Szukasz czegoś?

Bez cenzury – czyli trudne pytania podczas Konferencji ! Zobacz nagranie i udzielone odpowiedzi.

Autor:
Oto Nagranie i CZAT z konferencji. To pigułka wiedzy o dostępnych pakietach. Przeczytaj poniżej wszystkie zadane pytania podczas konferencji i odpowiedzi:

Przejdź do wypełnienia Kwestionariusza Zgłoszeniowego (Rejestracja)

 (Więcej o ofercie przeczytaj  TUTAJ)

Poniżej pytania zadane na czacie i odpowiedzi:

Co otrzymujemy w zamian tzn jak zależna jest emerytura o której Pan pisze od wysokości Podatku i po ilu latach przysługuje Emerytura?

Emerytura przysługuje po 30 latach pracy udokumentowanej z czego w UK 7,5 roku, są to tak zwane lata kwalifikacyjne. Emerytura jest naliczana proporcjonalnie jednak do ilości przepracowanych lat, do wyliczenia służą specjalne kalkulatory. Najniższa emerytura obecnie jest 107 Funtów tygodniowo ( możliwe przyznawane minimum jednak to 25 Funtów). Trzeba oczywiście osiągnąć wiek emerytalny. Więcej: http://www.dezi.pl/?ustalanie-prawa-do-emerytury-w-uk,141

W UK wyraźnie informują o emeryturze po 30 latach a nie 7 i o tym że aby ja mieć trzeba opłacać na określony cel składki nie rozumiem wiec rozbieżności w tych informacjach?

Minimum trzeba mieć przepracowane 7,5 roku by otrzymać 25 Funtów na tydzień. Zarabiając w spółce Ltd do 634 Funtów miesięcznie nie odprowadzamy żadnych podatków więc również składek na ubezpieczenie. Po przekroczeniu tej kwoty płacimy juz 20% podatku od kwoty powyżej 634 Funty. A jak przekroczymy 680 Funtów płacimy wówczas 20 % podatku od nadwyżki + 12% podatek na ubezpieczenie.

Jestem Przedsiębiorcom i zatrudniam 120 os w Polsce. Czy Pana propozycja Optymalizacji jest także dla mnie?

Tak, zapraszam na rozmowę prywatnie.

Dlaczego dotychczasowa metoda optymalizacji czyli to zatrudnienie w UK na umowę o pracę nie jest juz oferowane ?

Opisałem tą kwestię na blogu 3 sierpnia 2011 roku tu jest link: https://www.pawelkurnik.pl/finanse/przechodzimy-na-nowa-oferte-przyczyny

Wcześniej promowałeś ofertę pracy w Anglii, firma w PL co się z tym wydarzyło?

Czyt j/w

Czy taka Firma może być agent ubezpieczeniowym?

Tak oczywiście ale wszystko zależy czy firma będzie chciała podpisać umowę ze sp Zoo lub Ltd. Nie mają z tym problemu multiagencje i brokerzy ubezpieczeniowi dla który taki Agent pracuje.

Czy zatrudnienie w Polsce na ¼ etatu jest wymagane?

Nie, nie jest wymagane. Tylko wówczas nie będzie ubezpieczenia zdrowotnego.

Co z TAXI jestem na karcie podatkowej płacę sam ZUS i sam rozliczam raz do roku PIT i zero podatku?

Ofertę będziemy przedstawiać niebawem, trwają ostatnie prace. Proszę pozostać w kontakcie.

Co z zaświadczeniami o niezaleganiu z ZUS i US do przetargów?

Sp. z o.o otrzymuje zaświadczenie o nie zaleganiu z ZUS i US gdyż pomimo że nie połaci sama składek to odprowadza je za pracowników. Również wystawi Pan np. takie zaświadczenie: http://www.polskibeton.pl/oswiadczenie-o-niezaleganiu-ze-skladkami-do-zus-i-us.html

Jeśli prowadzę biuro rachunkowe, nie mogę zamknąć, ani zawiesić działalności, bo stracę Klientów albo będę musiał podpisać z nimi nowe umowy, jak to rozwiązać, gdy jest to ponad 70 firm?

Prowadzi Pan/i firmę a równolegle powołuje Ltd i sp z o o lub tylko Sp z o.o zależy czy chce Pani wykorzystać kwotę wolna od podatku. Na koniec roku rozlicza Pani firmę i zamyka ją. W sprawie klientów wystarczy aneks do umowy z klientami na nową firmę.

Czy osoby prowadzące restauracje też mogą skorzystać z tego rozwiązania?

Tak

Jaka jest minimalna opłata za korzystanie z Pana usług? Zaznaczam- przy rozpoczęciu korzystania z oferowanego systemu?

Opisane Pakiety i ceny są tutaj: http://www.dezi.pl/?rodzaje-pakietow-i-propozycje-rozwiazan,192

Słucham …Słucham… i jak pieknie przedstawiane są te wszystkie oferty optymalizacji, Jakbym była zdolnym Prokuratorem to nie miałabym żadnego problemu z udowodnieniem fikcji czy pozorności tego rozwiązania.

Nasze rozwiązania maj.a na celu Optymalizację kosztów ZUS. Aktualnie na bieżąco śledzimy sytuację na rynku i podpowiadamy klientom najkorzystniejsze rozwiązania.Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest to które prezentuję. Proponowane rozwiązania sa proste i przejrzyste zgodne z literą prawa. Spółki z o o są jedną z form prowadzenia działalności gospodarczej. Mogą być prowadzone na całym świecie zgodnie z przepisami. Myślę że gdyby była Pani Prokuratorem to zanudziła by się Pani na naszej konferencji.

Formę oddziału spółki zagranicznej reguluje Konwencja Haska z 1961 r., do której przestrzegania zobowiązały się państwa UE. Artykuły 52 i 58 Traktatu WE nie pozwalają państwu członkowskiemu na odmowę zarejestrowania filii spółki, założonej zgodnie z wymogami prawa obowiązującego w innym państwie członkowskim, w którym spółka ta posiada swoją siedzibę, ale nie prowadzi działalności w chwili złożenia wniosku o rejestrację filii, tak aby dana spółka mogła prowadzić całą swoją działalność w tym państwie, w którym filia zostanie założona, unikając w ten sposób konieczności założenia spółki w wyżej wspomnianym państwie i pośrednio unikając zastosowania przepisów obowiązujących w tym państwie w zakresie minimalnej wysokości wniesionego kapitału zakładowego.

Oddział nie jest samodzielną spółką, w związku z czym nie posiada osobowości prawnej co oznacza, że spółka zagraniczna odpowiada za odział . Filia może wnioskować o rejestrację jako płatnika VAT, zatrudniać pracowników, ubiegać się o zezwolenie na zakup nieruchomości, itp. Filia odprowadza podatek dochodowy od spółek, ale tylko w zakresie dochodów uzyskanych w państwie, w którym jest zarejestrowana. My jednak rekomendujemy założenie Sp. z o.o i objęcie w niej udziałów przez sp Ltd

Za ile zmieni Pan znowu ofertę? Kto poniesie konsekwencje gdy się ZUS do nas dobierze? Pan z Firmą zniknie?

Nasze działania sa długo terminowe, jeśli by Pan śledził wystarczająco długo rynek zauważyłby Pan że pojawiło się kilka firm nowych promujących stare rozwiązania, które nie są już bezpieczne dla tych przedsiębiorców którzy faktycznie nie wykonują pracy na terenie UK.

Założona Przez Pana firma jest Pana własnością i nie ma znaczenia czy my jesteśmy na rynku czy nie. Zarabiamy nie na doradztwie i pomocy w doborze rozwiązania bo to ma Pan za darmo, lecz na księgowości więc zależy nam na długiej, wieloletniej współpracy bo tam są nasze pieniądze.

A co z małymi firmami, które podlegają pod moje biuro i nie będzie im się opłacało płacić za prowadzenie pełnej księgowości i w UK i w PL, gdy będą już Spółką z o.o a teraz prowadza uproszczoną?

Naszym biznesem jest księgowość i doradztwo. Jeśli ktoś z Pana/i klientów szuka podobnego rozwiązania na rynku to go znajdzie tak czy inaczej i odejdzie z Pani biura. Może Pan/i jednak czerpać korzyści w wys 100 zł co miesiąc polecając nam jego obsługę. Korzyścią dla Pana/i jest wpływ na konto pomimo tego że nie zajmuje się Pan/i Klientem. W innym przypadku jeśli klient znajdzie samemu rozwiązanie może go Pan/i stracić całkowicie

Zakładając firmę w UK jaki mamy dostęp do kredytów angielskich…unijnych lub polskich?

Tak. Warunkiem jest prowadzenie Konta w banku na terenie UK i tworzenie całej historii bankowej od początku.

Czy działa Pan w ramach Firmy Optigen?

Nie. Nie działam w ramach tej firmy. Z tego co mi wiadomo Optigen od lipca 2011 nie przedstawił do dziś innych rozwiązań niż „Firma w PL – praca w UK” i nie prowadzi sprzedaży żadnych rozwiązań od 1 lipca 2011 r.

Mam zamiar zostać Partnerem, jedyna firma gdzie nie ma szwindlu z lewym zatrudnieniem, opcja prosta i przejrzysta. Legalna firma na własne nazwisko z oddziałem w Polsce a nie telemarketer na lewiznę.

… i wszystko w temacie… nic dodać nic ująć.

Czy zdaje Pan sobie sprawę ż, że dzisiejsza konferencja byłaby dobrym dowodem na nakłanianie do przestępstwa to raz a dwa wprowadzanie w błąd?

Nie ma przestępstwa w zakładaniu Firmy ( np Sp. Zoo czy Ltd ) gdziekolwiek na świecie i ukształtowania polityki firmy tak, by zmniejszyć zobowiązania podatkowe czy zwiększyć cash flow. Wdrażanie legalnych rozwiązań by zmniejszyć podatki jest naturalną rzeczą każdego przedsiębiorstwa. Najlepszym przykładem jest spółka Pana Solorza -POLSAT, która mieści się …na Cyprze.

Słucham Pana i identycznie można odnieść do aktualnej oferty. Teraz może za jakiś czas zniknąć.

Odp. j/w

Czy Oddział w Polsce podlega wpisowi do KRSu ?

Tak. My jednak rekomendujemy Otwarcie Sp. Z o.o i objęcie w niej udziałów poprzez zp Ltd.

Co kiedy Prowadzący działalność zachoruje?

…a czy może Pan sobie pozwolić na chorowanie obecnie?…Jeśli jednak tak się zdarzy to będzie wypłacane chorobowe od ¼ etatu… więc będzie znikome.

A gdy kwota wolna od podatku zostanie przekroczona, to jaka jest kwota podatku w UK?

20% Więcej o podatkach i możliwościach odliczeń kosztów: http://www.dezi.pl/?wskazowki-dotyczace-odliczen-wydatkow-dla-dyrektorow-spolek-limited-company,191

Nikt nikomu nie broni siedzieć na polskim ZUSie, ładować kasę w błoto i na starość głodować.

Zgadzam się

Ja jestem zwolennikiem założenia firmy na własna rękę i tak jak w Polsce.

Oczywiście… każdy może działać na własną rękę… ale z nami jest dużo prościej i dużo taniej.

Ciekawe jak będą piszczały osoby, które będą miały na karku ZUS i US. I dojdzie do pociągnięcia odpowiedzialności to będzie trzeba zapłacić nie dość ze zaległy ZUS to jeszcze podatki + odsetki.

Szanowny Panie/i najwyraźniej nie słucha Pan/i tego co powiedziałem już wcześniej. Opieramy się na istniejących od pokoleń rozwiązaniach. UE umożliwiła Polakom działanie również na terenie innych Państw. Nasze rozwiązania to nic nowego na rynku. Robiny to co do tej pory robiły pojedyncze firmy tylko nasza propozycja jest skierowana w sposób oficjalny na skalę ogólnorynkową. Dziś dzięki nam nie musi pan/i płacić po kilka tys zł Kancelarii za doradztwo + koszty dodatkowe. U nas każdy klient ma doradztwo za darmo a zarabiamy dopiero na prowadzonej księgowości jeśli oczywiście klient przystanie na naszą ofertę.

Korzyści:

Firma Ltd. w Wielkiej Brytanii – Oddział w Polsce

 • Niskie koszty przy tworzeniu oddziału w porównaniu do kosztów rejestracji nowej spółki (brak obowiązku wnoszenia kapitału zakładowego jak ma to miejsce przy spółce z o.o. lub spółce akcyjnej)
 • Brak osobowości prawnej zwalnia z obowiązku przestrzegania rygoru przepisów prawa polskich spółek handlowych
 • Możliwość wykorzystania angielskiej formy organizacyjnej w polskim podmiocie gospodarczym
 • Zachowanie ciągłości i tożsamości prawnej
 • Prestiżowy wizerunek istnienia grupy i wkładu kapitału zagranicznego
 • Obowiązek prowadzenia księgowości zgodnie z polskimi przepisami o rachunkowości

To jeszcze nie wszystko:

Podjecie decyzji spółki w Anglii będzie łatwiejsze, gdy będziesz wiedział, ze jako dyrektor i/lub udziałowiec spółki:

 • nie musisz wnosić żadnego kapitału do spółki w UK,
 • nie musisz opłacać wysokich składek ZUS w Polsce,
 • podatnik VAT, we wspólnocie wychodzi „na zero” i nic nie musi VAT-u odprowadzać do urzędu. VAT staje się jednocześnie w tym samym już miesiącu podatkiem naliczonym.
 • możesz zatrudnić się we własnej spółce UK, wypłacając sobie wynagrodzenie w granicach wysokiej kwoty wolnej od podatku,
 • będziesz mógł wypłacić wysoka dywidendę nie płacąc podatku,
 • spółka pierwszy podatek zapłaci po 20 miesiącach od jej założenia,
 • nie musisz przyjeżdżać do Anglii aby założyć spółkę,
 • Twoja spółka może mieć rachunek bankowy w polskim banku,
 • Kwota wolna od podatku to w zależności ok 6,6 tys Funtów czyli ponad 35 tys zł
 • Na VAT przechodzisz dopiero kiedy przekroczysz 78 tys Funtów. Chyba że wcześniej złożysz deklarację. .

Kto musi założyć oddział a jakie spółki mogą działać bez oddziału / Firma LTD w Anglii.

Bez oddziału mogą działać wszelkie biznesy nie wymagające fizycznej obecności na terenie Polski. Między innymi są to firmy wykonujące usługi niematerialne (doradztwo marketing, konsulting), sklepy internetowe.

Wszystkie inne firmy mogą działać jako polski oddział spółki brytyjskiej.
Rejestracja spółki Limited w Wielkiej Brytanii umożliwia jej właścicielom otwarcie w Polsce jej oddziału, będącego wyodrębnionym, samodzielnie funkcjonującym podmiotem gospodarczym.

Formę oddziału spółki zagranicznej reguluje Konwencja Haska z 1961 r., do której przestrzegania zobowiązały się państwa UE

Jeżeli Twoja działalność polega na prowadzeniu sprzedażny usług niematerialnych, sprzedaży internetowej, konsultingu to Twoja droga do Optymalizacji kosztów ZUS i podatku oraz założenia własnej spółki w UK jest znacznie uproszczona.

Co od nas otrzymasz w ramach abonamentu

 • Dokumentacja niezbędna od strony brytyjskiej do otworzenia oddziału w Polsce
 • Bezpłatna konsultacja
 • Sprawdzenie dostępności nazwy firmy
 • Rejestracja Ltd. online w ciągu 3 – 6 godzin – wpis do rejestru handlowego w UK
 • Rejestracja firmy Limited z danymi wskazanymi przez aplikanta
 • Deklaracja podatkowa do Urzędu Skarbowego
 • Rozliczenia podatkowe na koniec roku finansowego
 • Sprawozdanie finansowe na koniec roku finansowego
 • Przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów statutowych spółki
 • Notarialna kopia dokumentów i uwierzytelnienie apostille niezbędne do otwarcia polskiego oddziału w KRS
 • Wysyłka dokumentów drogą elektroniczną i pocztową na wskazany przez klienta adres
 • obsługa w systemie CRM – czyli podgląd i elektroniczny przesył dokumentów jak i pełna księgowość. Dokumentację obserwujesz online po zalogowaniu.
 • System zniżek i rabatów który pozwala zejść z kosztami do zera zł.
 • Deklaracja podatkowa do Urzędu Skarbowego
 • Przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów statutowych spółki
 • Notarialna kopia dokumentów i uwierzytelnienie apostille niezbędne do otwarcia polskiego oddziału w KRS
 • Wysyłka dokumentów drogą elektroniczną i pocztową na wskazany przez klienta adres
 • Polska wersja statutu spółki i aktu założycielskiego
 • Adres siedziby Spółki
 • Opieka nad korespondencją urzędową

 

Pan P.K proponuje układ na którym sam zarabia krocie

To jest biznes, i wolny rynek… Zapraszam do współpracy zarobi Pan/i razem ze mną.

Po co mi pośrednik do tego?

Każdy może samemu działać, ale z nami jest prościej i dożo taniej.

Czy jesteście zainteresowani o firmy Słowackie?

NIE.

Temat jest Interesujący, nie zdążyłam na początek, a wręcz jedynie na koniec, czy będzie gdzieś nagranie?

Konferencje będą się odbywały co tydzień, we środę o 19: 00 nagranie będzie również dostępne.

Link do stałej konferencji jest podany na stronie Internetowej i na blogu. Ten sam co ostatnio. http://www.gvolive.com/conference,15595637

Kiedy ruszy Program Partnerski?

Już ruszył.

Tu na temat współpracy: http://www.dezi.pl/?wspolpraca,13

Tu o konkursie: https://www.pawelkurnik.pl/konkurs

Kto będzie Dyrektorem w Mojej Angielskiej Spółce LTD bo taki chyba musi być powołany w każdej?

Pan/i we własnej osobie.

Czy dyrektor spółki LTD odpowiada za jej zobowiązania również tylko do wysokości kapitału spółki czy całym swoim majątkiem osobistym?

Tak.. o wysokości kapitału spółki

Co sądzicie o profesjonalizmie Prowadzącego ?

Kompletna niekompetencja.

Przykro mi że są osoby, które w pewnym sensie poczuły się zawiedzione. Dołożę starań by z konferencji na konferencje być coraz bardziej profesjonalnym. Konferencja online ma jednak pewne ograniczenia i będę jednak szedł w kierunku indywidualnych rozmów z zainteresowana osoba. Pytania zadawane są ciekawe ale nie sposób odpowiedzieć na każde wyczerpująco i jednocześnie zwięzłe mając ograniczony czas i ciągły napływ kolejnych pytań i komentarzy… często nie na temat.

Jaka będzie dostępność do Kredytów?

Taka jaka obowiązuje w danym Państwie… zasady określa bank.

Pakiet Ltd – 709zł+120/ miesięcznie to żadne rozwiązanie jeśli w Polsce jest drożej tylko o parę złotych.

To bardzo spłycony obrachunek. Nie bierze Pan/i pod uwagę korzyści takich jak: do ZUS idzie tylko 120 zł nie 1000 wyrzucone w błoto, Rachunkowość o połowę tańsza, Kwota wolna od podatku, wszystko w systemie CRM zdalnie online i wygodnie. Wysoka dywidenda bez podatku.

Ile osób Pan zatrudnia w swoim zespole ?

Na zespół składają się Osoby z własną działalnością, Firmy obsługujące, agencje, oraz osoby zatrudnione w poszczególnych podmiotach. Marketing: 3-5 os, Obsługa klienta bezpośrednia pierwszy kontakt: 2 osoby, Księgowość biuro w PL i w grupa w UK: 8 os

Jaki jest koszt i procedura założenia firmy LTD oraz oddział w Polsce. Jakie są procedury i koszty założenia oddziału.

Odpowiuedzi znajdzie Pan tutaj ( proszę ściągnąć sobie podrecznik): http://www.dezi.pl/?rodzaje-pakietow-i-propozycje-rozwiazan,192

Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w konferencji, jak również tym, których zabrakło. Dziękuję tym wszystkim… a szczególnie tym, którzy przesłuchali nagranie i przeczytali kopię pytań z czatu wykazując tym samym zainteresowanie tematem. Będą następne konferencje i będą następne pytania publikowane. Już dziś zapraszam do udziału w kolejnej konferencji. Zapraszajcie znajomych. Pozdrawiam

Przejdź do wypełnienia Kwestionariusza Zgłoszeniowego (Rejestracja)

 

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


  Skomentuj na Facebooku:

  Dodaj komentarz

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  O Mnie

  Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze Wpisy

  Kilka przypomnień przed wyborami

    15-go października wybory! Przez ostatnie 3 lata polski złoty a zatem nasze oszczędności ...

  Archiwum