Szukasz czegoś?

TaxElit, za nami kolejny krok.

Autor:

Spiesz się powoli, jak mówi przysłowie,… ale jak? …skoro wszystko mówi a raczej tak jesteśmy uczeni przez mainstreamowych guru, by działać szybko, energicznie i gromadzić drobne sukcesy a wszystko po to by rozbłysnąć jak wielka pochodnia na wielkim podium sukcesu.

Mam takie wewnętrzne przekonanie, że tak właśnie trzeba działać lecz jak pokazuje doświadczenie – żadko komu to się udaje. Moim zdaniem lepiej jest, jak się to mówi, robić z uporem właściwe rzeczy we właściwym czasie idąc z nurtem wydarzeń. Doświadczenie jest na wagę złota.

Ewolucja TaxElit jest tego typowym przykładem… zaczęło się wszystko od TaxCoin’a Oprogramowania do rozliczania podatków z transakcji na giełdach krypto walutowych. Ot taki pomysł – notabene na tamten czas pierwsze tego typu rozwiązanie w Europie. Na przełomie 2018/2019 r. nie było w internecie żadnej platformy w formie SaaS i żadnego wsparcia dla kryptoentuzjastów prócz nielicznych, dosłownie, kilku doradców podatkowych, którzy „kumają o co chodzi z tym krypto 😉

Długo szukałem kapitału na realizację projektu TaxElit – wizji oprogramowania, które uprości prace księgowe tak przedsiębiorcom jak i ich księgowym a wiem co mówię i wiem jak ważny to problem (a raczej kupa problemów), ponieważ sam jestem przedsiębiorcą i w dodatku prowadzę biura księgowe w PL i w UK.  By uzyskać środki na realizację TaxElit stworzyłem różne kampanie, prezentacje i wdrażałem pomysły, które pozwoliłyby mi sprzedać jak najwięcej tokenów TXN które mają być listowane w przyszłości na giełdach.

Najgorzej było kiedy przyszło do rozmów z developerami IT, którzy mieli zrobić wycenę i następnie wykonać dla mnie to oprogramowanie. Rozmawiałem z kilkoma najlepszymi w kraju, lecz po tygodniach takich spotkań online i rozmów okazało się że nie są w stanie zrealizować mojej wizji. Mój pomysł przerósł ich wiedzę i w dodatku okazało się że nie mają odpowiednich technologów i ekspertów blockchain. Ich problem tkwi jednak gdzie indziej, dziś już wiem, ale o tym opowiem więcej przy kolejnej okazji. Po drodze oczywiście natrafiłem na kilku cwaniaczków, oszustów i naciągaczy…. śmiem twierdzić że w przypadku tworzącego się rynku, a takim jest rynek blockchain i crypto, pojawia się masa gadaczy i pseudo ekspertów, którzy oczywiście wszystko potrafią, a tak naprawdę żerują na niewiedzy (mojej również :-), by wyciągnąć pieniądze.

Z polecenia jednego z funduszy VC trafiłem z TaxElit do Wojtka Sroki (CEO VB (Venture Building) ICEO)… to pierwszy podmiot inwestycyjny, który że tak powiem, gada do rzeczy. Mają olbrzymie doświadczenie w budowaniu startupów (zbudowali i sprzedali projekty na przeszło 50 mln $) i pomysł mój bardzo im przypadł do gustu. Po prezentacjach rozpoczęliśmy niezwłocznie warsztaty, które trwały przez cały drugi kwartał 2021 r. Już na początku ustaliliśmy jedno: że nie będziemy skupiać się na technologii a na funkcjonalnościach projektu. Pracowaliśmy dwoma zespołami. Jeszcze raz zrobiłem w tym okresie badanie rynku i jeszcze raz badanie konkurencji … i jeszcze raz kolejny: potrzeby i funkcjonalności… aż wyłonił się ponad 40-to stronicowy dokument opisujący technologię oraz przyszłe rozwiązania TaxElit w formie MVP (Minimum Viable Product). Coś cudownego ! Zakochaliśmy się w TaxElit, w dodatku w tej jeszcze niepełnej wersji MVP, choć mogącej funkcjonować i konkurować  na rynku samodzielnie (ale nie ma z kim! bo jedyny nasz sensowny konkurent to Revolut a rynek na tego typu usługi jest niewyobrażalnie, przepastliwie olbrzymi i rośnie rok do roku o ok 17%!). Obecnie trwają prace organizacyjne i przygotowawcze, budujemy kadrę kierowniczą. W styczniu zaczynamy prace developerskie z kwotą 2,6 mln zł i planujemy sprzedaż pierwszych licencji  oprogramowania do biur rachunkowych oraz MiŚP na przełomie lipiec sierpień 2022 r. TaxElit ma przed sobą błękitny ocean i udowodnimy to, zaczynajac na początku na polskim rynku.

…[…] a wszystko po to by rozbłysnąć […] na podium.

Ja chyba jednak nie chcę by TaxElit rozbłysnął… wolę by był i dorastał z nami wraz ze zmieniającą się technologią. Niech będzie wyzwoleniem i ulgą dla przedsiębiorców i ich księgowych. Przyjdzie lipiec 2022 a potem rok 2023… pogadamy.

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


  Skomentuj na Facebooku:

  Dodaj komentarz

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  O Mnie

  Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze Wpisy

  Kilka przypomnień przed wyborami

    15-go października wybory! Przez ostatnie 3 lata polski złoty a zatem nasze oszczędności ...

  Archiwum