Szukasz czegoś?

“Przedsiębiorcza Polska”

Autor:

Fundacja Obywatelskiego Rozwoju, Dziennik Gazeta Prawna i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców ruszają z akcją “Przedsiębiorcza Polska”.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Związku oraz w Dzienniku Gazecie Prawnej, ww. organizacje będą bronić firmy przed złym prawem i biurokracją.

Jak?

Otóż trwają przygotowania raportu o tym, co trzeba zmienić w przepisach, by prowadzenie działalności było prostsze. Po ukończeniu prac nad dokumentem, inicjatorzy ww. akcji zamierzają przekazać go nowemu rządowi.

Do końca sierpnia FOR, DGP oraz ZPiP będą publikować na swoich łamach materiały ukazujące absurdy polskich przepisów, zbędną biurokrację oraz bariery podatkowe i prawne krępujące biznes. Ponadto, na początku września FOR uruchomi specjalny portal, za pośrednictwem którego głos będą mogli zabrać sami przedsiębiorcy.

Następnie, wszystkie zebrane w tej akcji postulaty, wzmocnione ekspertyzami ekonomistów i prawników, zostaną spisane w specjalnym raporcie i przekazane nowemu rządowi z jednoznacznym apelem o ich realizację.

 

Czy nowy rząd weźmie sobie do serca tę ekspertyzę, czy skończy się brakiem zainteresowania po okresie przedwyborczych sloganów bez pokrycia o Polsce innowacyjnej, kraju stawiającym na młodych i ludzki kapitał? Trudno w tym momencie jednoznacznie ocenić. Historia skłaniałaby nas do przygotowania się na ten mniej optymistyczny wariant.

Ale może tym razem miło się rozczarujemy… Może wreszcie ktoś w rządzie zauważy absurd jakim jest fakt, iż przeciętna polska firma poświęca rocznie 325 godzin na wypełnianie dokumentacji podatkowej, a same podatki pochłaniają 42,3% jej zysków. Zanim uzyska pozwolenie na inwestycję budowlaną, musi przejść przez 32 procedury, które trwają 311 dni. A mimo to małemu i średniemu biznesowi udaje się wytworzyć 60% polskiego PKB.

Może tym razem będzie inaczej, a może nie…

 

Źródło: na podstawie artykułów ze stron: www.zpp.net.pl; www.dziennik.pl; www.gazetaprawna.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
TaxCoin.io
Dezi.pl
taxelit.com

Najnowsze Wpisy

Dlaczego inwestorzy uznali nasze oprogramowanie za spektakularne?

ZOBACZ NAGRANIE Z WYSTĄPIENIA I DOWIEDZ SIĘ dlaczego inwestorzy uznali nasze oprogramowanie za spe...

Archiwum