Szukasz czegoś?

W jakie kryptowaluty inwestować ?

Autor:

Top 10 – w które kryptowaluty inwestować w 2019 roku?

Z kryptowalutami jest tak, jak z grą na standardowej giełdzie – zdecydowanie bezpieczniejsza wydaje się dywersyfikacja – warto więc inwestować w różne waluty. Ale w które konkretnie? Poniżej krótki przegląd na podstawie opinii znawców tematu. Uwaga: to tylko sugestia!

1. Bitcoin – król kryptowalut, najpopularniejszy, o największej wartości, który od początku tego roku urósł już o 110%. Do grudnia ma przebić rekord z 2017 roku – przewiduje się, że jeden BTC będzie wart nawet 30 000 dolarów! Jego kurs ponownie wzrasta od początku kwietnia – choć ciągle się waha, co rusz zaskakuje fenomenalnym wybiciem. Dzięki temu, że bitcoin to popularna waluta, nie będziesz mieć problemu z jej kupnem czy sprzedażą.

2. Litecoin to jedna z najszybciej rozwijających się kryptowalut, równocześnie obdarzona największym zaufaniem. Od bitcoina różni się m.in. krótszym czasem potwierdzeń i wyższą efektywnością przechowywania transakcji. Docelowa liczba litecoinów przewyższa czterokrotnie liczbę bitcoinów.

3. Ether z platformy walutowej Ethereum to waluta, która jest na fali wznoszącej. Jej wartość jest bardziej stabilna, rośnie w dłuższej perspektywie. Używają jej głównie programiści, by płacić za usługi w sieci Ethereum. Co istotne – to druga po bitcoinie kryptowaluta o największej kapitalizacji rynkowej.

4. EOS – największy konkurent ethereum. Wart obecnie niewiele ponad 6 dolarów. Tej kryptowaluty nie kopie się tak, jak bitcoinów. Transakcje zatwierdzane są i procesowane przez wybranych członków społeczności. Maksymalna liczba monet w obiegu wynosi miliard sztuk.

5. Ripple – waluta stworzona po to, by skrócić czas trwania międzynarodowych przelewów pomiędzy firmami. Używają jej banki w Azji, ale nie tylko, bo również instytucje finansowe na całym świecie. Z jej udziałem przelewy, które zwykle idą nawet 4 dni, trwają ledwie kilka sekund.

6. Lumen – waluta sieci Stellar, która działa podobnie do Ripple, ale dla odmiany ułatwia transakcje indywidualnym użytkownikom. Te zajmują maksymalnie 5 sekund – to tyle co przesłanie wiadomości email.

7. Tron to kryptowaluta platformy rozrywkowej, która ma być wolna od cenzury i zapewniać 100% prywatności swoim użytkownikom. Obecnie jeden TRX ma wartość 0,028 dolara. Dla kogoś, kto teraz wchodzi w świat kryptowalut, to świetna okazja, by zainwestować grosze w TRX, a w dalszej przyszłości… Kto wie? Może będzie się dało wyjąć tysiące?

8. Binance – w tym roku ta waluta urosła już trzykrotnie, choć trzeba przyznać, że jest niestabilna. Można wiele zyskać, ale i wiele stracić. Binance jako kolejna kryptowaluta w portfelu – warto spróbować! Maksymalna liczba tokenów wynosi 200 milionów, ale uwaga: z czasem następuje ich wypalanie.

9. BAT – nie chodzi tu wcale o walutę Tajlandii, oczywiście, ale o kryptowalutę. To jedna z nielicznych krypto, która podczas bessy w 2018 roku zachowała stabilny kurs. Jeszcze niewiele warta, ale przewiduje się, że za rok powinna wyskoczyć. Stworzono ją, by zwiększać efektywność reklamy cyfrowej.

10. Golem – polski projekt, który porównuje się do innowacyjności Airbnb przez wykorzystywanie konceptu ekonomii współdzielenia. Liczba monet wynosi jeden miliard, nie wydobywa się jej tak, jak bitcoina, dystrybuuje się ją za pomocą ICO.

Niezależnie, którą kryptowalutę kupisz w 2019 roku, my pomożemy Ci rozliczyć Twoją inwestycję!

Uwaga: ten artykuł to nie jest poradą inwestycyjną a jest to jedynie moja opinia a ja nie jestem doradcą inwestycyjnym ( inwestycje w kryptowaluty niosą za sobą ryzyko.)

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


  Skomentuj na Facebooku:

  Dodaj komentarz

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  O Mnie

  Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze Wpisy

  Kilka przypomnień przed wyborami

    15-go października wybory! Przez ostatnie 3 lata polski złoty a zatem nasze oszczędności ...

  Archiwum