Szukasz czegoś?

Umorzenie składek dla matek

Autor:

Kobiety, które prowadziły działalność gospodarczą, bądź współpracowały przy jej prowadzeniu, i jednocześnie przebywały na urlopie wychowawczym, mogą starać się o umorzenie składek na Fundusz Pracy – poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

O które kobiety dokładnie chodzi, bo oczywiście nie dotyczy to wszystkich? O umorzenie składek mogą ubiegać się te panie, które przebywały na urlopie między 1 stycznia 1999 roku, a 31 sierpnia 2009 roku. A możliwe jest to dzięki wprowadzonej ustawie z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Jak wygląda proces ubiegania się o umorzenie składek? Należy pobrać formularz wniosku, który jest dostępny w każdej placówce ZUS, a także na stronie internetowej Zakładu. Tam również należy szukać wszelkich istotnych informacji w sprawie umorzenia należności na Fundusz Pracy. Następnie wypełnione wnioski można składać od 1 lutego do 1 sierpnia 2011 roku.

A dokładnie o zwrot czego kobiety mogą się ubiegać? Otóż może to dotyczyć zarówno niezapłaconych składek, jak też naliczonych z tego tytułu odsetek. Jeżeli składki zostały opłacone po terminie, umorzeniu będą podlegały także odsetki za zwłokę.

Drogie panie, zachęcam o odzyskanie tego, co się wam należy!

Źródło: Na podstawie artykułu z dnia 19 stycznia 2011 rok „Wprost” opublikowanego na stronie tygodnika:  www.wprost.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
TaxCoin.io
Dezi.pl
taxelit.com

Najnowsze Wpisy

Będziemy mieć marksistowsko faszystowskie eldorado socjalne !

Rząd szykuje Polakom przebudowę systemu podatkowego a banki zdecydowały się na wprowadzenie ujem...

Archiwum