Szukasz czegoś?

Praktyczne porady cz. III – pomoc w prowadzeniu księgowości

Autor:

Każdy przedsiębiorca musi podjąć decyzję, jaką formę prowadzenia księgowości wybierze biorąc pod uwagę, że bez dobrze prowadzonych ksiąg i ewidencji oraz rozliczeń z urzędem skarbowym może borykać się z poważnymi problemami natury podatkowej oraz prawnej.

Co zatem wybrać? Usługi biura rachunkowego, zatrudnić księgową, a może wziąć sprawy w swoje ręce i korzystać z księgowości online?

 

Księgowość online pod pojęciem księgowości internetowej kryje się szereg narzędzi finansowo-księgowych,  udostępnianych za pomocą internetowych aplikacji, które umożliwiają każdemu przedsiębiorcy samodzielne prowadzenie księgowości własnej firmy. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu i można samodzielnie wprowadzać koszty, wystawiać faktury, rachunki lub deklaracje podatkowe. Korzystanie z tego typu aplikacji jest proste: wystarczy zarejestrować się na odpowiedniej stronie, wprowadzić wszystkie niezbędne dane, od których uzależniony jest sposób rozliczania w programie i korzystać z możliwości, jakie daje aplikacja.

Warto jednak zaznaczyć, że usługa taka jest płatna. Poza tym księgowość internetowa nie jest przeznaczona dla wszystkich. Tak naprawdę jest ona idealnym rozwiązaniem dla podmiotów, u których występują szablonowe, nieskomplikowane czynności gospodarcze.

Niestety księgowość internetowa jest sztywna i pozbawiona wyobraźni. Brak jest bezpośredniego kontaktu z księgowym, który potrafi doradzić i podpowiedzieć prawnie przewidziane korzystne rozwiązania.

Korzystanie z usług firmy księgowej – zaletą tego rodzaju prowadzenia księgowości jest brak konieczności śledzenia zmian w prawie podatkowym oraz aktualizowanie (często za dodatkową opłatą) programu księgowego zainstalowanego na komputerze. Firmy księgowe stosują programy optymalizacji procesów i kosztów biznesowych, co przynosi przedsiębiorcom wymierne korzyści finansowe.

Dodatkowym atutem jest możliwość załatwiania formalności również przez Internet. Można śledzić obieg dokumentacji w swoim panelu administracyjnym.

Ponadto, koszty korzystania z takich firm są coraz tańsze.

 

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie polskich przedsiębiorców produktami z zakresu optymalizacji kosztów prowadzenia biznesu, niektóre firmy księgowe świadczą usługi w zakresie np. skorzystania z możliwości wykorzystania angielskiej formy organizacyjnej w polskim podmiocie gospodarczym i podjęcie decyzji założenia spółki w Anglii.

Przykładem jest Dezi.pl, które pomaga polskim przedsiębiorcom w założeniu – zarejestrowaniu własnej spółki w UK (spółka Ltdodpowiednik polskiej spółki z o.o.).

Dezi.pl przygotowuje i dostarcza urzędnikom niezbędne do tego dokumenty, a nawet reprezentuje klientów podczas ewentualnej kontroli. Dzięki temu polski przedsiębiorca nie musi nawet jechać na Wyspy, by wypełnić dokumenty, ani znać język angielski.

 

Szanowni Państwo!
Posiadamy dla naszych Klientów najprawdopodobniej najtańszą księgowość w Polsce bo już od 49 zł/ miesiac! Oferujemy również księgowość w UK – koszt 75 GBP miesięcznie. W pakiecie ze sp z o. o jeszcze taniej !

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie produktami z zakresu Optymalizacji Kosztów Prowadzenia Biznesu, Spółka przedstawia cztery Pakiety m. inn tzw. “Przenoszenie firmy do UK”. oraz jedyny w tym segmencie usług System Obsługi Klienta- CRM, gdzie możecie bardzo łatwo :

 • wgrywać faktury kosztowe, przychodowe, zagraniczne (koniec z bieganiem z dokumentami do księgowości)
 • obsługa w jednej firmie ksiegowej mającej swoje siedziby w Warszawie i w Londynie
 • kontaktować się z odpowiednim działem przez prywatny system przesyłania wiadomosci
 • nasze biuro jest jednym z niewielu pomagających polskim przedsiębiorcom zarejestrować się w brytyjskich urzędach: przygotowujemy i dostarczamy urzędnikom niezbędne do tego dokumenty, a nawet reprezentuje klientów podczas ewentualnej kontroli. Dzięki temu polski przedsiębiorca nie musi nawet jechać na Wyspy, by wypełnić dokumenty, ani znać angielskiego
 • sprawdzać stan swoich zysków i strat w formie wykresu
 • korzystać z narzędzi marketingowych by zmniejszyć koszty do 0 zł lub zyskać stałą prowizję
 • łatwo pobrać swoje payslipy w przypadku zatrudnienia w Wielkiej Brytanii

 

Mając powyższe informacje każdy przedsiębiorca powinien starannie przeanalizować i podjąć świadomą decyzję o sposobie prowadzenia swojej księgowości.

   Send article as PDF   

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Feedback

1
 • Piotrek

  Bardzo dobry wpis. Księgowość online jest jest dość wygodnym rozwiązaniem, pod warunkiem, że mamy pełną wiedzę na ten temat. Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że słyszałem o księgowości, którą Pan poleca, niemniej jednak testowałem inną online’ową usługę i muszę przyznać, że dopiero jak zdecydowałem się na tradycyjny program mogę powiedzieć, że jestem zadowolony i nie martwię się niczym. Coś jednak nie do końca mi odpowiadało. Do małych firm na pewno bym polecił rozwiązanie online.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

  Aby odpowiedzieć szczerze na to pytanie, trzeba jasno stwierdzić, że inwestowanie samo w s...

Archiwum