Szukasz czegoś?

Asysta – pilotaż popularny wśród przedsiębiorców!

Autor:

Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej to nowa pilotażowa usługa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, której zadaniem jest wspomaganie przedsiębiorców w pokonywaniu barier rozwojowych. Szacuje się, że do końca października skorzysta z niej aż 690 przedsiębiorców!

Głównym zadaniem asysty jest pomoc przedsiębiorcom w pokonaniu barier hamujących rozwój ich biznesu. Zatem usługa jest adresowana do wszystkich firm (w szczególności właścicieli najmniejszych firm), niezależnie od okresu dotychczasowego działania czy branży. Pilotaż obejmie nawet 1 000 przedsiębiorstw i będzie prowadzony w bieżącym roku na terenie 11 województw Polski przez 23 ośrodki Krajowego Systemu Usług. Dokładna lista wykonawców usługi znajduje się na stronie internetowej KSU pod adresem: ksu.parp.gov.pl/pl/oferta_ksu/pilotaze/asysta

Po etapie pilotażowym, jeśli usługa zainteresuje przedsiębiorców, będzie świadczona jako kolejna usługa systemowa Krajowego Systemu Usług przez Punkty Konsultacyjne KSU.

Usługa zbiera pozytywne opinie przedsiębiorców. Jednym z głównych atutów asysty jest jej niski koszt. Klient płaci maksymalnie 120 zł, co stanowi 5% wartości całej usługi. Pozostałe 95% jest finansowane z programu POKL i ta kwota stanowi dla firm pomoc de minimis. Firmy, które do tej pory nie korzystały z pomocy doradczej mają wspaniałą możliwość konsultacji ze specjalistami za minimalną cenę. Warto zatem skorzystać!

Na czym dokładnie polega usługa asysty?

W prowadzeniu działalności gospodarczej asysta składa się z dwóch etapów:

  • Diagnoza potrzeb biznesowych to identyfikacja problemów oraz potrzeb klienta związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Identyfikacja ta polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z klientem, analizy dokumentów oraz wskazaniu metod rozwiązania zdiagnozowanych potrzeb.
  • Wsparcie doradcze w zakresie zidentyfikowanych w etapie I potrzeb (w obszarach: spełniania wymogów formalno-prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej, marketingu, organizacji oraz finansów przedsiębiorstwa), zgodnie z ustaloną z klientem ścieżką postępowania.

W ramach programu Asysta przedsiębiorcy mogą uzyskać pomoc w czterech ww. obszarach działalności. Poniżej krótka specyfikacja:

  • Spełnianie wymogów formalno-prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej oznacza wywiązywanie się z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy, w tym m.in. składanie dokumentów do ZUS i Urzędu Skarbowego;
  • Marketing przedsiębiorstwa, czyli przygotowanie strategii marketingowej, analizy SWOT, analizy wpływu czynników zewnętrznych i wewnętrznych na pozycję strategiczną firmy itp.;
  • Organizacja przedsiębiorstwa, czyli kwestie związane z organizacją pracy, zarządzaniem czasem, dobore personelu, podziałem obowiązków i odpowiedzialności itp.;
  • Finanse przedsiębiorstwa, tj. m.in. opracowanie kosztorysu przedsięwzięcia, zarządzanie kapitałem obrotowym, pozyskiwanie źródeł finansowania, postępowanie w przypadku zagrożenia zatorem płatniczym, wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż ze względu na lokalną specyfikę, każda z instytucji prowadzących pilotaż koncentruje się na takim obszarze, gdzie potrzeby przedsiębiorców w zakresie asysty są największe.

Źródło: na podstawie artykułów ze stron: www.msp.money.pl; www.parp.gov.pl; www.polskieradio.pl; www.strefabiznesu.pl

   Send article as PDF   

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

  Aby odpowiedzieć szczerze na to pytanie, trzeba jasno stwierdzić, że inwestowanie samo w s...

Archiwum