Szukasz czegoś?

ZUS ma poważne kłopoty

Autor:

Zakładowi Ubiezpieczeń Społecznych zabraknie aż 65 miliardów złotych rocznie na wypłatę świadczeń!!!

Czy wyobrażacie sobie stan ZUS jeżeli ma mu zabraknąć astrnomicznej sumy wynoszącej 65 mld złotych rocznie? I może przemawia przeze mnie rozżalenie i brak zrozumienia, ale chciałbym dokładnie wiedzieć na co są przeznaczane nasze składki i jak ZUS ma zamiar rozwiązać ten problem!

O złym stanie ZUS informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Co prawda wypłatę świadczeń gwarantuje państwo, ale według gazety jego sytuacja finansowa również nie jest najlepsza. A podobno ma być jeszcze gorzej.

Jak wynika z najnowszej prognozy wpływów i wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2013-2017 na wypłatę emerytur zabraknie w ZUS 239 miliardów złotych. Ponadto, łącznie w FUS, który jest administrowany przez ZUS, zabraknie w tym czasie na wszystkie świadczenia 325,7 miliarda złotych. Okazuje się bowiem, że mimo cięcia składki do OFE fundusz, z którego są wypłacane emerytury, wciąż ma ogromne kłopoty. ZUS podał także wariant pesymistyczny. Ten zakłada, iż budżet będzie musiał dopłacić do FUS aż 83 mld zł rocznie. Tak źle jeszcze nie było!

Eksperci wykazują, że każda osoba pracująca poza rolnictwem dopłaca do dziury w ZUS ponad 3 tysiące złotych rocznie! Przecież to jest chore!

Co zatem można zrobić? Według ekspertów, pomogą tylko zmiany w systemie emerytalnym, które spowodują, że emerytury będą finansowane w większej części ze składek. Obecnie widzimy zabiegi, które odkładają problem wypłacalności naszego systemu emerytalnego w czasie. Eksperci wyliczają, że każda osoba pracująca poza rolnictwem dopłaca do dziury w ZUS ponad 3 tysiące złotych rocznie!

Jeśli zastanawiasz się gdzie się podziały Twoje pieniądze, albo co Cię czeka w przyszłości, teraz niestety już wiesz…

Źródło: na podstawie artykułów ze stron: www.bankier.pl; www.wyborcza.pl; www.biznes.onet.pl; www.gazeta prawna.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
TaxCoin.io
Dezi.pl
taxelit.com

Najnowsze Wpisy

Czy promowanie wolności ma sens ?

Zadajmy sobie pytanie: Czy promowanie wolnego rynku, wolności osobistej i gospodarczej ma sens? Na...

Archiwum