Szukasz czegoś?

Uwaga! Wzrośnie składka na ZUS !

Autor:

Rząd zatwierdził podwyżkę w budżecie na 2015 rok

Składka na ZUS wyniesie 1110 zł !

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, prawdopodobnie nie cieszysz się, płacąc co miesiąc składkę ZUS. Od 1 stycznia będziesz mieć jeszcze mniej powodów do radości. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2015 roku ściągnie od ciebie jeszcze większą składkę. Tak wynika z przyjętego przez rząd projektu budżetu na kolejny rok.
Do podwyżek trudno się przyzwyczaić, zwłaszcza do podwyżek danin na państwo. Choć nową wysokość składek odprowadzanych przez przedsiębiorców do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oficjalnie poznamy najwcześniej w grudniu, wystarczy zajrzeć do zatwierdzonego przez rząd projektu ustawy budżetowej, aby zobaczyć, o ile wzrośnie składka ZUS w 2015 roku.

Rząd ustalił przyszłoroczne przeciętne prognozowane wynagrodzenie miesięczne na 3966 złotych (z 3746 złotych w 2014 roku). Czy to znaczy, że polska gospodarka tak wyskoczyła do przodu, że wszyscy dostaliśmy ponad 200 złotych podwyżki? Raczej wygląda to na chęć wywindowania składek ZUS, ponieważ na podstawie wysokości przeciętnej pensji ustala się podstawę wymiaru dla składek.

Podstawa wymiaru to 60 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, czyli 2379 złotych i 60 groszy. Jak przełoży się to na wysokość daniny odprowadzanej do ZUS?  Składka emerytalna wyniesie 464 złote i 50 groszy, nowa składka rentowa to 190 złotych i 37 złotych, składka chorobowa 58 złotych i 30 groszy, tak zwana składka wypadkowa zostanie ustalona na poziomie 45 złotych i 93 groszy, a Fundusz Pracy każdy przedsiębiorca zasili co miesiąc kwotą 58 złotych i 30 groszy. W sumie składki ZUS w przyszłym roku wzrosną o 45 złotych i 34 grosze.

Do tej kwoty dojdzie jeszcze składka zdrowotna, której wzrost przewiduje serwis finansowy pox.pl, zakładając podobną podwyżkę jak w poprzednich latach. W sumie łączna wysokość składek odprowadzanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyniesie około 1110 złotych miesięcznie.

Źródło: dziennik.pl

   Send article as PDF   

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

  Aby odpowiedzieć szczerze na to pytanie, trzeba jasno stwierdzić, że inwestowanie samo w s...

Archiwum