Szukasz czegoś?

W polsce nie ma przedsiębiorcy który działa 100% uczciwie ponieważ nie ma możliwości by spełnił wszystkie nakładane na niego obowiązki.

Autor:

 

Ktoś powie: Konstytucja Biznesu. My powiemy: oczywiście obecnie rząd wprowadza ulgi dla przedsiębiorców, ale korzystanie z nich jest po prostu niebezpieczne. Cały czas firmy są po prostu niszczone. Jest zwyczajnie tak, że przychodzi sobie urzędnik który chce firmę zniszczyć i to robi. To cały czas sie dzieje.

Dużo prościej jest komuś coś obiecać a potem obciążyć przedsiębiorcę by móc te obiecanki zrealizować.

Praktycznie wiele firm nie powinno mieć możliwości funkcjonowania… ale sobie jakoś muszą poradzić i działają by przeżyć.

W polsce nie ma przedsiębiorcy który działa 100% uczciwie ponieważ nie ma możliwości by spełnił wszystkie nakładane na niego obowiązki.

Ustawy w Polsce non stop się zmieniają. Mniej więcej co dwa miesiące wchodzi istotna zmiana gdzie, księgowi, doradcy podatkowi i najwięksi eksperci zaczynaja się gubić. Według relacji z jednej z debat zrelacjonowanej przez mec. Sławomira Mentzena (powiedział  on tu cyt., że „ma z tym problem największy w Polsce ekspert od VATu Pan Jerzy Martini który powiedział że sam już nie wie z jaką datą jakie przepisy obowiązują.”…

Jakie w takim układzie ma mieć szanse w obecnej sytuacji zwykły przedsiębiorca ?

Nie polecamy samemu ( domowym sposobem, czyli na przykład na podstawie jakiś informacji z internetu )robić optymalizacji podatkowej. Lepiej jest skorzystać z fachowego doradztwa niż szukać odpowiedzi i diagnozy w internecie.

Co można zrobić jeśli zarobiliśmy jakieś pieniądze?

Odpowiedź: nic nie da się już z tym zrobić. Optymalizować podatki zgodnie z prawem należy jeszcze wtedy za nim pieniądze nie pojawią czyli za nim je zarobimy, w przeciwnym przypadku  jest już za późno i wszelkie działania są nie zgodne z prawem.

Jeśli szukasz doradztwa biznesowego to zapraszam na stronę mojego biura rachunkowego. Współpracujemy z Doradcami Podatkowymi i Kancelariami prawnymi. Skorzystać możesz również z doświadczenia zespołu księgowych.

Tutaj na stronie biura rachunkowego SigmaPARTNER znajdziesz dokończenie tego artykułu. Możesz po przeczytaniu skontaktować się z nami. Link: https://sigmapartner.pl/artykul/optymalizacja-podatkowa-kilka-legalnych-rozwiazan/

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


  Skomentuj na Facebooku:

  Dodaj komentarz

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  O Mnie

  Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze Wpisy

  Myślacy człowiek liczy się z tym, że „dobrze już było”.

  Jakby spojrzeć z pewnej perspektywy, to w tak krótkim czasie, tak wiele się zdarzyło że trudno ...

  Archiwum