Szukasz czegoś?

Bez ryzyka nie ma zysku. Zarządzanie ryzykiem to gwarancja zachowania kapitału.

Autor:

Zarządzanie ryzykiem to planowanie wysokości prognozowanej premii w stosunku do możliwej do poniesienia straty. Jedna ze składowych planu to stworzenie przez każdego inwestora indywidualnie, odpowiedniego bilansu ryzyka oraz zyskowności inwestycji.

Wiesz, że większość osób podchodzi z dużą obawą do inwestycji, w których istnieje ryzyko utraty kapitału, ale też zdecydowanie największe potencjalne zyski? Wiąże się to ściśle z potrzebą dążenia do bezpieczeństwa, bycia w strefie komfortu. […]

Tak więc dochodzimy do bardzo jasnego wniosku, że bez ryzyka nie ma zysku. Gdy mówimy o gwarancji, najczęściej będzie dotyczyło to straty. W jaki sposób należy to rozumieć? Cóż, osoba traci w sposób, który jest dla niej niewidoczny, np. magazynując oszczędności w przysłowiowej „skarpecie”, albo też traci lokując środki na koncie. Liczbowo ma wrażenie, że pieniądze na koncie rosną, ale ich siła nabywcza spada.

O innej sytuacji mówi się w przypadku, gdy reklamując inwestycję ktoś oferuje nam gwarantowany zysk. Wtedy są dwie możliwości, albo kłamie, albo bierze owe ryzyko na siebie (teoretycznie), a w praktyce obciążone nim są pieniądze, które mu powierzamy. Dodatkowo niepokoi to, że część osób w tym przypadku w ogóle nie zdaje sobie sprawy z ryzyka, więc decyzje jakie podejmuje, czy wysokość zainwestowanych środków – mogą być nierozważne.

Czytaj pełny artykuł na blogu:  Rekomendowane Inwestycje Kapitałowe kliknij tutaj

 

   Send article as PDF   

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

  Aby odpowiedzieć szczerze na to pytanie, trzeba jasno stwierdzić, że inwestowanie samo w s...

Archiwum