Szukasz czegoś?

Przenoszenie oszczędności z OFE do ZUS

Autor:

Zdaniem szefowej resortu pracy, to ZUS powinien wypłacać emerytury: ʺPrzecież doskonale sobie z tym radzi!ʺ

 

 

Projekt ustawy przygotowywanej w MPiPS zakłada stopniowe przekazywanie środków z OFE do ZUS w ciągu 10 lat przed przejściem na emeryturę. Zdaniem minister Jolanty Fedak zagwarantuje to bezpieczeństwo emerytur. Czyżby?

 

Minister Pracy i Polityki Społecznej wyjaśniła, iż w przygotowywanym przez jej resort projekcie jest tzw. fundusz bezpieczny, który zakłada przekazanie składek z OFE do ZUS na kilka lat przed przejściem na emeryturę. Zgodnie z sugestiami ministra finansów składki przekazywane byłyby do ZUS stopniowo – przez 10 lat, jedna dziesiąta co roku.

Zdaniem szefowej resortu pracy, to właśnie ZUS powinien wypłacać emerytury, bo ʺprzecież doskonale sobie z tym radzi, realizując emerytury kapitałowe – świadczenia dla 60-letnich kobietʺ. Ponadto Fedak podkreślała na antenie radiowej “Trójki”, że to tańsze rozwiązanie niż budowa instytucji pararynkowych, jakimi zdaniem pani minister, są OFE. Co więcej minister pracy i polityki społecznej zaznaczyła, że OFE nie spełniły oczekiwań, są nieefektywne oraz nie konkurują między sobą.

Premier Tusk pytany, czy pomysł minister Fedak, by na 10 lat przed emeryturą pieniądze z OFE przelewać do ZUS, jest jej autorskim pomysłem, czy też rządu, odpowiedział krótko: ʺTo nie jest projekt rządowy i nie będzie też w przewidywanej przeze mnie przyszłościʺ.

Czyli pomysłów jest wiele, tylko żaden nie jest realizowany od początku do końca…

Źródło: na podstawie artykułów ze stron: www.pb.pl; www.wprost.pl; www.emerytury.wp.pl

   Send article as PDF   

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Feedback

1

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

  Aby odpowiedzieć szczerze na to pytanie, trzeba jasno stwierdzić, że inwestowanie samo w s...

Archiwum