Szukasz czegoś?

Przeczytaj o dostępnych pakietach w Nowej Ofercie

Autor:

 

Dwa tygodnie temu pisałem na temat kilku legalnych sposobów jakie można stosować by nie płacić ZUS. Dziś chciałem się skoncentrować na tym rozwiązaniu które właśnie dziś zostało Tobie udostępnione ( link do Formularza Zgłoszeniowego poniżej) a które lada dzień będziemy promować już oficjalnie.

Więc jeśli chcesz otrzymać w przyszłym tygodniu kontakt od Opiekuna z księgowości przeczytaj o dostępnych pakietach i wypełnij Formularz Zgłoszeniowy ( kliknij tutaj ). Wcześniej jednak przeczytaj do deski wszystkie informacje o produkcie również na stronie firmowej  dezi.pl. Wiedza ta jest istotna po to abyś samemu mógł podjąć właściwą decyzje…

 

W kwestii wstępu kilka słów

… pamiętam jak zaczynałem działać z tzw. „Małym ZUS-em” www.dezi.pl na rynku gdzie o możliwości optymalizacji kosztów ZUS w zasadzie nikt nie słyszał. W Polsce było wówczas dosłownie kilka firm, które działały w branży doradztwa dot w/w optymalizacji i można było je wyliczyć na palcach jednej ręki… ale raczej bym powiedział, że tak naprawdę były dwie bo pozostałym ciężko było się utrzymać na rynku ponieważ ofertę miały trochę, jakby to nazwać przekombinowaną. Działało wtedy kilka firm z propozycją pracy nakładczej – raz ( działały świetnie do czasu zmiany ustawy), z wykupem ubezpieczenia na życie -dwa ( ho! To dopiero był produkt 😉 ,czy też optymalizacja poprzez udziały w spółce z o.o . W owym czasie na światło dzienne wyszła oferta Optymalizacji poprzez zatrudnienie za granicą w UE. Piszę „na światło dzienne” ponieważ była ona już wcześniej stosowana przez wiele firm odkąd Polska weszła do Unii, ale nikt nie zaczął tego robić globalnie na masową skalę, wiec ten sposób wykorzystania dyrektyw unijnych był zupełnie nieznany przedsiębiorcom. Stąd nasza reklama „MY WIEMY JAK OMINĄĆ ZUS”.

Pamiętam tamte rozmowy z przedsiębiorcami i spotkania z nimi, gdzie np. miało być kameralnie a przychodziło na spotkanie nawet kilkadziesiąt osób, z czego decyzję na tak podejmowało …kilku…i chyba tylko dlatego że miało nóż na gardle… Oczywiście potem stali się bohaterami i wieszczami dobrej nowiny, ale w czasach kiedy postrzegano optymalizację jako „czarna magię” ciężko było rozmawiać z zainteresowanymi. Tak samo odnosiło się to do rajów podatkowych. Notabene w Polsce jest zaledwie kilka ( ja znam cztery kancelarie z którymi można profesjonalnie rozmawiać, w tym dwie w Polsce)

Wracając do tematu, choć pokazywane były wszystkim dokumenty, opinie biegłych i samego ZUS-u to pokutowały opinie że ZUS to państwo w państwie i ZUS należy płacić bo nie będzie emerytury… Wtedy było ukierunkowanych tematycznie zaledwie kilka blogów i kilka stron internetowych i o tym głośno mówiło ( w tym moja www.dezi.pl jako jedna z pierwszych)

…To że ZUS należy płacić, twierdziło jeszcze 6-7 lat temu 65% społeczeństwa, gdyż dopiero jakieś 5 lat temu zaczęły się pojawiać pierwsze artykuły prasowe, że ZUS tonie i to,  że z emerytury, jak to moja babcie mówiła, będzie bździna (ciekawe co to jest ta bździna :-)?…myślę po prostu, że dowie się ten kto płacąc ZUS doczeka się emeryturki).

Dziś problem przedsiębiorców bardziej polega na tym, by w jakiś sposób zorientować się, która oferta jest lepsza i bezpieczniejsza bo to, że optymalizacja kosztów firm istnieje, to dziś już wie raczej każdy. A każdy kto potrafi dobrze liczyć skorzysta z oferty dobrze i profesjonalnie przygotowanej w sensie zaplecza techniczno- prawno-księgowego bo tylko taka opieka i takie doradztwo i prowadzenie da mu gwarancję bezpieczeństwa i stabilności. Dziś przedsiębiorca zastanawia już raczej gdzie może o optymalizacji ZUS przeczytać bo interesują go właśnie konkretne tematy, gdyż wie że szuka konkretów na temat możliwości zatrudnienia za granicą (czego osobiscie odradzam), czy przede wszystkim założenia Firmy w UK z oddziałem w PL (co osobiście polecam)

 

To tyle wstępu, a teraz trochę fachowej wiedzy.

 

Więc jeśli chcesz otrzymać w przyszłym tygodniu kontakt od Opiekuna z księgowości   przeczytaj o dostępnych pakietach i wypełnij Formularz Zgłoszeniowy (kliknij tu)

 

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


  Skomentuj na Facebooku:

  Feedback

  59
  • witek

   mam spółke cywilną -firma usługowo-budowlana —-wszystkie faktury wypisy. w Polsce ,czy mogę przenieść na grunt angielski i pozostać status cuo ?

   • Paweł Kurnik

    Jeśli założy Pan Limited Company w UK i zatrudni się jako dyrektor, będzie Pan mógł wówczas zamknąć polską działalność gospodarczą. Następnie: Prowadząc spółkę w UK, będzie Pan musiał wystawiać swoim kontrahentom faktury brytyjskie (mogą być w j.polski ale będą z brytyjskiej firmy) W tym przypadku radzimy zastanowić się nad opcją założenia w UK spółki i zatrudnienia tam jako Dyrektor na etacie 630 Funtów miesięcznie oraz otworzyć oddział tej firmy w Polsce aby móc zgodnie z prawem sprzedawać na terenie polski swoim kontrahentom oraz wystawiać polskie faktury z oddziału jako Sp.z.o.o. Może Pan również otworzyć sp zoo i zatrudnić się w niej na 1/4 etatu ( ZUS 120 zł/ mies) my za 499 zł będziemy prowadzić Panu pełną księgowość sp zoo!.
    Proszę dokonać niezobowiązującej Rejestracji i zaczekać na nasz kontakt, po ustaleniu szczegółów podejmie Pan decyzję: http://www.dezi.pl/?-blink-rejestracja-w-programie-blink-,19

  • Tadeusz

   Witam serdecznie.

   Mamy Biuro Podróży (Sp. J.) działamy na zasadzie koncesji od wielu lat. Mamy zarejestrowany znak i ochronę. 2 udziałowców i 3 pracowników.

   Czy jest jakaś szansa dla nas?

   Pozdrawiam i czekam

   Tadeusz R.

   • Paweł Kurnik

    Domyślam się, że Państwo prowadzą dotąd jednoosobową działalność gospodarczą.

    Mogą Państwo utrzymać ubezpieczenie w UK, z tą różnicą, że najkorzystniejszym dla Was rozwiązaniem jest zatrudnienie, jako dyrektor w brytyjskiej spółce (swojej).
    Pracownicy nadal podlegać będą pod polski ZUS (nawet, jeśli chcieli by mieć spółkę Ltd w Anglii i oddział w Polsce, to pracownicy nadal podlegają ustawodawstwu polskiemu. Mamy również rozwiązania dla Pracowników – Każdemu z nich założona zostałaby spółka z o.o w której byłby zatrudniony. W relacji z Waszą firmą działali by na umowie B2B – koszt dla nich 499zł + 120zł ZUS (więcej na ten temat napiszę poniżej)
    Kwestia VAT-u: firmy rozpoczynające działalność gosp. mogą skorzystać z ulgi VAT do 150.000 zł obrotu ze sprzedaży netto.
    VAT – procedury szczegółowe: W turystyce obowiązuje zasada przepisów VAT-marża, ta zasada zostaje utrzymana (VAT płaci się od marży, tj. różnicy między przychodami a kosztami).

    To rozwiązanie w zasadzie wystarczy (Sp. z o.o. w Polsce i Ltd w UK-samozatrudnienie), by Państwo, prowadząc dotychczasową działalność na podobnych zasadach. Możecie jedynie mieć korzyść w kwestii VAT-u dla „nowej” firmy, rozpoczynającej działalność (pod tym samym szyldem, tj, nazwą (chroniona patentem , korzystając z tej samej licencji, tej samej, wypozycjonowanej strony www.
    Zmieniła by się tylko forma prawna z dz. gosp. na sp. z o.o. oraz sposób zarządzania firmą, tj. sp. z o.o.(cash-flow, rozrachunki).
    Chyba, że klient stanowczo chce zostać przy starym rozwiązaniu: dz. gosp. + zatrudnienie w UK (zmieni się tylko zatrudnienie w UK, będzie zatrudniony u siebie w spółce LTD, ZUS nie będzie miał podstaw, żeby kontrolować jego i jego brytyjskiego pracodawcę).

    Państwo mają do wyboru 4 pakiety usług, ale poruszyłem tylko 2 najważniejsze kwestie (więcej informacji w wysłanym do Pana w Tutoriale TGTAX, w osobnym mailu):
    – sp. z o.o. w Polsce (SP1):
    korzyści : brak obowiązku płacenia ZUS-u za siebie i wspólnika
    1. Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością.
    1.1. Informacje ogólne o Sp. z o.o.
    Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – forma prawna przedsiębiorstw tworzona przez jedną lub więcej osób, zwanych wspólnikami, które odpowiadają za zobowiązania przedsiębiorstwa w ograniczonym zakresie.
    Spotykana w licznych krajach Europy, w tym w Polsce.
    1.2. Sp. z o. o. – wymogi
    Spółkę z o.o. może założyć jedna lub więcej osób fizycznych lub prawnych bądź jednostek organizacyjnych bez osobowości prawnej, z tym zastrzeżeniem tylko, że założycielem jednoosobowej spółki z o.o. nie może być inna jednoosobowa spółka z o.o. Wymagany kapitał zakładowy to minimum 5000 zł. Wkłady na pokrycie kapitału zakładowego mogą być wniesione w formie gotówki lub aportów, minimalna wartość udziału to 50 zł.
    Z chwilą wpisu do KRS spółka uzyskuje osobowość prawną.
    1.3. Sp. z o.o. – cechy
    • Niskie koszty rejestracji nowej spółki, brak obowiązku wnoszenia kapitału zakładowego tj. minimum 5 000 PLN przy spółce z o.o.
    • Brak kosztów związanych ze sporządzeniem aktu założycielskiego, czyli statutu spółki oraz związanych z tym kosztami notarialnymi, jak również nie ma obowiązku zgromadzenia kapitału zakładowego.
    • Odpowiedzialność za działania spółki tylko do wartości wniesionego wkładu
    • Odrębna osobowość prawna
    1.4. Sp. z o. o. – Podatki
    Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podlega opodatkowaniu według zasad określonych w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych. Ustawa określa model podwójnego opodatkowania zysku wydzielonego ze spółki z o.o.. Dochód sp. z o.o. podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych oraz – po raz kolejny – podatkiem od wypłacanych wspólnikom dywidend. Tak samo opodatkowana jest jednoosobowa spółka z o.o., której jedynym właścicielem (udziałowcem) jest osoba fizyczna.
    Spółki kapitałowe, a więc także i spółka z o.o., opodatkowane są podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT) w wysokości 19%. Podatek CIT płaci się od dochodu spółki z o.o., czyli przychodów pomniejszonych o koszty uzyskania przychodów, korzystając z druków CIT-2 w terminie do 20-tego następnego miesiąca. Oprócz podatku CIT, w przypadku wypłaty zysku (dywidendy) wspólnikom spółki z o.o., należy uiścić jeszcze zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych także w wysokości 19%. Jak łatwo policzyć, w przypadku zysku na poziomie 100 tys. zł łączny podatek wyniesie 34.390 zł. Nie zmienia to faktu, że spółka z o.o., generując niewielki zysk lub wręcz stratę, może przynosić wysokie dochody wspólnikom, którzy zasiadają również w Zarządzie spółki, a więc są z tego tytułu dodatkowo wynagradzani.
    Z przepisów KSH wynika, że sposób rozporządzania czystym zyskiem musi zostać uregulowany w umowie spółki. Wypracowany przez spółkę z o.o. zysk wspólnicy mogą przeznaczyć na dywidendę, pokrycie straty z lat ubiegłych, podwyższenie kapitału zakładowego albo na fundusz zapasowy lub rezerwowy. O przeznaczeniu zysku wspólnicy decydują po zakończeniu się roku obrachunkowego w specjalnej uchwale. Tylko w przypadku podjęcia uchwały o wypłacie dywidendy wspólnikom przysługuje roszczenie o wypłatę udziału w zysku.
    Podjęcie uchwały o podziale zysku nie rodzi jeszcze obowiązku podatkowego, a czyni to dopiero wypłata (lub pozostawienie do dyspozycji) dywidendy dla wspólników spółki z o.o. lub powiększenie kapitału zakładowego spółki ze środków zgromadzonych w postaci kapitału zapasowego lub rezerwowego (tzw. kapitalizacja funduszy). Dotyczy to zarówno zysku netto roku obrotowego, jak i zysku przekazanego na te kapitały w poprzednich latach.
    Natomiast w przypadku przekazania zysku na fundusze specjalne, czyli na kapitał zapasowy lub rezerwowy, spółka z o.o. płaci wyłącznie podatek od osób prawnych CIT i nie następuje wtedy podwójne opodatkowanie. Podsumowując, zatrzymanie zysku w spółce z o.o. nie powoduje konsekwencji podatkowych dla wspólników, z wyjątkiem przeznaczenia zysku na podwyższenie kapitału zakładowego.
    Natomiast w sytuacji indywidualnej decyzji któregoś ze wspólników o nieodbieraniu przeznaczonej dla niego kwoty dywidendy pojawia się świadczenie na rzecz spółki w postaci nieoprocentowanej pożyczki, czyli stanowi to podstawę do naliczenia podatku od dnia następnego po tzw. dniu dywidendy.

  • Ryszard Miętkiewicz

   Mam,firmę a dokładniej Ośrodek Szkolenia Kierowcow ,jestem zarejestrowany z możliwościa prowadzenia działalności na określonym terytorium tj. reguluje to zezwolenie wydane przez starostwo. Czy mogę pokombinować i przejść na angielski zus Pozdrawiam

   • Paweł Kurnik

    Witam, To że ma Pan Ośrodek Szkolenia i jest Pan zobligowany terytorialnie nie stanowi żadnych przeszkód by korzystać z naszej oferty. Dla Pana najlepszym rozwiązaniem byłby pakiet nr4.

  • MARCIN

   PROWADZE WLASNA DZIALALNOSC ,PRACUJE DLA FIRMY,JESTEM NA PODATKU VAT.JAK BY WYGLADALO PRZEJSCIE DO PANSTWA FIRMY I ILE BYM PLACIL ABONAMENTU?

   • Paweł Kurnik

    Na tak postawione zbyt zwięźle pytanie trudno jest odpowiedzieć, ale do wyboru będzie miał Pan dwa pakiety (3 i 4 przeczytaj o pakietach Zachęcam by zarejestrował się Pan poprzez formularz i zaczekał na kontakt od opiekuna. Omówicie szczegóły i podejmie Pan decyzje.

  • Jarema

   Rozumiem, że oferta dotyczy wyłącznie sytuacji, gdy zakładam w UK spółkę. A co – jeżeli z jakichś powodów – chciałbym nadal prowadzić indywidualną działalność gospodarczą, tyle że w UK ? Rozumiem, że nie ma takiej opcji, tylko spółki …

   • Paweł Kurnik

    Założona Spółka Ltd może swoja działalność prowadzić na całym świecie, ważne jest to by rozliczała się w Państwie w którym ma swoją siedzibę. To że Pan jest zatrudniony w swojej spółce ma konsekwencje dla tej spółki i dla jej obowiązków podatkowych. To tak w totalnym skrócie. Jeśli chce Pan działać tylko na terenie UK wówczas zalecam pakiet self employed. ( samozatrudnienie) – ale wówczas nie będzie mógł Pan działać na terenie Polski.

  • Andrzej

   Panie Pawle prowadzę firmę pogrzebową na terenie polski od 22lat i chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość przeniesienia do UK i w jakiej formie

   • Paweł Kurnik

    Rozwiązanie przygotowane przez naszą firmę, mogło by zakładać:
    -Jeśli mówimy o Pracownikach: zatrudnienie każdej z osób na najniższą krajową w Polsce, na pełny etat
    lub połowę, w celu obniżenia kosztów zatrudnienia pozostawiając pracownikom
    pełen pakiet socjalny i opiekę zdrowotną
    – poprzez zmniejszenie kosztów zatrudnienia, część z oszczędności może
    zostać przeznaczona na większe wynagrodzenie dla pracowników lub pakiet
    opieki zdrowotnej w prywatnych przychodniach
    – dodatkowe zatrudnienie pracowników polskich w firmie brytyjskiej, gdzie
    otrzymywali by resztę uposażenia, do kwoty 3000 zł będzie to bez podatków i
    ubezpieczeń, z racji tego iż jest to kwota wolna od podatków i ubezpieczeń,
    co nie znaczy, że osoby nie będą ubezpieczone, bo ochrona ubezpieczeniowa im
    przysługuje,
    – emerytura w UK dla każdej z zatrudnionych osób 107 funtów tygodniowo,
    Warunek jednorazowy wylot do UK w celu wyrobienia NIN
    – założenia LTD w UK,
    – założenia (lub przejęcia udziałów) polskiej spółki z.o.o.,
    – ewentualnie spółka z.o.o. komandytowa w celu wypłaty funduszy ze spółki.
    – zmniejszenie kosztów VAT, jeśli firma LTD będzie realizować projekt dla
    polskiego podmiotu, poprzez zwolnienie z naliczania VAT z racji
    wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, pod warunkiem, że kontrahent ma NIP
    UE
    – doradztwa księgowych w UK i PL w celu optymalizacji podatkowej
    – Obsługa księgowo-prawna na terenie UK
    – stworzenie profesjonalnej strony www dla nowopowstałej LTD w języku PL i EN
    W przypadku Pracowników np jeśli Pracownik chciałby przejść na „samozatrudnienie” -układ firma-firma, nasz zespół potrzebował by więcej informacji.

  • Tomasz

   Witam!Krótkie i konkretne pytanie,a jak to sie ma do umów ajencyjnych,jestem ajentem sieci żabka,prowadze dwa sklepy.Pozdrawiam.

   • Paweł Kurnik

    Jak najbardziej sklepy spożywcze również mogą być spółkami z o.o z udziałem sp. ltd. To jest rzecz całkiem naturalna i korzystna.
    Jeśli chodzi o pracowników to jeśli wyrażą taka zgodę, mogą przejść na kontrakt również jako sp zoo, wówczas umowa (stały kontrakt )byłby podpisany z Pana Firmą.
    Korzyść obopólna, gdyż koszt jednostkowy każdego podmiotu (pracownik) z opłatą ZUS (120 zł) wynosił będzie łącznie 620 zł. i może zejść do 0 zł dzięki systemowi rabatów.

  • Krzysztof

   Witam. Prowadzę działalność jednoosobową. Właśnie wchodzę w „duży Zus”. Nie jestem vatowcem, ale nie wykluczam że będę (brak Vat ogranicza mi pole manewru na rynku). Póki co moja działalność ogranicza się do usług programistycznych. Płacenie >1000zł miesięcznie na ZUS + 500zł na podatek dochodowy (nie mam jak robić kosztów) skutecznie zniechęca mnie do pracy w tym kraju. Jak by to było gdybym przeniósł firmę do UK?
   Pozdrawiam!

  • Karol

   Witam. Prowadzę sklep internetowy. Sprzedaję odzież, buty. Jaki pakiet był by dla mnie najbardziej korzystny i czy w ogóle możliwe jest zarejestrowanie w moim przypadku firmy w UK?

  • Piotr

   Witam prowadzę działalność jednoosobową – mam zadłużenie w ZUS
   jestem zainteresowany pańskim rozwiązaniem, proszę podać najbardziej korzystne.

   • Paweł Kurnik

    Aby przedstawić jakiekolwiek rozwiązanie, muszę wiedzieć np. czym się Pan zajmuje. Proszę zapisać się na newsletter otrzyma Pan różne propozycje. Proszę zarejestrować się do systemu CRM na stronie: http://www.dezi.pl/?-blink-rejestracja-w-programie-blink-,19 wówczas odezwie się do Pana opiekun i zaproponuje po krótkiej rozmowie najlepsze rozwiązanie.

  • Krzysztof

   Witam.
   Prowadzę w Polsce spółkę z oo, której nie mam jak zamknąć z różnych względów. Czy mogę ją PRZENIEŚĆ do UK? Bo z tego co tu czytam rozumiem że żeby otworzyć działalność w UK trzeba najpierw zamknąć tą tutaj.

   • Paweł Kurnik

    pojęcie „przenieść firmę” jest sformułowaniem roboczym ale w praktyce nie istnieje. Należy założyć nową spółkę w Pana przypadku była by to np Ltd.

  • Paula

   Witam. Niedługo chciałabym założyć działalość gospodarcza. Będzie to moja pierwsza działalność. Czy należy mi sie preferencyjna składka zus ?

   • Paweł Kurnik

    Tak jak najbardziej, łatwo z tego przywileju skorzystać ale jest jeden szkopuł: chorobowe jest minimalne, i nie odkładają się lata do emerytury. Płacenie mniejszej składki ZUS nie powoduje ograniczeń w dostępnie do zwolnień lekarskich.

  • Lida

   Dzień Dobry, interesuje mnie rejestracja firmy w UK, ale nie wiem czy mogę skorzystać z rejestracji jako samozatrudnienie, skoro firmę będę prowadzić w Polsce, więc będzie to jako oddział w Polsce, czyli muszę zarejestrować spółkę – ltd, ale tu muszę podać dyrektorów i wspólników – a ja przecież nie chce płacić im pensji ani opłacać za nich składek ZUS, chcę pracować tylko na siebie, wiec jak to jest? Pozdrawiam.

   • Paweł Kurnik

    Nie można działać w Polsce jako firma angielska bez oddziału, ale można objąć udziały w spółce zoo. w Samozatrudnieniu mamy obowiązek działanie na terenie UK czyli przynajmniej połowa faktur powinna być wystawiana firmom z tamtego rynku. Dużo łatwiej i legalnie jest założyć Ltd i objąć udziały w Sp zoo. Oczywiście muszą być ujęci wspólnicy a dyrektorem można zostać osobiście i wówczas Spółka Ltd i Zoo wypłacają pensje. w UK do 8105 funtów kwota zwolniona z podatku i opłat na ubezpieczenie.

  • Beata

   Witam. Prowadzę wraz z mężem firmę w formie S.C. Jesteśmy producentami kostki granitowej. Zatrudniamy obecnie 6 pracowników, więc nasz ZUS miesiecznie wynosi ponad 5 tys zl. Niestety praca jest sezonowa i teraz w trakcie zimy nie ma sprzedaży a ZUS trzeba płacić. Jaką ma Pan dla mnie propozycję w tej sytuacji z taką liczbą pracowników.

   • Paweł Kurnik

    Pakiet Ltd z oddziałem w Pl, domyślam się ze pracownicy mają wypłacane środki w/g najniższej krajowej czyli 1600 zł lub są zatrudnienie na część etatu. Jako sp zoo nie ma obowiązki płacenia ZUS więc Pan i wspólnicy mogą w ten sposób legalnie uniknąć płacenia składek lub ewentualnie by mieć ubezpieczenie zatrudniacie się w spółce na etat ( lub część etatu, np 1/4 i wówczas składka jest odpowiednio niższa). Jeśli Pracownicy mają wyższe stawki od najniższej krajowej( nazwijmy to „nieoficjalnie wypłacane”) zapraszam do kontaktu bezpośrednio… wówczas przedstawię inne rozwiązania takie aby pełna kwota przed opodatkowaniem trafiała do ich kieszeni w sposób jak najbardziej legalny.

  • Max

   Prowadzę Serwis Ogumienia i zatrudniam 3 pracowników
   nie jest to spółka , lecz działalność gospodarcza wszystkim opłacam najniższy zus -jakie są moje koszty z przeniesieniem firmy czy przeniesienie wymaga ” ruszenia się z domu” w celu podpisania szeregu umów na nowych warunkach .
   Co z prowadzoną dotychczas działalnością
   czy w abonament wchodzi też prowadzenie księgowości -rozliczenie faktur SKŁADANIE DEKLARACJI PODATKOWYCH

   • Paweł Kurnik

    Najlepszym krokiem chyba jest zapisanie się na newsletter.
    można to zrobić na przykład na http://www.dezi.pl
    wówczas otrzyma Pan szczegóły oferty w postaci linków.
    powiem tylko że nie mysi Pan się ruszyć z domu by podpisać dok. (prócz notariusza)
    dotychczasową działalność w konsekwencji Pan zamknie.
    Abonament daje Panu pełna księgowość, rozliczenia co roczne adresy firmowe i wiele innych
    proszę przeczytać: http://www.dezi.pl/?jak-nie-placic-zus-zalety-i-opis-oferty,10

  • tomasz

   Prowadzę prywatną praktykę stomatologiczną w formie działalności gospodarczej,właśnie przechodzę na duży zus.Praktykę zgłaszałem w izbie lekarskiej.Czy da się coś zrobić,zeby nie płacic haraczu?

  • wrosiek@tlen.pl

   jestem bezrobotny w Polsce – nie pobieram żadnych pieniedzy
   Nie płacilem ZUSu ostatnie 20 lat a teraz chce na terenie Polski i Czech i Słowacji prowadzić sprzedaż towarową urządzen
   importowanych z Chin
   mieszkam w Polsce ale praktycznie nie mieszkam jestem poza Polską wiekrzosć czasu i wcale nie chce placic żadnego ZUSu ani innych skladek polskich może za wyjątkiem zdrowotnej gdyby byla taka koniecznośc – bonigdy nie wiadomo kiedy czlowieka trafi….
   Jak sie do tego zabrać aktualnie jestem w MAROCO ALE JUTRO BEDE u rodziny W LONDYNIE PARE DNI i faktycznie moglbym na miejscu sam cos tam pozalatwiać znam angielski – mam 62 lata sam sie zastanawiam czy uzbierm jeszcze na jaką sensowną emeryture czy kichać te zbieranki a zbierać po prostu kupkę gotowki…

   • Paweł Kurnik

    w tym układzie może Pan sprzedawać tylko z zagranicy a towar przez Polskę może być tylko przewożony (sam transport).
    Jeśli chce Pan wysyłać z terenu Polski to musi mieć Pan oddział ( np niezależna sp. zoo )
    po 7,5 roku ma Pan prawo do 1/4 emerytury minimalnej w przyszłości może to być 120-130 funtów/mies…warunek 30 lat udokumentowanej pracy i 65 lat-wiek emerytalny. Na kupkę? – to zawsze.

  • Janusz

   Czy, aby zalozyć firmę (przenieść) – muszę pojechać do Wielkiej Brytanii? Czy Państwo załatwiacie brytyjski NIP?,. ewentualnie czy mogę liczyć na pomoc w załatwieniu tej sprawy? (bardzo słabo znam angielski). Czy muszę coś jeszcze załatwiać w Wielkiej Brytanii – jakieś urzędy? Jechać tam raz na jakiś czas coś podpisać? Co pózniej z naszymi urzędami – skladam dalej deklaracje VAT i PIT?,
   pozdrawiam,
   Janusz.

   • Paweł Kurnik

    Firmę może Pan założyć nie wyjeżdżając do UK, ale po NIN nalezy się stawić osobiście i my w tym pomagamy ( opieka rezydenta – czyli transport, tłumaczenie itp) Może Pan otworzyć konto firmowe w banku. Jeśli chodzi o urzędy to nasza księgowość będzie Pana reprezentowała w kwestiach Spółki.

  • Bartłomiej

   Od jakiegoś czasu, właściwie kilka lat udzielam korepetycji z matematyki i fizyki, żyję z tego i właściwie z tego się utrzymuję. Myślałem nawet nad założeniem działalności pod to. Nie mniej jednak sam ZUS mnie blokował, gdyż zjadałoby to praktycznie całość lub większą część moich dochodów (a nie po to zakłada się firmę żeby tracić).

   Trafiłem na tę stronę i w sumie bardzo mnie zainteresowała. Nie ukrywam, że chciałbym kiedyś działać jako firma – no ale – gdyby nie ZUS.

   I tu moje pytanie – jakie rozwiązanie byłoby dla mnie najlepsze? Jestem studentem i działam w Krakowie.

   • Paweł Kurnik

    Prowadzenie działalności wiąże się z pewnymi obowiązkami… jeśli ktoś ich nie przyjmuje to zasila tzw. szarą strefę…
    albo otwiera Pan szkołę i wystawia rach ( wówczas chętnie porozmawiam)

  • Arek

   Prowadzę działalność w zakresie projektowania graficznego i tworzenia stron w Polsce ale zdarzają się też klienci spoza. Nie zamierzam wyjeżdżać. Na emeryturę nie liczę. Jaka forma będzie dla mnie najkorzystniejsza?

   • Paweł Kurnik

    Wystarczy sama Ltd gdyż Pana działalność jak domyslam moze być prowadzona w sposób mobilny, ale nie wiem czy ma Pan biuro jak wygląda pana kontakt z klientem i kilka innych informacji by się przydało. (musiałbym więcej wiedzieć o Pana pracy )proszę o kontakt to porozmawiamy.

  • paweł

   witam.produkujemy bramy i ogrodzenia,glownie dla osob prywatnych,firma 3osobowa,czy przenosząc sie do uk placi sie angielski podatek,jaki jest koszt zus i czy trzeba wystawiac faktury na potencjalne podmioty z uk.

   • Paweł Kurnik

    Witam serdecznie
    To nie jest tak, jak Pan pisze…Z pytania domyślam sie że nie zapoznał się Pan z oferta dlatego proszę przeczytać ten artykuł – to 5 min( chętnie odpowiem, proszę jednak zapoznać się z tematem na tyle byśmy mogli rozmawiać dalej na pewnym minimum wiedzy, bedę wdzięczny gdyź przyspieszy to tempo wymiany informacji)

  • krzysztof

   Świadczę usługi doradcze „opracowuję różne strategie, analizy, monitoring legislacji UE itp. do tej pory jako pracę zlecone rozliczne na umowę o dzieło, dla różnych podmiotów większości z kraju ale czasami z UE. Mieszkam w PL. Chce założyć firmę a wiadomo w PL podatki i zus nie rozpieszcza. Czy w moim przypadku założenie LTD i wystawianie faktur brytyjskich będzie możliwe dla podmiotów PL? Czy w takim przypadku muszę zakładać oddział w PL? Jakie składki i podatki bym płacił jako zatrudniony w swojej LTD? Na jaką emeryturę można liczyć z WB przy założeniu że obrót roczny i praktycznie zysk to ok 300 tyś zł rocznie (w tym przypadku cześć wypłacana jako wynagrodzenie a część jak dywidenda) a składki w WB wpłacam np. przez następne 15 lat?

   • Paweł Kurnik

    Panie Krzysztofie nie jasno określił Pan zasady prowadzenia swojej działalności… sposób jej prowadzenia. FV może Pan wystawiać komu Pan chce i gdzie Pan chce istotna jest kwestia ich rozliczania… no i oczywiscie podstawowe zasady Prawa handlowego. Myślę że najlepiej będzie jak odeśle Pana do ostatniego wpisu na blogu z dnia 04.04. ( to najlepszy mój opis oferty)

  • Radek

   Prowadzę działalność w Polsce zatrudniam 8 osób (kilka sklepów internetowych) równolegle w Polse prowadzę działalność pozycjonowania i tworzenia stron www. Interesuje mnie opcja, abym nie musiłą płacić 1020 zł za siebie tylko płacić składki w UK. NIe wiem czy jest sens przenosić wszystko do UK i zakładać oddział. Czy lepiej zatrudnić się do samej optymalizacji ZUSu, czy otworzyć spółkę LTD dla stron www i tam zatrudnić się jako udziałowiec(dyrektor)?

   • Paweł Kurnik

    Ze sklepami internetowymi handlujacymi towarem jest tak, że najważniejsze jest to jak Towar wędruje tzn w jakim kraju jest kupowany i gdzie jest sprzedawany, gdzie są magazyny itp… Dużo sie domyślam ale sądzę że mając Ltd i sp zoo gdzie ltd to usługi niematerialne a sp zoo to właśnie wspomniane sklepy ( prawie tak jak Pan pisze) … przestrzegam przed samy zatrudnianiem się w UK i prowadzeniem działalności materialnej (handel towarami w PL) może mieć Pan kłopoty. nie żartuję.

    • Radek

     jest faktycznie tak jak Pan przypuszcza. Czyli chciałbym trzymać firmę w Polsce (sklepy internetowe, brałem na to dotacje unijne) ale rzeczy niematerialne przenieść na LTD w UK. Skoro Pan przestrzega przed takim rozwiązaniem proszę zaproponować coś innego lub bezpośredni kontakt na email. Bardzo chętnie skorzystam z Pana usług. Chyba że mój przypadek jest „beznadziejny” to proszę o taką informację również. Firmę w Polsce handel muszę mieć ze względu na dotacje unijne które pozyskałem.

  • Leszek

   Witam, prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą – usługi remontowo budowlane i jestem na ryczałcie 5,5%, dobiaja mnie płacenie chorendalnego ZUSU czy jest na to jakiś sposób? Pozdrawiam

   • Paweł Kurnik

    Jedynie sp zoo (jako sp kapitałowa) nie płaca ZUS …ale są za to na pełnej księgowości a co za tym idzie pojawiają się progi podatkowe. w zwiazku z tym musi Pan sobie skalkulować opłacalność takiego kroku.

  • kamil

   Witam. Od 4 lat prowadzę działalność.Jestem agentem ubezpieczeniowym a dokładniej OSOBA WYKONUJĄCĄ CZYNNOŚCI AGENCYJNE. Pracuję dla brokera. Jaki pakiet byłby dla mnie najlepszy.

   • Paweł Kurnik

    Jesli pracuje Pan dla brokera ( domyślam się że zawiera Pan umowy na jego rzecz za prowizję) to może Pan wystawić za usługi swojej firmy FV jako sp zoo. Odpowiedni Pakiet dla Pana to sp zoo+Ltd (ewentualnie sama spółka zoo).

  • Genowefa

   Witam, pisze Pan, ze osoba zatrudniona w Anglii jako dyrektor moze przejac udzialy spolki w Polsce, czy nie jest konieczne otworzenie zakladu tej spolki, jako nowego tworu, czy mozliwe jest przejecie udzialow i nazwanie zakladu imieniem spolki angielskiej oczywiscie z dopiskiem w Polsce. Sa firmy ktore zakladaj spolki ready-made, czy taka spolke mozna wziac pod uwage.

   • Paweł Kurnik

    Pytanie czy chodzi Panu o to że przejmuje je jako dyrektor (os. prywatna) czy jako reprezentant spółki ltd… ale i tak nie ma to znaczenia bo każda osoba prawna może kupić udziały w innej spółce :-). Nazwę spółki można zmienić bez problemów tak samo jak jej adres, jednak nie będzie to oddział w Polsce a nadal sp zoo. Być może da się użyć sformułowanie „w Polsce” jako część nazwy spółki czyli np. XYZ w Polsce sp zoo …. Wszystko co wiem na temat oddziałów spółek innych krajów zakładanych w PL napisałem tutaj: https://www.pawelkurnik.pl/finanse/jak-powolac-oddzial-spolki-ltd. Jeśli chodzi o tzw spółki gotowe, to jak najbardziej można taką spółkę kupić i następnie ją odpowiednio dopasować zmieniając udziałowców, nazwę, miejscowość, konta…w zasadzie wszystko.

  • ula

   A moja sytuacja wygląda tak. Prowadze sklep internetowy. Towar kupuje w polsce i sprzedaję w polsce. Nie prowadzimy sprzedaży poza internetem – nie mamy sklepu stacjonarnego. Jedynie magazyn towarów jako taki. Nie powiem próbowaliśmy – ale za duże koszty i da dużo czasu to zjada. Na dzień dzisiejszy mamy działalnośc gospodarczą zarejestrowaną na męża. Mąż opłaca Krus a nie zus- jeszcze może. Sklep się rozwija – i myślę że w tym roku przejdziemy na zus. Ponadto nie jesteśmy zadowoleni z usług naszego księgowego – ciężko się od niego czegokolwiek dowiedzieć – choćby na temat optymalizacji wydatków. Czytam sobie tu to wszystko i zastanawiam się jakie rozwiązanie byłoby dla nas lepsze sp zoo czy tez ltd??

   • Paweł Kurnik

    Jeśli Państwo handlują w Pl ( a de facto tak jest) to tutaj powinniście mieć zorganizowana działalność gospodarczą ( tak jak obecnie) z ta małą różnicą że gdyby to była sp zoo wówczas spełniając kilka warunków, będąc udziałowcami w spółce nie mielibyście obowiązku płacić ZUS. (szczegóły trzeba omówić- proszę o mail). Księgowy to pierwsza osoba po księdzu więc jeśli nie ma wystarczającej wiedzy to oczywiście zapraszam do obsługi przez moją firmę.

  • M.B.

   Witam Panie Pawle .
   Moje pytanie dotyczy przeniesienia działalności handlowej w branży rolniczej -żywienie zwierząt , specjalistyczne środki chemiczne, nawozy , materiał siewny itp.itd. I czy w tej branży jestem zobligowany do prowadzenia działalności tylko i wyłącznie na terenie polski czy też mogę przenieść firmę do U.K. .W 100% działalności odbywa się w Polsce , firma jednoosobowa (P.U.H.). W przyszłości planuję rozbudowę działalności internetowej (portale aukcyjne oraz e-sklep).

   • Paweł Kurnik

    Działalność handlowa w branży rolniczej na terenie PL niczym się nie różni od, nazwijmy to umownie, zwykłej działalności prowadzonej na terenie RP. Jeśli jest Pan firmą jednoosobową to firmę moze Pan przekształcić w sp zoo Czy sp Ltd może być Panu potrzebna? ..myslę że kazdy kto zarabia ok 2000 zł na rekę powinien solidnie mozliwość otwarcia spółki Ltd w UK przemysleć. Proszę zapoznać się teraz z opisem oferty: http://www.dezi.pl/?jak-nie-placic-zus,168

  • grzegorz

   Witam panie Pawle.Mam stala prace w UK. 32000 tysfuntow rocznie brutto. Niedawno zalozylem self empl poniewaz chce sie zajac sprowadzaniem samochodow na czesci do polski Niestety nie moge dzialac w Pl gdy jestem na SE.Czy moge przejsc z self employed na LTD.??Ktory pakiet bylby dla mnie odpowiedni.Pozdrawiam.Grzegorz

  • Janina

   Dzien dobry,
   szukam optymalnego rozwiazania do prowadzenia dzialanosci (fryzjer). 100% obrotow w PL. Co mi Pan moze doradzic ? Z gory dziekuje. Pozdrawiam Janina

   • Paweł Kurnik

    Sp zoo ewentualnie zoo + Ltd. Odpowiedź znajdzie Pani rejestrując się na newsletter. ( w pierwszym mailu otrzyma Pani linki do opisu oferty)

  Dodaj komentarz

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  O Mnie

  Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze Wpisy

  Myślacy człowiek liczy się z tym, że „dobrze już było”.

  Jakby spojrzeć z pewnej perspektywy, to w tak krótkim czasie, tak wiele się zdarzyło że trudno ...

  Archiwum