Szukasz czegoś?

ZUS zbankrutuje za 8 lat !

Autor:

ZUS zbankrutuje za 8 lat. Tak twierdzi demograf, profesor Krystyna Iglicka-Okólska, wiceprezes Polski Razem.

Dziś 51,5 procent emerytalnych składek Polaków ma trafić z OFE do ZUS.

Rektor Uczelni Łazarskiego powiedziała na antenie radiowej Trójki, że ratowanie ZUS-u nie ma sensu. – ZUS to bankrut, ta instytucja zbankrutuje w 2022 roku, absurdalne jest także działanie rządu polegające na próbach oskładkowania tak zwanych umów śmieciowych, one powstrzymują młodych przed emigracją czy funkcjonowaniem w szarej strefie – mówiła wiceprezes Polski Razem.

Zdaniem profesor Iglickiej-Okólskiej, najlepszym rozwiązaniem dla Polaków będzie emerytura obywatelska. To pozwoli płacić mniejszą składkę, tak jak na przykład w Wielkiej Brytanii, gdzie składka emerytalno-rentowa wynosi 11 GBP, potrzeba też obniżenia ZUS-u dla małych przedsiębiorców, którzy teraz oddają po 1000 złotych miesięcznie – zauważa wiceprezes partii Jarosława Gowina.

Krystyna Iglicka Okólska zaznaczyła, że w obecnej sytuacji demograficznej, niezbędne jest także zatrudnianie ludzi starszych. Wiąże się to też z podwyższeniem wieku emerytalnego, chodzi o to, by dla starszych ludzi stosowano elastyczne formy pracy, potrzeba paktu międzypokoleniowego – powiedziała profesor Iglicka-Okólska.

Żródło:  Onet.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


Skomentuj na Facebooku:

Feedback

2
  • dawse

    Napewno w wielkiej brytanii kosztuhe 11 zł…

    • Paweł Kurnik

      Doprecyzuję na ile to możliwe: system emerytalny w UK jest oparty na podatku od dochodu i nazwałbym “ZUS UK” bardziej podatkiem emerytalnym niż składką: podatek np. od osób prowadzących dział gosp wynosi 10,13 GBP. Należy wziąć wobec tego też pod uwagę kwotę wolną od podatku która wynosi 9440 GBP 🙂

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
TaxCoin.io
Dezi.pl
taxelit.com

Najnowsze Wpisy

Dlaczego inwestorzy uznali nasze oprogramowanie za spektakularne?

ZOBACZ NAGRANIE Z WYSTĄPIENIA I DOWIEDZ SIĘ dlaczego inwestorzy uznali nasze oprogramowanie za spe...

Archiwum