Szukasz czegoś?

Kilka przypomnień przed wyborami

Autor:

 

15-go października wybory!

Przez ostatnie 3 lata polski złoty a zatem nasze oszczędności straciły ponad 50% !  Jeśli ktoś przez wiele lat pracy zaoszczędził 100 tys. złotych , to dziś realna ich wartość to połowa tej kwoty czyli 50 tyś zł. Inflacja przyszła wraz z rozdawnictwem, dodatkami i socjalem. Ludzie m. inn. przez podniesienie podatków, dodruk i beznadziejna politykę Glapińskiego zostali okradzeni przez Państwo!

Myślę że te poniżej przytoczone fakty opisują w bardzo konkretny sposób nasz kraj a raczej to co się z nim stało… i mam nadzieję że pozwolą one choć trochę się zastanowić przed skreśleniem krzyżyka na karcie wyborczej. To krótki artykuł ale dla Tych co nie mają czasu na czytanie polecam choć rzucić okiem na wytłuszczone fragmenty tekstu.

Na początek konkrety: Tutaj pełna lista 129 afer PiS, na pewno o większości z nich ludzie już zapomnieli więc przytoczę poniżej kilka z brzegu a następnie w dalszej części piszę trochę o stanie gospodarki, o raporcie NIK,  o oboszczeniach Covid i tym, że została zabrana nam wolność (wiele osób czuje się przygnębionych i pozbawionych powietrza nadziei) a na końcu napisze też o zadłużeniu Polski i to na na wiele pokoleń.

Na początek Weźmy na tapetę aferę wizową, która wybuchła trzy tygodnie temu. Rząd PiS, który swoją kampanię oparł na straszeniu imigrantami, sprzedawał polskie wizy i zezwolenia na pracę na prawo i lewo najchętniej w krajach Afryki Azji i bliskiego wschodu. Nie przeszkadzali mu imigranci muzułmańscy o ile za miejsce w kolejce po wizę płacili nawet kilka tysięcy dolarów.

Kampanię PiS prowadziło pod hasłem „Bezpieczna przyszłość Polaków”, a wojsko nie potrafi odnaleźć rosyjskiej rakiety, która przeleciała przez pół Polski, a białoruskie śmigłowce wleciały sobie do nas na kwadrans jak do siebie.

Myślę że największym problemem Polaków jest inflacja, która powoduje największą drożyznę od 30 lat!. Do wysokiej inflacji która określana była mianem putinflacji dopuścił Narodowy Bank Polski spóźniony podwyżkami stóp. Kiedy wyhamowała tuż przed poziomem 20% i zaczęła spadać PiS zaczął przekonywać że oznacza to spadek cen w sklepach i na bazarach. Aby zbić inflację przed wyborami PiS posunęło się nawet do manipulacji cenami paliw.

Wracając do wiz… Okazuje się że Polska przyznaje większość wszystkich wiz  w całej Unii Europejskiej jakie przyznaje się obcokrajowcom. W 2020 r. było to ponad 53% wszystkich wiz jakie przyznaje Unia Europejska. W roku 2021 było to 59% wszystkich widzę jakie przyznaje Unia Europejska ale w 2023 roku już nie wiemy ile zostało wydanych ponieważ te dane zostały ukryte i rząd Prawa i Sprawiedliwości nie chce podać tych informacji. Dowiedzieliśmy się że wizy można kupić ( nadal) na placach targowych w Afryce i Azji i w zasadzie na całym świecie za kwotę od pięciu do kilkunastu tysięcy USD od handlarzy mafijnych a do Polski trafiło przez ten proceder ponad 250 000 ludzi z takich państw m. innymi jak Turcji, Ugandy, Nigerii, Malezji, Indii, Białorusi a także innych krajów państw islamskich i muzułmańskich.  PiS buduje pod Płockiem miasteczko dla islamskich uchodźców które ma przyjąć ponad 13 tyś uchodźców ( jako pracowników dla ORLEN) jednocześnie Kaczyński rospisuje referendum dotyczące relokacji 1800 osób! gdzie tu logika- to propaganda i manipulacja bo Polska jest liderem w wydawaniu wiz w całej UE a Prezydent powiedział że tu cytat: „nie mogę ujawnić szczegółów mojej wiedzy na ten temat”.

Rząd nadal wstrzymuje wypłaty 160 miliardów złotych z Krajowego Planu Odbudowy. Mimo obietnic Morawieckiego, których ciągną się od lata 2022 roku, Polska nadal nie złożyła wniosku o wypłatę środków.

Pomimo apeli Obywateli i opozycji, aby 2 miliardy złotych przeznaczyć na onkologię, posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali ustawę, która przekazała 2 miliardy złotych rocznie na media publiczne.

Afera Sasina: 68 milionów złotych – tyle, jak donoszą media, wynosić miał koszt przygotowania wyborów, które nie odbyły się 10 maja. Media informowały, że Jacek Sasin zlecał zarówno druk kart, jak i składanie pakietów wyborczych poprzez państwowe spółki: Pocztę Polską i Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych, mimo iż nie miał do tego żadnej podstawy prawnej. W rezultacie te 68 milionów zł wyrzucono w błoto.

W lecie 2022 w wodach Odry zakwitła „złota alga”, która spowodowała masowe wymieranie organizmów wodnych – szacuje się, że wymrzeć mogło nawet ponad 50% populacji ryb oraz 80% populacji mięczaków.

Afera zbożowa. W magazynach polskich rolników zalegają miliony ton zbóż. Wszystko dzięki polityce rządu i apelowi Ministra Rolnictwa, który w czerwcu 2022 roku, przekonywał rolników, że ceny zbóż będą rosły, a nie jak się później okazało, malały. Rząd nie dopilnował procesu przywozu ukraińskiego zboża do Polski, co spowodowało spadek cen w skupach. Jak się również okazało, wwożone do Polski ukraińskie zboże techniczne mogło trafiać na polskie talerze.

Afera SKOK. Jak donoszą media, Grzegorz Bierecki senator PiS współtworzył SKOK-i, które nie były objęte nadzorem KNF (według dziennikarzy dzięki głosowaniom i zabiegom polityków PiS). Następnie, według doniesień, otworzył w Luksemburgu SKOK Holding, gdzie z czasem przeniesiono na własność spółki świadczące różne usługi SKOK-om. Jak podają dziennikarze, z oświadczeń majątkowych Biereckiego wynika, że w dobrym roku jego wynagrodzenie, pochodzące z różnych podmiotów powiązanych z systemem SKOK, przekraczało nawet 5 mln zł. Politycy i ludzie związani z PiS oraz SKOK, według dziennikarzy, brali w nich pożyczki, których nie spłacali. W 2013 r. SKOK-i zostały objęte nadzorem KNF. Media donoszą, że od 2014 r. upadło 13 kas SKOK, w których poszkodowanych było ok. 250 tys. osób. Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił deponentom 13 upadłych od 2014 r. kas blisko 4 mld 336 mln zł. (Dane na grudzień 2018).

Afera GetBack. Według doniesień medialnych, GetBack S.A. finansował polityczne wykłady, które wygłaszali ministrowie Gowin, Morawiecki i Naimski. Poza tym, jak donoszą dziennikarze, GetBack jako jedna z nielicznych prywatnych spółek zamieszczała reklamy w mediach wspierających PiS. według doniesień medialnych, kosztowała Polaków ponad 2,5 miliarda złotych.

Nagrody za Polski Ład. 64 mln zł nagród i premii wypłacono w 2022 roku pracownikom i funkcjonariuszom Ministerstwa Finansów. W sumie 15 milionów z tej puli zostało przekazane kadrze kierowniczej odpowiedzialnej za fiasko Polskiego Ładu.

Afera CPK. Od chwili powstania spółka zajmująca się powstaniem Centralnego Portu Lotniczego, kosztowała Polaków łącznie 243 mln zł. Jest to kwota, która skumulowała się na przestrzeni lat 2018-2021. Największe straty odnotowano w 2021 r. 169,9 mln zł. Istotną częścią tych pieniędzy są wynagrodzenia dla pracowników, czyli około 500 osób i stanowią one 59,2 mln zł. Istotą tej afery jest to, że pomimo ogromnych wydatków i dużej liczby zatrudnionych osób budowa jeszcze nie ruszyła z miejsca.

Afera węglowa. Rządzący obiecywali tani węgiel po 996,60 złotych za tonę. W rzeczywistości Polacy mogli liczyć na znikome ilości węgla w cenie przewyższającej 2-3 tysiące złotych. Pomimo zasobów węgla, które miał nam starczyć na 200 lat, ściągaliśmy miliony ton z Rosji, z Kazachstanu, z Chin, z Kolumbii, z RPA. Jak donosiły media, był to węgiel słabej jakości, mógł spowodować uszkodzenia kosztującego blisko 1 miliard złotych, blok węglowy w Jaworznie.

Ogromnym zaskoczeniem może być to, że Pan Dziambor postanowił wystartować z listy PSL  a potem Polska 2050. Jak zapewne wiecie PSL to taka przystawka polityczna, która jest w koalicji z każdym kto akurat rządzi. Nie ma to znaczenia czy jest to prawica czy lewica czy centrum, ktokolwiek byle by tylko dostali jakieś stołki i mogli się nachapać. Pokazuje to wyraźnie że nie chodzi o to by cokolwiek zmienić tylko chodzi o to by być takim tworem do głosowania i by głosować tak jak chcę partia która aktualnie rządzi. Zapewne teraz też się do kogoś dokleją. Partii a raczej koalicji 2050 przewodzi Pan Hołownia który jeszcze niedawno nawoływał do przymusowych szczepień i do tego by nam wszystkim zabrać gotówkę, która jest przecież naszym bastionem wolności.

Gospodarka kurczy się coraz mocniej a krajowy popyt spada. Polskie PKB obniżyło się w stosunku rok do roku niż wcześniej wynikało by to z oczekiwań GUS. Polska gospodarka hamuje!

GUS w miesięcznym raporcie z rejestru REGON informuje o wyrejestrowaniu w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2022 r. 149 tys. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i 17 tys. spółek.
Według danych z CEIDG od początku stycznia do końca września br. złożono 143,5 tys. wniosków o zamknięcie działalności. W tym czasie złożono również 248 tys. wniosków o zawieszenie działalności. To jest pogrom i utrata olbrzymiej ilości miejsc pracy to tak jakby straciło pracę kilka średniej wielkości miast. Ale w/g polityków PiS ( Mirosława Stachowiak -Różecka w Kawie na Ławę`) powiedziała, że wzrost gospodarczy wynosi 30%…a niektórzy ludzie w to wierzą… niestety.

Ja nie mogę wciąż uwierzyć w to że 10% ludzi chce wciąż głosować na Trzecią Drogę która wśród posłów ma osoby które głosowały za przymusowym szczepieniem Polaków I tyle samo na Lewice która krzyczała by ludzi zamykać w domach i na siłę ich szczepić. Ludzie już chyba zapomnieli jak to osoby zachowywały się nie tak dawno temu. Uważam że każdy może robić co chce ze swoim ciałem pod warunkiem że do niczego nie zmusza innych szczególnie mając władze i wydając parszywe rozporządzenia. Czy naprawdę chcemy tym ludziom oddać nad nami władzę?!

A teraz raport NIK szczególnie dla tych osób które uległy propagandzie:

Rząd zmarnował olbrzymie ilości NASZYCH pieniędzy,  podejmując chaotyczne i niewłaściwe decyzje wyłączone spoza jakiejkolwiek kontroli i narażając życie i zdrowie Polaków doprowadzając do śmierci tysiące osób nie tylko tych zakażonych wirusem( mówimy o dziesiątkach mln zł,… Przypomnę że tych ponadmiarowych zgonów było ponad 200 000! Warto tutaj przytoczyć fakt że do tej pory na Ukrainie żołnierzy ukraińskich zginęło 75 do 100 tysięcy a nasz rząd błędnymi decyzjami uśmiercił dwa razy tyle!

Za szpital na Stadionie Narodowym rząd PiS zapłacił 7 000 000 000 zł.  Do szpitali nie przyjmowano pacjentów a na Narodowym stały puste łóżka! … Za te puste łóżko rząd zapłacił 7 000 000 000 zł!

Raport NIK ujawnił: niezgodności ze specustawą kowidową i ujawnił kolosalne kwoty jakie zostały zmarnowane. To największe marnotrawstwo bo przekłada się na ponad 250 tysięcy ponadmiarowych zgonów…Ćwierć miliona ludzi umarło bo nie mogło się dostać do lekarzy na podstawie testów PCR, które były w większości wadliwe (90%). Zafałszowane dane mierzone wadliwym testem, mówiły nam że ktoś był zarażony więc zajmował miejsce w szpitalu lub karetkę (a tak naprawdę zarażony nie był) i w związku z tym ktoś inny musiał umrzeć bo opieka medyczna stała się dysfunkcyjna.

Oprócz tego wszystkiego zostało wydane około 9 000 000 000 zł na dodatki cowidowe, 1000 000 000 złotych na szpitale tymczasowe gdzie nikogo w nich nie było, 82 000 000 zł na niekompletne i niedziałające respiratory.

Pan Niedzielski mówił że szczepionki to nie jest eksperyment medyczny ale niestety wyciekły dane z których dowiedzieliśmy się że Pfizer nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki uboczne szczepionek. Na stronie 21 podpunkt 5.4 i 5.5 można przeczytać że Firma nie dokonała badań i nie zna skutków ubocznych preparatu a rządy kupują ten preparat na własną odpowiedzialność!

Tutaj pod tym linkiem, umowa którą podpisywały państwa z firmą Pfizer

Tymczasem…..Bruksela zatwierdziła „nową ulepszoną szczepionkę na Covid-19” w trybie przyspieszonym by zdążyć przed jesienią. Mamy już więc od 1 października UWAGA! Międzynarodową Książeczka Szczepień (mieliśmy paszporty Covidowe a teraz centralny rejestr) czy coś Wam to przypomina? .. i jednocześnie zostanie zmieniony wykaz zalecanych szczepień ochronnych. Podsumowując: rządzący będą mogli testować ludzi błędną metodą na potęgę i dzięki temu straszyć ludzi zagrożeniem by mieć większą kontrolę. W Polsce nasz polskojęzyczny rząd przygotowuje w tym samym czasie obowiązkowe szczepienia dla dorosłych!

Pamiętacie jak nie wpuszczano nas do lasu, zabraniano między innymi kontaktowania się z rodziną i odwiedzania się na święta, wprowadzono zakazy przemieszczania się przez granice dla niezaszczepionych i wiele innych oboszczeń ( i to był grudzień 2021), tymczasem kiedy wybuchła wojna na Ukrainie dwa miesiące póżniej w lutym, to narracja się zmieniła i okazało się, że nagle jakimś cudownym zrządzeniem choroba przestała istnieć a rząd zachęcał do przyjmowania Ukraińców nie wszczepionych pod swoje dachy!

PiS wprowadził prawo pozwalające na obcym służbom kontrolować Polaków na ulicach polskich miast. Pozwolili na to by obce służby obce Wojska kontrolowały Polaków, przesłuchiwały ich i zamykały do aresztów. Na ulicach Wrocławia i Gniezna pojawiły się polsko amerykańskie patrole A to nie daleka droga do tego by amerykańskie patrole mogły chodzić po Polsce swobodnie i działać niezależnie. Pytam: Czy Polska jest jeszcze Polską?

Polska jest już tak zadłużona że już żaden kraj nie chce pożyczać rządowi PiS pieniędzy (mamy rekordowe 400 mld! deficytu w przyszłym roku!!! …i dlatego prawdopodobnie, by móc dalej zapożyczać się, Polska zmuszona została do zakupu złota prawdopodobnie po to by zabezpieczać swoje zobowiązania wobec innych krajów. A to po to by wrazie czego mogli nam to złoto zabrać. Skupiliśmy już ponad 300 Ton złota …tylko jest jeden szkopół, otóż te rezerwy nie leżą u nas w Polsce tylko u Anglików… u tych samych Anglików którzy po drugiej wojnie światowej zabrali nam całe złoto w zamian za to że uratowaliśmy im Londyn przed Niemcami i walczyliśmy za ich kraj używając ich sprzętu.

Jeśliby ktoś zapomniał to przypominam, że mamy „wspaniałą” politykę monetarną. Jak pisało Money.pl w dniu 12 września: złoty dostał lanie. Miało być wahnięcie a jest jak po wybuchu wojny! Rynek wystąpił decyzję Pana Glapińskiego jako błąd a złoty pomimo że i tak już bardzo osłabiony to zanurkował jeszcze bardziej. Polskiego ZŁotego NIE WARTO TRZYMAĆ! … Tutaj dodam, że należy trzymać franka, USD, Euro, Funta i Bitcoina bo w długim terminie w stosunku do PLN będą się nadal umacniać. Przez ostatnie 3 lata polski złoty a zatem nasze oszczędności straciły ponad 50%. Jeśli ktoś przez wiele lat zaoszczędził 100 tys. złotych , to dziś realna ich wartość to 50 tyś zł. Ludzie zostali okradzeni przez Państwo!

Można by pewnie tak jeszcze wiele dopisać ale ten artykuł nie miałby końca więc niech będzie to tylko taki istotny akcent ku refleksji.

IDŹ NA WYBORY! …jeśli nie pójdziesz to Twój głos będzie doliczony dla ugrupowania które wygra i to ugrupowanie będzie miało dodane więcej posłów w ławach.

 

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


  Skomentuj na Facebooku:

  Dodaj komentarz

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  O Mnie

  Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze Wpisy

  Kilka przypomnień przed wyborami

    15-go października wybory! Przez ostatnie 3 lata polski złoty a zatem nasze oszczędności ...

  Archiwum