Szukasz czegoś?

Nadużycia w ZUS! Chodzi o 650 milionów złotych

Autor:
zus

Kontrola w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, którą przeprowadził podległy premierowi Urząd Zamówień Publicznych, wykazała, że ZUS nielegalnie zlecił zamówienia na ponad 650 milionów złotych – podaje „Super Express”.

Tabloid podaje, że cała sprawa dotyczy obsługi centrum komputerowego ZUS, z którym już wcześniej było dużo problemów, a jego budowa pochłonęła blisko 3 miliardy złotych. Kontrola UZP wykazała, że ZUS zlecił dwa zamówienia z tzw. wolnej ręki, które przekroczyły 650 milionów złotych. Jak dowiedział się „SE”, wykonawcą zamówienia, które złamało przepisy i było nielegalne, została spółka Asseco Poland .

Kontrola potwierdziła, że ZUS nie zastosował się do przepisów ustawy o zamówieniach publicznych. Zgodnie z nią zakład powinien rozpisać przetarg i dopuścić do niego inne przedsiębiorstwa. Dlaczego tak się nie stało? Nie wiadomo, ale pewnym jest, że to nie pierwszy taki problem w ZUS. UZP już wcześniej zwracał uwagę na to, że w takich przypadkach ZUS powinien stosować procedury przetargowe. Do jego zaleceńsię jednak nie zastosowano.

Co ciekawe, ZUS odwołał się od decyzji Urzędu, jednak jego wniosek został odrzucony.

(Materiał onet.pl/biznes)

 

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


Skomentuj na Facebooku:

Feedback

1
  • janusz

    ZUS NFZ to są dwa twory których nigdy nie zaakceptuję bo są to worki bez dna w których ginie moja ciężko zarobiona wypłata.Ja mogę przymierać głodem a oni zakładają kraniki , dywaniki ,marmury i fontanny a szkolą się w najdroższych ośrodkach krajowych i zagranicznych wydając nasze pieniądze.
    Spróbuj nie zapłacić składek to puszczą Cię z torbami.
    Narodowy Fundusz Złodziejski z Złodziejskim Uzurpatorem Skarbowym to dwa Podmioty których obrońcą jest Państwo Polskie.

Dodaj komentarz

Newsletter

„Już za chwilę poznasz podstawy prawne i możliwości, które umożliwiaja legalne wyrejestrowanie się z ZUS-u, o których większość właścicieli nie ma pojęcia...”

...aby natychmiast otrzymać materiały wpisz się na listę.

W ciągu kilku chwil na mail otrzymasz wszelkie potrzebne informacje prawne i linki. Obniżysz bardzo łatwo składki ZUS i podatki w skuteczny i bezpieczny sposób.

Zapisało się 12715+ osób!

E-mail:
Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

mniejszy CIT CIT znowu w dół – gdzie tkwi haczyk?

CIT znowu w dół – gdzie tkwi haczyk? Ogłoszenie „piątki Morawieckiego” obudziło nadzieje ...