Szukasz czegoś?

Przedsiębiorców czeka drastyczna zmiana trybu życia

Autor:
5737823348_0a6626606c_o

Expander ostrzega, że jeśli przedsiębiorcy nie będą oszczędzać, to na emeryturze wiele osób prowadzących działalność gospodarczą czeka nieciekawa przyszłość. Czyli nie dość, że obecnie biznesmeni natrafiają na wiele przeszkód, to perspektywa emerytury wcale nie wygląda dużo lepiej, a właściwie dużo gorzej.

A wszystko przez to, że osoby prowadzące firmę zwykle płacą składki emerytalne w takiej wysokości co osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę i zarabiająca ok. 1 540 zł netto. Szacuje się, że w przyszłości nasze emerytury będą stanowiły zaledwie 30% ostatniego wynagrodzenia, co w praktyce oznacza, że składki przedsiębiorców i osób o stosunkowo niskich dochodach zapewnią im jedynie najmniejszą dopuszczalną emeryturę.
Może więc dochodzić do śmiesznych sytuacji, kiedy przedsiębiorca otrzyma świadczenie wynoszące niecałe 800 zł,. Oczywiście przedsiębiorcy jeśli chcą, mogą płacić wyższe składki, ale powszechnie wiadomo, że perspektywa oddawania jeszcze większej kwoty ciężko zarobionych pieniędzy do ZUS nie zachęca do takiego działania.

Aby uniknąć takiego losu warto systematycznie odkładać pieniądze i inwestować je w różne rodzaje aktywów. Oszczędzanie na emeryturę jest długotrwałym procesem, w ciągu którego bardzo wiele może się zdarzyć. Nie warto więc stawiać swojej przyszłości na jedną kartę rozdawaną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Źródło: na podstawie artykułów ze stron: www.bakier.pl, www.biznes.pl, www.inwestycje.pl, www.wp.pl

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Projekty

Sigma Partner
Dezi.pl
Przelewy zagraniczne
Energy Invest Group
Miasto szkoleń

Najnowsze Wpisy

Liberalna gospodarka Socjalna licytacja czy jednak szansa liberalnego programu?

Jaki jest najlepszy sposób, by pójść drogą Argentyny, Grecji czy Wenezueli? Proste!- wystarczy ...