Szukasz czegoś?

ZUS zbankrutuje za 8 lat !

Autor:
zus

ZUS zbankrutuje za 8 lat. Tak twierdzi demograf, profesor Krystyna Iglicka-Okólska, wiceprezes Polski Razem.

Dziś 51,5 procent emerytalnych składek Polaków ma trafić z OFE do ZUS.

Rektor Uczelni Łazarskiego powiedziała na antenie radiowej Trójki, że ratowanie ZUS-u nie ma sensu. – ZUS to bankrut, ta instytucja zbankrutuje w 2022 roku, absurdalne jest także działanie rządu polegające na próbach oskładkowania tak zwanych umów śmieciowych, one powstrzymują młodych przed emigracją czy funkcjonowaniem w szarej strefie – mówiła wiceprezes Polski Razem.

Zdaniem profesor Iglickiej-Okólskiej, najlepszym rozwiązaniem dla Polaków będzie emerytura obywatelska. To pozwoli płacić mniejszą składkę, tak jak na przykład w Wielkiej Brytanii, gdzie składka emerytalno-rentowa wynosi 11 GBP, potrzeba też obniżenia ZUS-u dla małych przedsiębiorców, którzy teraz oddają po 1000 złotych miesięcznie – zauważa wiceprezes partii Jarosława Gowina.

Krystyna Iglicka Okólska zaznaczyła, że w obecnej sytuacji demograficznej, niezbędne jest także zatrudnianie ludzi starszych. Wiąże się to też z podwyższeniem wieku emerytalnego, chodzi o to, by dla starszych ludzi stosowano elastyczne formy pracy, potrzeba paktu międzypokoleniowego – powiedziała profesor Iglicka-Okólska.

Żródło:  Onet.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


Skomentuj na Facebooku:

Feedback

2
  • dawse

    Napewno w wielkiej brytanii kosztuhe 11 zł…

    • Paweł Kurnik

      Doprecyzuję na ile to możliwe: system emerytalny w UK jest oparty na podatku od dochodu i nazwałbym „ZUS UK” bardziej podatkiem emerytalnym niż składką: podatek np. od osób prowadzących dział gosp wynosi 10,13 GBP. Należy wziąć wobec tego też pod uwagę kwotę wolną od podatku która wynosi 9440 GBP :-)

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Liberalna gospodarka Socjalna licytacja czy jednak szansa liberalnego programu?

Jaki jest najlepszy sposób, by pójść drogą Argentyny, Grecji czy Wenezueli? Proste!- wystarczy ...