Szukasz czegoś?

Możemy nie dożyć emerytury!

Autor:

Przeciętny Polak przez całe swoje życie zawodowe odkłada na emeryturę. Tak na dobrą sprawę to nie ma zbytnio wyboru. Co gorsze, większość z nas nigdy nie zobaczy tych odłożonych pieniędzy. Dlaczego? Najprawdopodobniej nie dożyjemy emerytury albo będziemy ją pobierać przez bardzo krótki okres. Na domiar złego, odkładanych przez nas pieniędzy nie dostaną też nasze dzieci.

Skąd takie wnioski?

Otóż Polska przoduje w rankingu krajów, w którym mężczyźni umierają przedwcześnie. Nawet Komisja Europejska, bije na alarm zauważywszy, iż Polacy żyją o blisko 10 lat krócej niż Polki. Ale to nie koniec złych wiadomości! Aż 40% zgonów mężczyzn następuje zanim osiągną 64 rok życia! Czyli za życia na Ziemi nie zaznają uroków emerytury.

Po wysłuchaniu expose premiera Donalda Tuska, który chce zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 lat, oburzenie ludzi rośnie.  Nic dziwnego, bo według danych Głównego Urzędu Statystycznego, Polak żyje przeciętnie zaledwie 71 lat, więc z uroków emerytury na nowych zasadach skorzysta zaledwie przez 4 lata. Oczywiście o ile w ogóle dożyje takiego wieku.

Źródło: na podstawie artykułu ze strony: www.fakt.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
TaxCoin.io
Dezi.pl
taxelit.com

Najnowsze Wpisy

Dekada szybkich płatności DEKADA SZYBSZYCH PŁATNOŚCI

Wpływ czasu rzeczywistego i przewidywania w kwestii szybkich płatności. Szybsze płatności mają...

Archiwum