Szukasz czegoś?

Założenie własnej działalności wymaga spełnienia określonych warunków

Autor:

W Polsce 30% firm jest prowadzonych przez osoby, które nie ukończyły 30. roku życia. Z tego wynika, że młodym przedsiębiorcom nie brakuje optymizmu i odwagi.

Co jest niezbędne aby odnieść sukces?

Młodzi ludzie bardzo często deklarują chęć rozpoczęcia pracy na własny rachunek. Niestety tylko kilka procent z nich realizuje ten plan. Dlaczego tak się dzieje? Nie każdy zdaje sobie sprawę, że warunkami niezbędnymi do tego, żeby zostać przedsiębiorcą są: pomysł, zespół, a także umiejętność znalezienia inwestora, który będzie również mentorem. Ponadto, czynniki determinujące do bycia przedsiębiorcą mogą również wynikać z postaw. Osoby otwarte, lubiące wyzwania, chcące się uczyć odnajdą się w pracy na własny rachunek.

Zespół jest kluczem do osiągnięcia celu

Ostatnio słyszałem dobre porównanie – biznes przypomina ring. I w sumie to prawda. Firmy przecież walczą o pozycję na rynku, o klienta, z biurokracją i przeciwnościami losu. Dlatego tak ważne jest aby przedsiębiorca rozpoczynający swoją działalność grał w zespole i z zespołem. „Jeśli planujemy działać w biznesie sami to na samym starcie skazujemy się na porażkę. To jeden z błędów popełnianych na starcie.” – mówi Wojciech Dołkowski, juror konkursu Narodowego Programu Przedsiębiorczości, szef PolBAN Business Angels Club pierwszego w Polsce Klubu Aniołów Biznesu. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że partnerzy biznesowi nie powinni ze sobą rywalizować. Lider jest jeden i taka osoba musi mieć charyzmę, by zespół jej zaufał i podążał za nią.

Pomoc dla młodych przedsiębiorców

Na polskim rynku istnieje wiele programów, z których młodzi przedsiębiorcy mogą pozyskać pieniądze na start. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podpisała umowy na wsparcie rozwoju biznesy na kwoto 27 mld. zł, z czego 14 mld. już zostało wypłaconych w gotówce na rachunki przedsiębiorstw. W kwietniu Polska Agencja Przedsiębiorczości planuje konkurs dla inkubatorów przedsiębiorczości, które niejako transferują tą pomoc nie tylko w formie gotówki, ale również mentoringu, coachingu wspierając tym samy merytorycznie przedsiębiorców.

Zmiana przepisów na korzyść przedsiębiorców

Od stycznia 2012 obowiązują nowe przepisy, które uchylają nałożony dotychczas na pracodawców obowiązek zgłaszania Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej danych dotyczących miejsca, rodzaju i zakresu prowadzonej działalności oraz zmian w tym zakresie. Uchylają również przepis, który nakładał sankcję za niespełnienie tego obowiązku. (kara wynosiła od 1 tys. zł. do 30 tys. zł.) Państwowa Inspekcja Sanitarna będzie także miała prawo do nieodpłatnego korzystania z danych zgromadzonych w krajowym rejestrze urzędowym podmiotów gospodarki narodowej (REGON) prowadzonym przez prezesa GUS, jak też do danych gromadzonych przez ZUS na koncie płatnika składek.

Zmienione przepisy Kodeksu Pracy i innych ustaw mają m.in. umożliwić nowym firmom wcześniejsze rozpoczęcie prowadzenia działalności. Będzie to możliwe dzięki skróceniu terminu wydawania przez naczelnika urzędu skarbowego potwierdzenia o nadaniu NIP z 14 do 3 dni.

Źródło: na podstawie artykułów ze stron: www.gazetaprawna.pl, www.bankier.pl,

   Send article as PDF   

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

  Aby odpowiedzieć szczerze na to pytanie, trzeba jasno stwierdzić, że inwestowanie samo w s...

Archiwum