Szukasz czegoś?

Przechodzimy na NOWĄ OFERTĘ – niektóre przyczyny

Autor:

Chciałbym abyś wiedział jakie są przyczyny przejścia na nową ofertę. Oferta Przenoszenia firmy do UK (Spółka Ltd lub samozatrudnienie) jest przygotowana już od półtora roku ale ostatnie  poczynania ZUS skłoniły firmę do podjęcia szybszych decyzji i jej wdrożenia zwłaszcza że jest dużo lepszą i dającą więcej korzyści dla Przedsiębiorców. (mamy tu:  optymalizację ZUS, VAT, Podatek dochodowy). Nasza firma obawia się po za tym, że w którymś momencie (być może za wiele lat lub w ogóle 😉  ZUS wyda tzw. opinię. I co? I wówczas wszyscy przedsiębiorcy będą „nielegalnie” zatrudnieni za granicą – (skrót myślowy) […] itd. …oczywiście sprawy masowo trafią do Sądów i masowo przedsiębiorcy sprawy przegrają. Optymistycznego w tym układzie wariantu nie ma.  Sądy zawyrakuja negatywnie obronę przedsiębiorców „dla dobra społecznego” … ZUS to przecież „potrzebna instytucja” po za tym nikt nie chce się kopać z koniem prawda? … taka sytuacja ma już miejsce z pracą nakładczą. Tu w prawdzie nie podlegamy pod polskie przepisy …ale ZUS ma prawo domagać się wyjaśnień z tyt zaistniałego wcześniej nazwijmy to powiązania ubezpieczeniowego…… a sprawę udowodnienia że pracuje się za granicą będzie należała do przedsiębiorcy. To bardzo trudna sytuacja dla wszystkich  …szkoda pieniędzy i zachodu  firmy i kancelarii prawnych które nie będą w stanie obsłużyć na raz tak dużej grupy klientów. Lepiej przejść na bardziej „cywilizowane” rozwiązania ( tutaj jest dużo większy rynek i duży popyt).  Inne małe firemki które naśladują nas zmyją się i zostawią klientów z kwitkiem i z kłopotami. ….oby taka sytuacja jak w opisie nigdy nie nastąpiła. Ale znasz prawo Marphiego?: Jak coś ma się zepsuć to zapewne się zepsuje… ZUS już się nauczył jak wydutkać przedsiębiorców ciosem poniżej pasa bez kontroli i sprawdzenia indywidualnych przypadków oraz dzięki doświadczeniu z pracą nakładczą. Apogeum sytuacja osiągnęła przed wakacjami …więc…(?) może warto się zastanowić… Optymalizacja ZUS przez zatrudnienie za granicą może funkcjonować jeszcze wieki…ale co jeśli nie? …jeśli ZUS posunie się do wydania jednej decyzji? …to przecież dla nich najmniejszy problem…Przedsiębiorca to nie Jan Kowalski, to tylko nr PESEL… a sprawą i tak zajmie się Sąd.

NEWS: W pierwszym kwartale 2012 pojawi się Nowa Oferta Wszystkich zainteresowanych już teraz zapraszamy do zapisania się w naszej „Poczekalni”.

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


  Skomentuj na Facebooku:

  Feedback

  4
  • Prawdziwek

   Po pierwsze: Czy przez cały okres swojej działalności w firmie nie próbowałeś nam wytłumaczyć, że nic nie jest w stanie zmienić faktu że ZUS nie będzie mógł się ubiegać od osób zatrudnionych w UK pieniędzy bo przecież Rozporządzenia Unii tak mówią? Teraz czytam o prawie Murphy`ego (nie Marphiego heh) i dowiaduje się, że ZUS jednak coś może z tym zrobić i generalnie trzeba teraz wykonywać inne ruchy aby temu zapobiec.
   Po drugie: Czy naprawdę myślisz, że inne firmy „naśladujące Was” nie wiedzą co i w jakiej sytuacji zrobić gdyby wystąpiłaby opisana przez Ciebie sytuacja ? Każdy kto zajmuje się tym tematem bardzo dobrze wie jakie kroki musi poczynić a zadbać o klientów w mniejszych firmach jest trochę łatwiej niż w Waszej.

   • Paweł Kurnik

    Witam serdecznie Prawdziwku
    -Tak twierdzę nadal…nic nie jest w stanie zmienić faktu że ZUS nie będzie mógł się ubiegać od osób zatrudnionych w UK pieniędzy i w tej kwestii nic się nie zmieniło, prócz tego że jak się okazało ZUS nie liczy się z Przedsiębiorcami i sprawę Pracy nakładczej zepchnęło do STRONNICZEGO SĄDU
    Piszesz: „Teraz czytam o prawie Murphy`ego (nie Marphiego heh) i dowiaduje się, że ZUS jednak coś może z tym zrobić”
    -NIE MOŻE ALE ZNALAZŁ SPOSÓB Z PRACĄ NAKŁADCZA WIĘC JEŚLI SIĘ SYTUACJA POWTÓRZY TO CO?
    i generalnie trzeba teraz wykonywać inne ruchy aby temu zapobiec.
    Po drugie:
    -Firmy naśladujące nie MAJĄ ŚRODKÓW I MOŻLIWOŚCI …ZRESZTĄ TAK JAK NASZA FIRMA NIE BĘDZIE W STANIE I NIE PÓJDZIE W KOSZTY i inne nakłady choćby czasu i zaangażowania pracowników na taką skalę po za tym szkoda energii, LEPIEJ SIĘ SKUPIĆ NA RYNKU I NA dotychczasowych STAŁYCH KLIENTACH
    Moja Firma to: Advice $ Consulting Dezi Ltd i zajmuje się również innymi projektami np: http://www.rc-investments.pl
    Jak widzę nie zdajesz sobie sprawy ze skali zjawiska które może ( ale wcale nie musi !) nastąpić.
    Chciałbym abyś postrzegał moje podejście do czystej informacji – bez mydlenia oczu- i jako zaletę uwiarygadniajaca moją osobę i firmę.
    Ta informacja którą przeczytałeś na blogu jest szczerą wypowiedzią i moją opinią i taką opinią ma pozostać.

  • Jerzy

   czy po takiej optymalizacji mozna wrucic do pierwotnej formy działalnosci i jakie koszty sa z tym związane?

   • Paweł Kurnik

    Nie wiem co Pan ma na mysli mówiąc „pierwotnej formy działalnosci” … domyślam się że chodzi o jednoosobową działalność gosp. odp: TAK. Ponad to zawsze może Pan prowadzić równolegle jednoos. dział. gosp. z tym, że będzie Pan musiał płacić wówczas pełny ZUS od tej działalności.

  Dodaj komentarz

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  O Mnie

  Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze Wpisy

  Kilka przypomnień przed wyborami

    15-go października wybory! Przez ostatnie 3 lata polski złoty a zatem nasze oszczędności ...

  Archiwum