. – w pierwszej fazie sprzedaży – TAXCOIN wygeneruje ok. 0,5 mln Euro przychodu.

Na koniec 2022 roku sprzedaż ma wynosić łącznie 24 tys. sztuk, gdzie łączny przychód ze sprzedaży w ciągu 3 lat ma wynieść 5,5 mln Euro + 0,7 mln Euro za ASYSTĘ. (Asysta to stała coroczna opłata wznowieniowa (adaptacja do najnowszej wersji obejmującej zmiany w prawie podatkowym).

Żywimy nadzieję, że 10% klientów, którzy wcześniej używali moduł TAXCOIN dokupi pełne oprogramowanie TAXELIT co spotęguje cały wynik aż o 45%. TAXELIT wedle wstępnych rokowań przejmie część rynku, która będzie stanowiła ponad 2500 sprzedanych licencji (łączna sprzedaż pełnych licencji w 2021 r. to 2,5 mln Euro, o równowartości ok. 1000 Euro każda). Stały coroczny wpływ z asysty, który obecnie na rynku wynosi 20%  za przykładowy okres 5 lat pomnaża wynik sprzedażowy o 100%. 

Naszym celem jest jak najszybsze zyskanie miana lidera w sektorze rozliczeń́ podatków od kryptowalut z aplikacją TAXCOIN a docelowo oprogramowaniem TAXELIT.

5% rynku które z łatwością zdobędziemy – to 5 000 000 € którymi się podzielimy!

BRAMKA PŁATNOŚCI i tzw. e-transfery na rynku ecommerce to element, który obejmując z czasem coraz większy rynek klientów zdecydowanie podniesie rentowność a tym samym wycenę tokenu TXN.

ZAŁOŻENIA PROJEKTU

TAXCOIN docelowo ma działać jako współpracująca i kompatybilna aplikacja z systemami dostępnymi już na rynku a w konsekwencji działań jako zautomatyzowany ekosystem transakcyjno-księgowo-podatkowy.

TAXELIT to nie tylko program księgowy, to również ciekawy model inwestycyjny.

Nasze produkty wchodzące w skład TAXELIT będą do nabycia przez podmiot księgowy przy użyciu tokenów TXN dlatego TAXELIT sam w sobie będzie stanowił wartość w sensie obiegu rynkowego. Token TXN będzie z początkiem 2020 roku wprowadzony na giełdę. Ze względu na przewidywany wzmożony popyt na nasze usługi, wartość rynkowa jednostki rozliczeniowej (tokenu TXN) powinna zyskiwać na wycenie w nadchodzących latach.

Do każdego produktu będą przypisane dodatkowe pakiety tokenów (pierwsze przy zakupie promocyjnym – oferta ważna tylko przez 3 lata do marca 2023 roku). Tokeny te będą zbywalne.

TAXELIT budzi entuzjazm, ponieważ daje inwestorom finansowe korzyści wynikające z budowy oprogramowania na rynku wartym 5 000 000 000 €

CROWDFUNDING

Finansowanie społecznościowe platformy TAXELIT (https://taxelit.com/) czyli TAXCOIN.IO (więcej na: http://taxcoin.io) i odpowiadający mu proces tworzenia tokenów są organizowane wokół inteligentnych kontraktów działających na Ethereum. Uczestnicy chętni do wspierania rozwoju projektu TAXELIT mogą to zrobić wysyłając tokeny ETH na wskazany adres podany w trakcie procesu sprzedaży tokenów. Uczestnik musi wysłać określoną ilość tokenów Ethereum na konto po rozpoczęciu okresu finansowania społecznościowego (określony jako numer bloku). Crowdfunding kończy się w dniu zakończenia zbiórki lub w momencie pozyskania odpowiedniego, ustalonego wcześniej progu dla kwoty maksymalnej (hardcap).

WARUNKI ICO I ZASADY DYSTRYBUCJI

Podmioty koordynujące lub oferujące tokeny oferowane w ICO: Secure Internet Technologies OÜ. Liczba tokenów Oferowanych w ramach ICO: 31 350 000 TXN

Cena tokenów w ICO:

private Sale – 0,06 USD za 1 TXN,

pre Sale – 0,08 USD za 1 TXN,

I etap ICO – 0,1 USD za 1 TXN,

II etap ICO – 0,12 USD za 1 TXN,

III etap ICO – 0,15 USD za 1 TXN.

Zasady składania zapisów oraz płatności za oferowane tokeny:

Aby przystąpić do zakupu trzeba zarejestrować się na platformie TAXCOIN.IO http://taxcoin.io  oraz przejść proces weryfikacji KYC.

Czytaj więcej

 

Facebook: Optymalizujemy Koszty Firm

Z nami zoptymalizujesz koszty Swojej firmy i bezboleśnie zaoszczędzisz dodatkowe pieniądze. Advice & Consulting DEZI Ltd. stworzyła najprawdopodobniej najbardziej kompetentną organizację zrzeszając Przedsiębiorców i Handlowców pod hasłem Optymalizacja kosztów biznesowych.

Czytaj więcej

Optymalizacja Kosztów Firmy

Obsługa ksiegowa w Polsce SIGMAPARTNER.PL i w Anglii  DEZI.PL  Zakładanie spółek w UK i przekształcanie jednoosobowych działalności w Sp. z o.o by nie płacić ZUS i oszczędzać na podatkach.

Czytaj więcej

Chcesz wiedzieć więcej? – skontaktuj się:  poczta@pawelkurnik.pl

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
TaxCoin.io
Dezi.pl
taxelit.com

Najnowsze Wpisy

Myślacy człowiek liczy się z tym, że „dobrze już było”.

Jakby spojrzeć z pewnej perspektywy, to w tak krótkim czasie, tak wiele się zdarzyło że trudno ...

Archiwum