Szukasz czegoś?

Rejestracja

Autor:

logo2n_male

Z doświadczenia jednak wiem, że część klientów chce od razu przejść do konkretów bo są z góry zdecydowani i chcą ominąć poniższą lekturę . Wiec jeśli należysz do osób zdecydowanych, przejdź od razu do wypełnienia Kwestionariusza Zgłoszeniowego:

Wypełnij kwestionariusz zgłoszeniowy

Poniżej  szereg najważniejszych informacji a wszystko to w jednym miejscu i nie musisz chodzić po różnych stronach.

Spis treści:

 • Rodzaje dostępnych pakietów
 • system rabatów – Czyli jak płacić  „zerowy  abonament”
 • Zalety i wady rozwiązań czyli co musisz wiedzieć
 • Co od nas otrzymasz w ramach jednego abonamentu
 • legalność
 • Twoje zobowiązania wobec różnych instytucji
 • Jakie będziesz płacił podatki
 • FAQ -najczęściej zadawane pytania

Zobacz nagrania z prezentacji i konferencji:

Zobacz nagrania

Zobacz rodzaje pakietów i propozycje rozwiązań:

Zobacz rodzaje pakietów

Zakładam że Twój problem mniej więcej wygląda tak:

Jestem po kilkudziesięciu rozmowach z tzw. biurami rachunkowo-administracyjno-prawnymi pomagającymi założyć działalność w UK, czytałem jakieś informacje w internecie jakieś raporty i nic z tego nie wynika bo nadal mam mały mętlik w głowie. Obecnie mieszkam w Polsce, jestem tu zameldowany i nie mam zamiaru się przeprowadzać, tylko chce otworzyć działalność w UK ( branża e-handel, mam również zwykły handel detaliczny i hurtowy ).

Zatem, czy w mojej sytuacji ( Zycie i zameldowanie w PL ) mogę w UK założyć firmę ? Jeśli tak, to czy wystarczy tak zwane wykupienie adresu meldunkowego i adresu dla mojej działalności w UK i jestem wolny? , czy tez muszę rejestrować jakakolwiek działalność w PL na przykład oddział firmy; i wtedy pytanie gdzie się rozliczam, mniemam, ze tylko w UK (?) choć tutaj słyszałem tez rożne opinie, ze w dwóch krajach poniekąd (?).

Zacznijmy wiec od podstawowego prawa w UE ze: Podatnicy maja prawo zorganizować swój biznes w sposób pozwalający zminimalizować podatek jak to tylko możliwe.

Rejestracja spółki Limited w Wielkiej Brytanii umożliwia jej właścicielom otwarcie w Polsce jej oddziału, będącego wyodrębnionym, samodzielnie funkcjonującym podmiotem gospodarczym. Formę oddziału spółki zagranicznej reguluje Konwencja Haska z 1961 r., do której przestrzegania zobowiązały się państwa UE. Podstawową cechą takiej firmy jest brak odrębnej osobowości prawnej w Polsce. Z drugiej strony taki podmiot ma wszystkie przywileje by działać na równi z polskimi spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością lub akcyjnymi – może aplikować o rejestrację jako płatnik VAT, zatrudniać pracowników, ubiegać się o zezwolenia i licencje, etc. Filia może dysponować majątkiem macierzystej spółki angielskiej. Oddział odprowadza podatek dochodowy od podmiotów gospodarczych w zakresie dochodów uzyskanych w Polsce.

Firma Ltd. w Wielkiej Brytanii – Oddział w Polsce

 • Niskie koszty przy tworzeniu oddziału w porównaniu do kosztów rejestracji nowej spółki (brak obowiązku wnoszenia kapitału zakładowego jak ma to miejsce przy spółce z o.o. lub spółce akcyjnej)
 • Brak osobowości prawnej zwalnia z obowiązku przestrzegania rygoru przepisów prawa polskich spółek handlowych
 • Możliwość wykorzystania angielskiej formy organizacyjnej w polskim podmiocie gospodarczym
 • Zachowanie ciągłości i tożsamości prawnej
 • Prestiżowy wizerunek istnienia grupy i wkładu kapitału zagranicznego
 • Obowiązek prowadzenia księgowości zgodnie z polskimi przepisami o rachunkowości

Kilka podstawowych korzyści wynikających z naszej Oferty Optymalizacji Kosztów Firmy ( sama Sp. zoo):

 • brak ZUS  (Sp zoo nie płacą ZUS, maja tylko obowiązek oskładkować zarobki pracowników. Same sa zwolnione ze składek)  Co to znaczy w praktyce? …wynika to że Pan Kowalski może założyć sobie Sp zoo i zatrudnić się w niej np. na stanowisku dyrektora.  Co to daje w praktyce? Daje tyle, że jeśli dyrektor jest zatrudniony na część etatu to Sp zoo płaci tylko część składki podstawowej od np 1/4 etatu.
 • Wypłaty. …ale co zrobić jeśli chcemy zarabiać więcej niż wynika to z 1/4 etatu, przecież musimy z czegoś żyć prawda? …więc kłania się tutaj Kontrakt Menedżerski.  Dlaczego KM? Dlatego, że jest to umowa o zarządzanie to możemy tutaj swobodnie wypłacać sobie pozostałą część pieniędzy jako ze kontrakt menedżerski jest zwolniony z ZUS   KM to cywilnoprawna umowa nienazwana, której przedmiotem jest powierzenie sprawowania zarządu przedsiębiorstwem osobie fizycznej lub innemu podmiotowi gospodarczemu w celu osiągnięciu zysku. Dochody z takiego kontraktu opodatkowane są podatkiem dochodowym wg skali podatkowej. (więcej na ten temat na dole artykułu)
 • Ubezpieczenie. Umowa na część etatu w sp zoo daje dyrektorowi i jego rodzinie ubezpieczenie w NFZ czyli… może w ramach odprowadzanych w odpowiedniej wysokości( ok 120 zł) składek korzystać z opieki medycznej. (Pomimo że i tak korzystamy z prywatnych wizyt u lekarza to w razie pobytu w szpitalu czy operacji mamy pokryte koszty)
 • Koszty w Sp zoo . Sp. zoo może wliczać sobie wiele rzeczy w koszty. Możemy Spółce zoo  wynająć np. pomieszczenie, komputer, narzędzia, wliczyć koszty napraw, paliwo, usługi, i nawet kont w którym pracujemy dla Spółki i stołek na którym siedzimy tez możemy legalnie wynająć spółce… zmniejszając w ten sposób jej kwotę do opodatkowania.  W prawdzie u nas w PL kwota wolna od podatku jest niewielka to w UK spółka Ltd ma tę kwotę dziesięć razy większą- aż 8105 Funtów!  Sytuacja klaruje się w oczywisty sposób i z korzyścią dla Przedsiębiorcy jeśli Spółka Ltd ( w której Przedsiębiorca posiada np 70%, 95 % lub 100% udziałów) na podstawie umowy świadczy powiedzmy usługi marketingowe, doradztwa, najmu itp dla wspomnianej wcześniej Sp zoo.
 • Spółki zoo ( również  Ltd ) odpowiadają tylko do wysokości własnego majątku.

Korzyści wynikające z naszej Oferty Optymalizacji Kosztów Firmy ( sama Sp. Ltd):

 • Ubezpieczenie a kwota wolna od Podatku. W  UK nie ma czegoś takiego jak ZUS, który ściąga haracz nie zależnie od tego czy spółka zarabia czy ma stratę. Oczywiście są „opłaty ubezpieczeniowe” ale maja charakter podatku od dochodu. Mając na uwadze wspomnianą wcześniej kwotę wolną od podatku przedsiębiorca działający na terenie UK  do ok 40 tys zł (8105 Funtów) jest zwolniony z płacenia składek ubezp. ( „Nie płaci ZUS”). dotyczy to również dyrektorów Sp Ltd.
 • Emerytura. Będąc zatrudnionym w UK na przykład na stanowisku dyr. i posiadając NIN (to nr ubezpieczenia i Pesel w jednym)  gdzie są odprowadzane przez spółkę odpowiednie składki zgodne z przepisami  nabywasz prawa do emerytury odpowiednio do zarobków. Jeśli zarabiałeś w kwocie wolnej od podatku możesz się spodziewać najniższej emerytury nazwijmy ją „socjalnej” ( dziś nie przekracza 130 Funtów)
 • Dywidenda 37000 Funtów możesz wypłacić sobie ze Sp Ltd jako udziałowiec dywidendę. Dywidenda do 37000 funtów (około 185 tysięcy złotych, zakładając, że 1 funt = 5 zł) nie jest w Anglii opodatkowana. Niestety jako obywatel polski musisz odprowadzić 9% podatku (konieczne jest rozliczenie w polskiej skarbówce). Przy czym należy pamiętać, iż dywidenda jest wypłacana tylko z zysku tzn. nie ma mowy o dywidendzie gdy spółka wykazuje stratę – wtedy każda wypłata jest postrzegana jako wynagrodzenie.
 • Jak często można wypłacać dywidendę?
  W Wielkiej Brytanii rok podatkowy zaczyna się 6 kwietnia a kończy 5 kwietnia. W tym okresie można wypłacić 37000 funtów bez podatku. Jeżeli w spółce mamy np: 2 udziałowców to każdy z nich ma prawo wypłacić 2×37000 funtów.
  Powyżej 37 tysięcy funtów płacimy podatek wg stawki 10%.

To jeszcze nie wszystko przeczytaj znacznie więcej na ten temat, Na str. dezi.pl znajdziesz Szeroki opis Oferty Optymalizacji:

Szeroki opis Oferty Optymalizacji

Podjecie decyzji spółki w Anglii będzie łatwiejsze, gdy będziesz wiedział, ze jako dyrektor i/lub udziałowiec spółki:

 • nie musisz wnosić żadnego kapitału do spółki w UK,
 • nie musisz opłacać wysokich składek ZUS w Polsce,
 • podatnik VAT, we wspólnocie wychodzi „na zero” i nic nie musi VAT-u odprowadzać do urzędu. VAT staje się jednocześnie w tym samym już miesiącu podatkiem naliczonym.
 • możesz zatrudnić się we własnej spółce UK, wypłacając sobie wynagrodzenie w granicach wysokiej kwoty wolnej od podatku,
 • będziesz mógł wypłacić wysoka dywidendę nie płacąc podatku,
 • spółka pierwszy podatek zapłaci po 20 miesiącach od jej założenia,
 • nie musisz przyjeżdżać do Anglii aby założyć spółkę,
 • Twoja spółka może mieć rachunek bankowy w polskim banku,
 • Kwota wolna od podatku to w zależności ok 6,6 tys Funtów czyli ponad 35 tys zł
 • Na VAT przechodzisz dopiero kiedy przekroczysz 78 tys Funtów. Chyba że wcześniej złożysz deklarację.

Przejdź do wypełnienia Kwestionariusza Zgłoszeniowego (Rejestracja):

Wypełnij kwestionariusz zgłoszeniowy

Kto musi założyć oddział a jakie spółki mogą działać bez oddziału / Firma LTD w Anglii.

Bez oddziału mogą działać wszelkie biznesy nie wymagające fizycznej obecności na terenie Polski. Między innymi są to firmy wykonujące usługi niematerialne (doradztwo marketing, konsulting), sklepy internetowe.

Wszystkie inne firmy mogą działać jako polski oddział spółki brytyjskiej.
Rejestracja spółki Limited w Wielkiej Brytanii umożliwia jej właścicielom otwarcie w Polsce jej oddziału, będącego wyodrębnionym, samodzielnie funkcjonującym podmiotem gospodarczym.

Formę oddziału spółki zagranicznej reguluje Konwencja Haska z 1961 r., do której przestrzegania zobowiązały się państwa UE

Jeżeli Twoja działalność polega na prowadzeniu sprzedażny usług niematerialnych, sprzedaży internetowej, konsultingu to Twoja droga do Optymalizacji kosztów ZUS i podatku oraz założenia własnej spółki w UK jest znacznie uproszczona.

Co od nas otrzymasz w ramach abonamentu

 • Dokumentacja niezbędna od strony brytyjskiej do otworzenia oddziału w Polsce
 • Bezpłatna konsultacja
 • Sprawdzenie dostępności nazwy firmy
 • Rejestracja Ltd. online w ciągu 3 – 6 godzin – wpis do rejestru handlowego w UK
 • Rejestracja firmy Limited z danymi wskazanymi przez aplikanta
 • Deklaracja podatkowa do Urzędu Skarbowego
 • Rozliczenia podatkowe na koniec roku finansowego
 • Sprawozdanie finansowe na koniec roku finansowego
 • Przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów statutowych spółki
 • Notarialna kopia dokumentów i uwierzytelnienie apostille niezbędne do otwarcia polskiego oddziału w KRS
 • Wysyłka dokumentów drogą elektroniczną i pocztową na wskazany przez klienta adres
 • obsługa w systemie CRM – czyli podgląd i elektroniczny przesył dokumentów jak i pełna księgowość. Dokumentację obserwujesz online po zalogowaniu.
 • System zniżek i rabatów który pozwala zejść z kosztami do zera zł.
 • Deklaracja podatkowa do Urzędu Skarbowego
 • Przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów statutowych spółki
 • Notarialna kopia dokumentów i uwierzytelnienie apostille niezbędne do otwarcia polskiego oddziału w KRS
 • Wysyłka dokumentów drogą elektroniczną i pocztową na wskazany przez klienta adres
 • Polska wersja statutu spółki i aktu założycielskiego
 • Adres siedziby Spółki
 • Opieka nad korespondencją urzędową

Zobacz przykład najczęściej wybieranego pakietu rejestracyjnego przez klientów:

Zobacz przykład najczęściej wybieranego pakietu

Przejdź do wypełnienia Kwestionariusza Zgłoszeniowego (Rejestracja):

Wypełnij kwestionariusz osobowy

Podatek dochodowy

Spółki prawa handlowego (Limited) oraz osoby Samozatrudnione mają obowiązek składania rocznych sprawozdań finansowych dotyczących osiągniętych przychodów, kosztów oraz wypracowanego zysku, dla którego wyliczany jest podatek do zapłaty.

Czytaj więcej na temat możliwych odliczeń wydatków:

Dowiedz się więcej nt. możliwych odliczeń wydatków

LTD:

Wysokość podatku dochodowego dla podmiotów gospodarczych wynosi 20%. Spółki Ltd. nie mają progów zwolnionych od opodatkowania. Spółki Ltd. kończą swój okres finansowy po 12 miesiącach od daty rejestracji. Firmy Limited muszą złożyć rozliczenia w czasie 9 miesięcy od zakończeniu roku finansowego

VAT (Value Added Tax):

W Wielkiej Brytanii obowiązek rejestracji VAT ma każda działalność gospodarcza, której obroty przekraczają GBP 77,000.00 w skali roku podatkowego. Istnieje możliwość dobrowolnej rejestracji VAT dla podmiotów z niższymi obrotami. Nie ma jednak możliwości ubiegania się o numer VAT dla podmiotów nieaktywnych. Standardowa stawka VAT w Wielkiej Brytanii od 01/01/2011 wynosi 20%.

W obrocie wewnątrzwspólnotowym przekraczającym GBP 600,000.00 (import do UK) lub GBP 250,000.00  (eksport z UK) w skali roku kalendarzowego obowiązkowe są również miesięczne deklaracje do urzędu statystycznego.

Nasza firma oferuje pomoc w rejestracji VAT, kwartalnych rozliczeniach podatku VAT oraz w składaniu deklaracji do urzędu statystycznego.

Podatek VAT to Twój zysk! Bądź konkurencyjny o 20% na rynku

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru lub usługi daje możliwość nabycia towaru/usługi bez podatku VAT.

Podatek VAT od towarów w obrocie handlowym pomiędzy podatnikami VAT w państwach członkowskich Unii Europejskiej nie jest pobierany na granicy, gdyż w ramach UE nie istnieją granice celne, a wspólny rynek wewnętrzny (common market).

Co do zasady, jeśli dokonujesz wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów na rzecz polskiego kontrahenta, to transakcja jest opodatkowana w kraju nabywcy. W kraju dostawcy (a więc w Wielkiej Brytanii), stosuje się stawkę 0%.

Zamiast deklaracji SAD, występujących w transakcjach importowych i eksportowych z krajami trzecimi, w Polsce nałożono na podatników tzw. rozszerzony obowiązek informacyjny w deklaracji VA-T7 oraz obowiązek składania dodatkowych informacji w tzw. zeznaniach podsumowujących (INTRASTAT i kwartalne VAT/UE). Są to jednak obowiązki kontrahenta polskiego.

Podatnik (nabywca wewnątrzwspólnotowy) rozlicza do 25. dnia miesiąca następnego za miesiąc poprzedni podatek VAT w deklaracji VAT-7 według stawki obowiązującej w kraju, do którego są przywożone towary, a więc kraju, w którym kończy się transport tych towarów.

Z punktu widzenia podatku VAT wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (WNT) i wewnątrzwspólnotowe nabycie usług (WNU), jest po dacie akcesji Polski do UE stosunkowo atrakcyjne – nie trzeba wykładać podatku przy odprawie, podatek należny od WNT i WNU staje się jednocześnie w tym samym już miesiącu podatkiem naliczonym i w deklaracji VA-T7 podatnik wychodzi „na zero”, nic nie musi odprowadzać do urzędu.

Dlaczego warto zarejestrować firmę w Anglii ?

Rejestracji spółki z o.o. w Anglii daje Ci możliwość zarejestrowania w Polsce oddziału Twojej angielskiej spółki stanowiącego wyodrębnioną, samodzielnie działające firmę co wiąże się z szeregiem zalet. Oddział dysponuje majątkiem, stanowiącym własność spółki w kraju, w którym ma ona siedzibę czyli w Anglii. Podstawową cechą oddziału przedsiębiorstwa zagranicznego jest brak odrębnej osobowości prawnej w Polsce a jednocześnie Twój oddział w Polsce może działać na równi z miejscowymi spółkami akcyjnymi i z ograniczoną odpowiedzialnością,

Dlaczego warto zarejestrować oddział firmy zagranicznej w Polsce ?

Zalety oddziału spółki zagranicznej:

 • małe koszty przy tworzeniu oddziału niż przy zakładaniu nowej spółki według prawa polskiego (brak obowiązku wnoszenia dodatkowego kapitału na kapitał zakładowy tj. co najmniej 5.000 PLN przy spólce z o. o. (Oczywiście kwota jest kwotą deklarowaną, tzn przedsiębiorca nie musi jej wyciągać z kieszeni)
 • brak kosztów związanych ze sporządzeniem aktu założycielskiego tj. umowy spółki oraz związanych z tym kosztów przed notariuszem
 • brak obowiązku przestrzegania rygoru przepisów prawa spółek obowiązującego w kraju w którym otworzono oddział
 • możliwość wykorzystania obcej formy organizacyjnej (tj. zagranicznej spółki) w Polsce
 • zachowanie ciągłości i tożsamości prawnej spółki

Twoje jedyne zobowiązania w Polsce to:

1. używać do oznaczenia oddziału nazwy firmy zarejestrowanej w Anglii wraz z przetłumaczoną na język polski nazwą formy prawnej przedsiębiorcy oraz dodaniem wyrazów „oddział w Polsce”; 2. prowadzić dla oddziału oddzielną rachunkowość w języku polskim zgodnie z przepisami o rachunkowości 3. ustanowić osobę ustanowioną w oddziale do jej reprezentowania zgodnie z art. 87 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. 4. prowadzić działalność gospodarczą w formie oddziału wyłącznie w zakresie przedmiotu działania przedsiębiorcy zagranicznego a więc według działalności prowadzonej w macierzystym przedsiębiorstwie (zakładzie głównym). 5. uzyskać wpis oddziału do rejestru przedsiębiorców według przepisów ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. 6. zgłaszać właściwej instytucji w terminie 14 dni od dnia ich wystąpienia wszelkie zmiany stanu faktycznego i prawnego dotyczącego przedsiębiorstwa

Legalność

Formę oddziału spółki zagranicznej reguluje Konwencja Haska z 1961 r., do której przestrzegania zobowiązały się państwa UE. Artykuły 52 i 58 Traktatu WE nie pozwalają państwu członkowskiemu na odmowę zarejestrowania filii spółki, założonej zgodnie z wymogami prawa obowiązującego w innym państwie członkowskim, w którym spółka ta posiada swoją siedzibę, ale nie prowadzi działalności w chwili złożenia wniosku o rejestrację filii, tak aby dana spółka mogła prowadzić całą swoją działalność w tym państwie, w którym filia zostanie założona, unikając w ten sposób konieczności założenia spółki w wyżej wspomnianym państwie i pośrednio unikając zastosowania przepisów obowiązujących w tym państwie w zakresie minimalnej wysokości wniesionego kapitału zakładowego.

Oddział nie jest samodzielną spółką, w związku z czym nie posiada osobowości prawnej co oznacza, że spółka zagraniczna odpowiada za odział . Filia może wnioskować o rejestrację jako płatnika VAT, zatrudniać pracowników, ubiegać się o zezwolenie na zakup nieruchomości, itp. Filia odprowadza podatek dochodowy od spółek, ale tylko w zakresie dochodów uzyskanych w państwie, w którym jest zarejestrowana.

Swoboda przedsiębiorczości:

Jedną z podstawowych zasad funkcjonowania rynku wewnętrznego w Unii Europejskiej jest swoboda przedsiębiorczości, przejawiająca się w możliwości prowadzenia działalności gospodarczej przez obywateli państw członkowskich w dowolnym kraju na terenie UE. Swoboda przedsiębiorczości – w zakresie wynikającym z Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską (TWE) – dotyczy zarówno osób fizycznych (koniecznym warunkiem korzystania z tej swobody jest obywatelstwo UE, czyli obywatelstwo państwa członkowskiego UE), jak i osób prawnych (zarejestrowanych lub posiadających siedzibę w UE).

Powyższe oznacza, że brytyjska spółka może na takich samych zasadach jak podmioty polskie prowadzić działalność na terenie Polski, nie są wymagane żadne zezwolenia.

Podatek

 • Dochody do GBP 6,475.00 są zwolnione od opodatkowania
 • Stawka opodatkowania 20% obowiązuje dla dochodów GBP 0.00 – GBP 37,400.00
 • Stawka opodatkowania 40% obowiazuje dla dochodów powyżej GBP 37,400.00

Co możesz wliczyć w koszty?

Przeczytaj wskazówki dotyczące odliczeń wydatków dla Dyrektorów spółek Limited Company (przeczytaj)

FAQ -Najczęściej zadawane Pytania

Czytaj więcej szczegółowych pytań i odpowiedzi.

Jak rozpocząć współpracę z Dezi.pl ?

Wypełnij formularz rejestracyjny na naszej stronie a skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 24H

Czy muszę jechać do Anglii?

Nie jest wymagany wylot do Wielskiej Brytanii, cała procedura odbywa się zdalnie z Polski.

Kiedy będę miał ubezpieczenie?

Pełne ubezpieczenie zdrowotne będzie przysługiwać zaraz po utworzeniu oddziału Państwa firmy w Polsce

Jakie dokumenty są wymagane przy zawieraniu umowy o prowadzenie rachunkowości z biurem Dezi.pl?

Formularz rejestracyjny wystarczy do pierwszego etapu

Czy mogę pozostać przy obecnej swojej księgowości, a założyć Spółkę lub Działalność?

Z racji tego, że dbamy aby przekaz dokumentów był płynny, nie ma możliwości
posiadania pakietu bez obsługi naszego Angielskiego Biura Rachunkowego, który
rekomendujemy.

Co z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Ubezpieczenie zdrowotne jest w pełni zapewnione w każdym z pakietów, zarówno dla
Ciebie jak i dla Twojej rodziny. Jest to ubezpieczenie w NFZ.

Jak wygląda sprawa z emeryturą?

Emerytura Brytyjska wyliczana jest na podstawie przepracowanych 30 lat pracy, z
czego 25% musi być przeprowadzane w UK, aby mieć prawo do angielskich świadczeń
emerytalnych. Czyli 7,5 roku płacenia składek w Anglii, daje nam £107,45/ tygodniowo
emerytury.

Ile trwa cała procedura?

Od 2-4 tygodni.

Ile zyskam na tym rozwiązaniu?

 • Nie ryzykujesz, pełnym majątkiem za działania firmy
 • Zyskujesz brytyjską emeryturę
 • Posiadasz doradztwo i obsługę doświadczonych księgowych
 • Oszczędzisz na ZUS i rachunkowości od 4212 zł do 16 200 zł rocznie
 • oszczędzasz na VAT w transakcjach we wspólnocie
 • oszczędzasz na kwocie wolnej od podatku (ok 6,6 tys Funtów) czyli ok 7 tys PLN

Co z podatkami w Polsce i w Anglii?

Jeśli wykonujesz działalność w Polsce i wystawiasz faktury z polskiego oddziału, płacisz takie same podatki, jakie były dotychczas płacone w Polsce. Czyli bez zmian, nadal płacimy w Polsce podatki.

Co się zmienia w mojej działalności prowadzonej dotychczas w Polsce?

Przy otwieraniu nowej firmy w Anglii, działalność należy zamknąć lub zawiesić, ponieważ jeśli to zostanie zaniedbane polski ZUS będzie nadal się domagał opłat ubezpieczeniowych.

Jakie są minusy rozwiązania Dezi.pl?

Zakładasz nową firmę, czyli budujesz nową zdolność kredytową firmy. Jeśli posiadasz kredyt na działalność, należy przepisać go na nową spółkę.

Więcej szczegółowych pytań i odpowiedzi:

Więcej szczegółowych pytań i odpowiedzi

Przejdź do wypełnienia Kwestionariusza Zgłoszeniowego (Rejestracja):

Wypełnij kwestionariusz zgłoszeniowy

 

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
TaxCoin.io
Dezi.pl
taxelit.com

Najnowsze Wpisy

Myślacy człowiek liczy się z tym, że „dobrze już było”.

Jakby spojrzeć z pewnej perspektywy, to w tak krótkim czasie, tak wiele się zdarzyło że trudno ...

Archiwum