Szukasz czegoś?

O przenoszeniu i zakładaniu firmy w Anglii – oferta

Autor:

 

Nowa oferta już niebawem, zastanawiasz się zapewne nad korzyściami dla siebie lub nad tym czy w ogóle Oferta będzie dla Ciebie i jaka ona ostatecznie będzie… być może nad swoim bezpieczeństwem, bo wiele już słyszałeś o śmiesznych firmach które naciągnęły ludzi albo wprowadziły je w kłopoty ect.

No cóż, przyczyna kłopotów tych osób jest bardzo prosta. Większość z nich skusiła niższa o 30 zł –50 zł (sic!) kwota abonamentu za usługi. Nawet jak niektórym mówiłem o pozornej oszczędności i firmach nazwijmy to „mało profesjonalnych”  i żeby sprawdzać firmę bo tu chodzi o pieniądze, to nie wiele mogłem zmienić gdyż czasem decyzja już zapadła wcześniej na zasadzie „ bo tam jest taniej” … heh … no cóż, zabrzmi to trochę jakbym się chwalił ale to prawda:  mamy fantastyczny i jedyny w Polsce system partnerski, który umożliwia zejście z abonamentem do 0 zł! … i większość klientów płaci 60 % ceny!  hmmm… no i co…?   odpowiem: No i każdy zrobi jak uważa…

NEWS: W pierwszym kwartale 2012 pojawi się Nowa Oferta Wszystkich zainteresowanych już teraz zapraszamy do zapisania się w naszej „Poczekalni”.

Teraz powiem o zakładaniu/przeniesieniu Firmy do UK czyli kilka słów o naszej nadchodzącej ofercie ( pytanie czy na pewno UK? W innych krajach jest równie przyjaźnie…weźmy choćby raje podatkowe…a dlaczego nie? …z pewnością zdecydujemy się na najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

W UK dla klientów będzie możliwe zakładane jednoosobowej działalności self-employed (samozatrudnienie) lub Spółka Ltd, spółka ltd z filią / oddziałem w PL. Oferta dla małych firm, byłaby skierowana głównie dla osób samozatrudnionych, które prowadzą jednoosobowe przedsiębiorstwa (Sole Trader) lub tworzą cywilne spółki partnerskie (Partnership). Samozatrudnienie (self-employment) jest interesującą propozycją dla podejmujących pracę w Wielkiej Brytanii.

Jedną z korzyści wynikających z samozatrudnienia jest brak obowiązku rejestrowania się w WRS (oszczędzamy 90 GBP). Przede wszystkim jednak, płacimy znacznie niższe składki na ubezpieczenie społeczne. Podatki płacimy według takich samych stawek jak w przypadku normalnego zatrudnienia. W ciągu roku będziemy odprowadzać zaliczki wyliczone przez HM Revenue & Customs (będziemy dostawać rachunki do zapłaty, tak jak np. za telefon)

Rejestracji spółki z o.o. W Anglii daje Ci możliwość zarejestrowania w Polsce oddziału Twojej angielskiej spółki stanowiącego wyodrębnioną, samodzielnie działające firmę, co wiąże się z szeregiem zalet. Oddział dysponuje majątkiem, stanowiącym własność spółki w kraju, w którym ma ona siedzibę, czyli w Anglii.

Podstawową cechą oddziału przedsiębiorstwa zagranicznego jest brak odrębnej osobowości prawnej w Polsce a jednocześnie Twój oddział w Polsce może działać na równi z miejscowymi spółkami akcyjnymi i z ograniczoną odpowiedzialnością,

Oddział służy do wykonywania działalności gospodarczej przez przedsiębiorcę zagranicznego (w zakresie przedmiotu działalności przedsiębiorcy zagranicznego).

Z kolei zakres działania przedstawicielstwa może obejmować wyłącznie prowadzenie działalności w zakresie reklamy i promocji przedsiębiorcy zagranicznego – zatem nie działalność gospodarczą.

Oddziały wpisuje się do rejestru przedsiębiorców KRS, natomiast przedstawicielstwa do rejestru przedstawicielstw (Ministerstwo Gospodarki).

Przedsiębiorca zagraniczny może na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej utworzyć jeden lub więcej oddziałów. Zakres przedmiotu działalności oddziału nie może przekraczać zakresu przedmiotu działalności przedsiębiorcy zagranicznego.

Gdy firma wykonuje usługi materialne, na przykład brytyjski budowlaniec buduje domy w Polsce (miejscem świadczenia usług jest Polska)
Jeśli natomiast jako firma zagraniczna świadczy usługi niematerialne (vat rozlicza odbiorca jako import usług gdyż miejscem świadczenia usług też jest Polska. doradca, konsultant, tłumacz może ale nie musi przyjeżdżać do Polski.

Teraz powstaje pytanie jak to mój ojciec mawia:  No dobra, ale co ja z tego mieć?

I to jest sakramentalne sedno całej sprawy o przenoszeniu Firmy do np. UK  🙂

Klucz jest zawarty po części w powyższej treści artykułu, ale zamiast samemu wysilać się nad rozwiązaniem  proponuję czytelniku byś  poczekał jeszcze troszkę . Niebawem napiszę kolejny artykuł a zapisanym na newsletter przekaże kolejne istotne informacje,

Śledź mnie na Facebooku: http://www.facebook.com/optymalnie  (proszę polub moją stronę ) i oczywiście tu na blogu.

Ostatnia ważna informacja dotycząca Oferty była napisana  02. września  przeczytaj również przyczyny przejścia na nową ofertę z 03 sierpnia


   Send article as PDF   

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


Skomentuj na Facebooku:

Feedback

5
 • Halina

  Jak to wszystko ma się do pracy w Polsce agenta ubezpieczeniowego. Jak rozwiązać kwestię zezwoleń i rejestracji w KNF. Jaką formę działlności powinna przyjąć i w jakim zakresie powinna wówczas działać firma rejestrowana w Angli aby móc legalnie prowadzić własną działalność w Polsce. Proszę o odpowiedź.

  • viola

   Nie ma się nijak, ponieważ agent ubezpieczeniowy musi mieć licencję brytyjską żeby mógł założyć tam firmę. Ot, co:(

 • Paweł Kurnik

  Zdecydowana większość Towarzystw Ubezpieczeniowych posiada podpisane ze swoimi Agentami umowy agencyjne, z których wynika, że działalność, którą prowadzą musi być zarejestrowana w Polsce (m.in. ze względu na obowiązek posiadania licencji). Dla takich potencjalnych naszych Klientów, firma będzie dostosowywać rozwiązania indywidualnie, by z jednej strony dać możliwość skutecznej optymalizacji, zaś z drugiej – zagwarantować ciągłość i niezawodność funkcjonowania działalności gospodarczej Klienta, będącego Agentem ubezpieczeniowym. Takie wykluczenia mogą dotyczyć również innych branż, stąd też każdy Klient – bez względu na specyfikę własnej działalności – po dokonaniu wstępnej rejestracji będzie musiał przejść przez system weryfikacji prowadzony przez naszych Konsultantów. Po przeprowadzeniu stosownej analizy dokonamy właściwego doboru oferty.

 • Yola

  W tresci powyzszego artykulu zauwazylam blad, ktory powinien zostac jak najszybciej sprostowany – otoz od dnia 1 maja 2011 zniesiony zostal obowiazek rejestracji w WRS, malo tego – nie ma zadnej mozliwosci, aby obywatel polski mogl sie w WRS zarejestrowac po tej dacie zarejestrowac.

  • Paweł Kurnik

   Rzeczywiscie, obowiązek rejestracji w Home Office (Worker Registration Scheme WRS) został zniesiony w maju 2011 roku. Nie ma już konieczności rejestrowania się w Home Office. Minal okres przejsciowy zatrudnienia dla Polaków. Zniesienie obowiazku rejestracji w WRS oznacza, ze Polacy powinni byc traktowani jak obywatele UK, m.in. moga korzystac z systemu swiadczen socjalnych. Nikt nie powinien pytac juz o WRS. Wiecej informacji mozna znalezc tu: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucitizens/workerregistrationscheme/

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

  Aby odpowiedzieć szczerze na to pytanie, trzeba jasno stwierdzić, że inwestowanie samo w s...

Archiwum