Szukasz czegoś?

Pracują w Polsce, ale firmy rejestrują w Wielkiej Brytanii – Korzyści.

Autor:

Finansowy raj dla przedsiębiorców – reportaż.

Pracują w Polsce, ale firmy rejestrują w Wielkiej Brytanii. Korzyści jest dużo, ale czy to legalne?
Coraz więcej polskich przedsiębiorców decyduje się przenieść swój biznes za granicę. Wszystko jest zgodne z przepisami. Posłuchaj fragmentu wywiadu jaki daliśmy Polskiemu Radiu Wrocław:

Na wyspach kwota wolna od podatku to prawie 50 tysięcy, a nie jak w Polsce 3 tysiące złotych. VAT-u nie trzeba płacić, gdy obroty firmy nie przekraczają 400 tysięcy złotych ( 78 tys GBP) – nad Wisłą to ponad 2 razy mniejsza kwota czyli 150 tys zł. Ile osób oficjalnie działa np. w Anglii a pracuje w Polsce? Tego nie wie żadne z ministerstw, ale szacunki mówią o nawet kilkuset tysiącach firm. Tendencję potwierdza szef Dolnośląskiej Izby Gospodarczej Zbigniew Sebastian, który bardzo obrazowo opisuje działanie polskich instytucji, z którymi boryka się każdy biznesmen. – Mnie przekonują przede wszystkim prawie 20-krotnie niższe opłaty na ZUS, który w Polsce i tak nie ma przyszłości – mówi wrocławski fotograf Sebastian Borowski:

Podobnie zrobił Mariusz Dąbrowski, przedsiębiorca z Wrocławia, właściciel  telewizji internetowej Tagen.tv:

Eksperci jednak ostrzegają, aby dokładnie czytać dokumenty. – Brytyjskie ubezpieczenie nie zapewnia wszystkich świadczeń w Polsce – mówi Iwona Kowalska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych we Wrocławiu:

Zdaniem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych warto dokładnie czytać dokumenty, bo podstawowe zagraniczne ubezpieczenie często gwarantuje nam leczenie tylko w nagłych sytuacjach, a nie obejmuje np. przewlekłych chorób. O szczegółowe sprawdzenie miejscowego i polskiego prawa apeluje również ministerstwo gospodarki.

Uwaga również na pośredników-oszustów, którzy obiecują wypłatę emerytury już za kilka lat, a nie po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Radio Wrocław: Czy wszędzie dobrze gdzie nas nie ma? Dolnośląscy przedsiębiorcy, szczególnie ci mali, co raz tęskniej spoglądają ku krajom wspólnoty gdzie prowadzenie działalności gospodarczej jest łatwiejsze i tańsze. Co raz więcej z nich przenosi więc firmy np. na Wyspy Brytyjskie. Tam płacą dużo mniejsze podatki, mniejsze są także składki na ubezpieczenie. – Nie ma się co dziwić – mówiła dziś w Kontrze Radia Wrocław publicystka Jolanta Piątek:

Katarzyna Kaczorowska, dziennikarka Gazety Wrocławskiej, twierdzi, że problemem nie są małe firmy, a polscy giganci. Podała przykład spółki LLP, która przeniosła się do Arabii Saudyjskiej.

Na przenoszących swoje biznesy czekają też jednak zagrożenia – np. ubezpieczenie nie gwarantuje nam pełnych świadczeń zdrowotnych na terenie Polski.

Materiał pochodzi od: Przemek Gałecki – Polskie Radio Wrocław

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

  Aby odpowiedzieć szczerze na to pytanie, trzeba jasno stwierdzić, że inwestowanie samo w s...

Archiwum