Szukasz czegoś?

Nowy krajobraz płatności – internet rzeczy.

Autor:
Płatności w internecie

Rezultatem nieuniknionego może być nie tylko nowy krajobraz płatności, ale także nowa gospodarka finansowa i rozwój internetu rzeczy.

Na przykładzie Wielkiej Brytaniii  można powiedzieć że wiele się wydażyło od pierwszej szybkiej płatność, która została wysłana we wtorek 27 maja 2008 roku. Limit transakcyjny oprogramowania wzrosła dziś z początkowych 10 000 do 250 000 funtów a serwis płatniczy uruchomiony w 2014 r., umożliwia dziś dokonanie płatności  używając tylko swojej komórki.

Powstaje duża konkurencja w stosunku do sektora bankowego, gdzie mamy już dziś zwiększony udział parabanków. Zmiany w technologii i ekspansja blockchain są pomocne w łatwiejszym tworzeniu się konkurencji. Jesteśmy świadkami ogromnych zmiany w technologii i sposobie, w jaki płacimy. Wygląda na to, ze tempo zmiana przyspieszy w następnej dekadzie, dzięki szybszej, bardziej wszechobecnej łączności.

Jak rozwój płatności wyglądał w ciągu ostatnich kilkunastu lat ?

 • 1998 r.

Typowy Internet to dial-up, z prędkością 56kbps. Kilka banków ma uruchomiona bankowość internetowa ale, dla większości ludzi, bankowość odbywa się w oddziałach i naTelefon. Płatności idą trzy dni.

Powstaje firma Google założona przez dwóch studentów.

Został uruchomionyWindows 98 .

 • 2008 r.

Typowa prędkość Internetu  wynosi 3,6Mbps. Około 33% konsumentów używa bankowość internetową.  Zostają uruchamiane tzw Szyblkie Płatności. Rozpowszechnia się podpis elektroniczny. Pierwszy iPhone ma być dostępny już dla kilku miesiący. Facebook ma 100 mln  użytkowników.

 • 2018 r.

Typowa szybkość Internetu wynosi 46,2Mbps. Około dwóch trzecich klientów banków korzysta teraz z usług online. Szybkie płatności są normą dla usług online i przez telefon.

Płatności –  Oczekuje się powyżej 2 miliardów ludzi korzysta z płatności internetowych. Internetu o rzeczy – 11 miliardów urządzeń jest teraz podłączony do płatności i tworzą tzw. internet rzeczy.

 • 2028 r.

Szybkość Internetu bedzie prawdopodobny do zmierzenia w Gigabitach na sekundę. Filmy HD do pobrania w około 30 sekund. Samochody bez kierowcy są powszechne. Smartfony mogą zdiagnozować wiele chorób. Płatności w czasie rzeczywistym są standardem a dzięki temu urządzenia w Internecie Rzeczy automatycznie płacą sobie nawzajem.

…to jeszcze tylko parę lat…

BLOCKCHAIN TO KSIEGOWOŚĆ!

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


  Skomentuj na Facebooku:

  Dodaj komentarz

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  O Mnie

  Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze Wpisy

  Kilka przypomnień przed wyborami

    15-go października wybory! Przez ostatnie 3 lata polski złoty a zatem nasze oszczędności ...

  Archiwum