Szukasz czegoś?

Nadużycia w ZUS! Chodzi o 650 milionów złotych

Autor:

Kontrola w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, którą przeprowadził podległy premierowi Urząd Zamówień Publicznych, wykazała, że ZUS nielegalnie zlecił zamówienia na ponad 650 milionów złotych – podaje “Super Express”.

Tabloid podaje, że cała sprawa dotyczy obsługi centrum komputerowego ZUS, z którym już wcześniej było dużo problemów, a jego budowa pochłonęła blisko 3 miliardy złotych. Kontrola UZP wykazała, że ZUS zlecił dwa zamówienia z tzw. wolnej ręki, które przekroczyły 650 milionów złotych. Jak dowiedział się “SE”, wykonawcą zamówienia, które złamało przepisy i było nielegalne, została spółka Asseco Poland .

Kontrola potwierdziła, że ZUS nie zastosował się do przepisów ustawy o zamówieniach publicznych. Zgodnie z nią zakład powinien rozpisać przetarg i dopuścić do niego inne przedsiębiorstwa. Dlaczego tak się nie stało? Nie wiadomo, ale pewnym jest, że to nie pierwszy taki problem w ZUS. UZP już wcześniej zwracał uwagę na to, że w takich przypadkach ZUS powinien stosować procedury przetargowe. Do jego zaleceńsię jednak nie zastosowano.

Co ciekawe, ZUS odwołał się od decyzji Urzędu, jednak jego wniosek został odrzucony.

(Materiał onet.pl/biznes)

 

   Send article as PDF   

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


Skomentuj na Facebooku:

Feedback

1
  • janusz

    ZUS NFZ to są dwa twory których nigdy nie zaakceptuję bo są to worki bez dna w których ginie moja ciężko zarobiona wypłata.Ja mogę przymierać głodem a oni zakładają kraniki , dywaniki ,marmury i fontanny a szkolą się w najdroższych ośrodkach krajowych i zagranicznych wydając nasze pieniądze.
    Spróbuj nie zapłacić składek to puszczą Cię z torbami.
    Narodowy Fundusz Złodziejski z Złodziejskim Uzurpatorem Skarbowym to dwa Podmioty których obrońcą jest Państwo Polskie.

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

  Aby odpowiedzieć szczerze na to pytanie, trzeba jasno stwierdzić, że inwestowanie samo w s...

Archiwum