Szukasz czegoś?

Wsparcie dla moich Klientów w związku z koronawirusem

Autor:

Nasz drogi Kliencie

Od kilku tygodni spełnia się najgorszy możliwy scenariusz, z którego do niedawna się śmiano.

I, co gorsza, wiele osób nadal go lekceważy…

Choć mówiłem na naszym blogu i na webinarach  już od zeszłego roku o nadchodzącym kryzysie i wielokrotnie zastanawiałem się jaki bedzie jego zapalnik. …to nikt chyba nie przypuszczał że zapalnik przyjdzie tak nagle i to ze strony jakiegoś tam wirusa (w prawdzie w koronie) ale bardziej bym się spodziewał św. Mikołaja lub, że jakiś duży bank znów zbankrutuje. Sytuacja jednak nas wszystkich totalnie zaskoczyła.

Firmy zaczynają zwalniać pracowników – niektórym już teraz brakuje pieniędzy na opłacenie faktur, podatków oraz kosztów stałych.

Ludzie przestają spłacać kredyty, a rynek pracownika właśnie się skończył. Niebawem możemy być świadkami największego bezrobocia w ostatnich latach.

Jednak najgorsze dopiero nadchodzi…

Chcę, żeby każdy miał szansę zminimalizować swoje straty, a niektórzy nawet uratować całe majątki dlatego:

 • Otwieram GORĄCĄ LINIĘ WSPARCIA mojego biura rachunkowego SigmaPARTNER. Każdy z naszych Klientów naszej księgowości zna do mnie bezpośredni nr telefonu lub do sekretariatu: 500 300 788 –  Zapraszam!.  Proszę też pisać bezpośrednio na mój adres mail: pawel.kurnik(małpa)sigmapartner.pl lub oczywiście na: biuro(małpa)sigmapartner.pl ;  Przypominam, że mamy w swoim zespole różnych specjalistów których konikiem jest: doradztwo podatkowe i biznesowe, finansowanie czy startupy.
 • Myślę że może być bardzo interesująca OFERTA WDROŻENIA SYSTEMU CIĄGŁEJ POPRAWY OPARTEGO O TEORIĘ OGRANICZEŃ. Nikogo nie zostawimy bez merytorycznego wsparcia. Zapraszamy!
 • Zamknąłem tydzień temu, ale po krótkim namyśle zdecydowałem przedłużyć  możliwość uczestnictwa w KRĘGU WZAJEMNEJ WYMIANY OFERT oraz różnych MOŻLIWOŚCI. To okazja by wesprzeć się i zarobić również wzajemnie między sobą, nawiązać współpracę z inną firmą, poprosić o cokolwiek. Śmiało – Zapraszamy jeszcze raz!

Bardzo fajny projekt zaproponował Piotr Michalak, warto skorzystać bo wysyła na bierząco analizę rynkową:  LINK

KILKA PRZYDATNYCH LINKÓW I INFORMACJI:

Zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w celu przeciwdziałania COVID 19 pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie, przez czas oznaczony, pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna).

Wsparcie dla przedsiębiorców w razie problemów z terminową zapłatą podatków
Przedsiębiorcy, którzy z związku z występowaniem koronawirusa będą mieć problemy z terminową zapłatą należności podatkowych, mogą wystąpić z wnioskiem o przyznanie ulgi lub umorzenie zaległości. W sytuacji negatywnych skutków finansowych dla przedsiębiorców wynikających z epidemii koronawirusa urzędy skarbowe będą brać pod uwagę te szczególne okoliczności przy rozpatrywaniu wniosków dotyczących przyznania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych (odroczenia terminu płatności, rozłożenia na raty, umorzenia zaległości podatkowych itp). Wnioski składane przez przedsiębiorców w trybie art. 67a i art. nast. Ordynacji podatkowej będą rozpatrywane w pierwszej kolejności.

Ponadto Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęcają do korzystania z e-usług oraz kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie. Twój e-PIT i e-Deklaracje pozwalają na rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym. Zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach/należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości można uzyskać na portalu biznes.gov.pl.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne możliwe jest ograniczenie dostępności budynków urzędów skarbowych dla klientów tylko do sal obsługi podatnika. Dane kontaktowe w sprawach podatkowych: LINK

Od 9 marca 2020 r. w Głosie Podatnika dodano kategorię „Koronawirus”, gdzie można zgłaszać swoje propozycje jak chronić naszą gospodarkę przed koronawirusem: LINK

Pakiet osłonowy dla firm w związku z koronawirusem
Ulgi w należnościach, w tym udogodnienia w płatnościach podatków i składek ZUS; instrumenty na rzecz poprawy płynności finansowej firm, w tym wsparcie gwarancyjne oraz dopłaty do kredytów; ochronę i wsparcie rynku pracy, m.in. rozwiązania dla firm zmuszonych do przestojów – zawiera pakiet osłonowy dla przedsiębiorców. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa MR przygotuje projekt specustawy w tej sprawie. Szczegóły: LINK

ZUS: dodatkowe zasiłki opiekuńcze dla rodziców dzieci do 8. roku życia
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje osobie ubezpieczonej na czas opieki nad dzieckiem do lat 8 w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły z powodu COVID-19. Aby uzyskać taki zasiłek należy złożyć oświadczenie:
·    Pracownik lub zleceniobiorca oświadczenie składa do swojego płatnika składek np. pracodawcy, zleceniodawcy – w sposób przyjęty w danym miejscu pracy.
·    Osoba prowadząca pozarolniczą działalność albo współpracująca z osobą prowadzącą działalność, dla której płatnikiem zasiłku jest ZUS, może wysłać do nas oświadczenie elektronicznie – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
Więcej informacji: LINK

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


  Skomentuj na Facebooku:

  Dodaj komentarz

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  O Mnie

  Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze Wpisy

  Kilka przypomnień przed wyborami

    15-go października wybory! Przez ostatnie 3 lata polski złoty a zatem nasze oszczędności ...

  Archiwum