Szukasz czegoś?

Oto klika sposobów by płacić mniejszy ZUS lub nie płacić wcale.

Autor:

                                                                                                                                                                   Jest kilka sposobów – i co ważne – legalnych, na to, by do ZUS wpłacać mniej pieniędzy, albo w ogóle nie płacić ZUS !

Posiadamy własne biura ksiegowe  w PL i w UK (kliknij w link). Na końcu artykułu przeczytaj o czwartym rozwiązaniu. To jest rozwiązanie które promujemy – proponuję przejść od razu na dół strony.  Lub jeśli jesteś zainteresowany kliknij tutaj

ZUS nie pyta przedsiębiorców, jak idzie im biznes, tylko każe płacić, a co miesiąc obciążenia są coraz wyższe. W sumie zobowiązania wobec ZUS w tym roku wzrosły o 10 proc. Tylko tym roku składki ZUS rosły już trzy razy – dwa razy w górę poszła składka rentowa, potem podwyższono jeszcze część wypadkową.

Jest jednak kilka sposobów na to, by mniej pieniędzy oddawać do tego worka bez dna jakim jest  ZUS.

Najłatwiej to zarejestrować się w urzędzie pracy jako bezrobotny, żyć z zasiłku i nie martwić się o ubezpieczenie – bo to gwarantuje państwo. A ponieważ pomoc od państwa jest mizerna, możesz być zmuszony do dorabiania na „czarno”. Ja jednak takiego sposobu nie polecam, zwłaszcza że są inne, które pozwalają na oszczędności i to w świetle prawa

Państwowa promocja
To najprostsze rozwiązanie. Zakładasz firmę i korzystasz z „promocji” albo tak zwany „preferencyjny ZUS” – czyli przez dwa lata płacisz niższe składki ZUS. Takie rozwiązanie przysługuje tylko tym osobom, które otwierają własny biznes.Ile można zaoszczędzić korzystając z państwowej 'promocji’? Przez dwa lata, płacą preferencyjny ZUS na składki wydamy ok. 14 tys. zł mniej.   Obecnie składka emerytalno–rentowa na promocyjnych warunkach to koszt niespełna 400 zł miesięcznie, zwykła przekracza 980 zł miesięcznie (liczona łącznie z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym i składką zdrowotną).

Korzystanie z preferencyjnych stawek ZUS ma jednak jedną wadę.  Przedsiębiorcy, którzy z tego rozwiązania skorzystają, ale ich biznes nie przetrwa dwóch lat, nie mają co liczyć na zasiłek dla bezrobotnych…. ale o tym już kiedyś pisałem.

2) Pracuj za granicą
Innym rozwiązaniem jest tzw. optymalizacja. To nic innego jak wyjazd za chlebem za granicę, do kraju, gdzie składki na ubezpieczenie społeczne są znacznie niższe. W Polsce łączne opodatkowanie pracy to ok. 45 %, a np. w Wielkiej Brytanii – ok. 20 %., w Irlandii – ok. 16 %

Rozwiązanie z teorii wygląda następująco – szukamy pracy zagranicą i zamykamy nasz biznes w Polsce. Żyjemy z tego, co uda nam się zarobić na zagranicznej posadzie. Ale tyle teorii.
W praktyce wiele firm jeszcze niestety oferuje tzw. optymalizację, czyli fikcyjnie zatrudniamy się w jakimś zagranicznym przedsiębiorstwie, by tylko mieć tam ubezpieczenie, ale działalność nadal tutaj prowadzimy. To pozwala nam na spore oszczędności, ale do czasu…
– ZUS ma prawo zweryfikować czy firmy nie unikają w ten sposób zapłaty składek na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne z jej tytułu. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, w razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości – narażają się na poważne konsekwencje, nie tylko ze strony np. brytyjskiego systemu, ale i ZUS w Polsce. W konsekwencji, mimo legalności konstrukcji prawnej takiego rozwiązania, może powstać poważne ryzyko włączenia z powrotem takiego przedsiębiorcy do polskiego systemu ubezpieczeń społecznych. Wtedy może zostać on zobligowany ( i teraz wiele zależyu od tego z jak profesjonalna firmą mieliśmy do czynienia) do zapłaty zaległych składek nawet do 5 lat wstecz, wraz z wysokimi odsetkami.

Rzeszowski CBŚ i prokuratura, jak informuje „Gazeta Wyborcza” są na tropie przedsiębiorców, którzy fikcyjnie zatrudniają się w innych krajach, by nie płacić w Polsce ZUS-u.  Ile w tym prawdy tego nikt nie wie, ale… ja bym dmuchał na zimne, pisałem już o tym .

3) Pracuj i prowadź biznes
Jest jeszcze trzecie rozwiązanie – będzie wymagać od nas nieco „zachodu”, ale może przynieść spore oszczędności. Wygląda to tak: zatrudniamy się w jakiejś firmie np. na pełny etat ( jeszcze nie dawno możliwe było zatrudnienie na 1/4 etatu za minimalną pensję. Wtedy pracodawca płaci za nas składki. A ty potem zakładasz swoja firmę. Ponieważ twój szef już płaci za ciebie składki emerytalno–rentowe, ty prowadząc swój biznes musisz zapłacić tylko składkę zdrowotną – ok. 250 zł miesięcznie. Warunek pracodawca musi odprowadzać składki od najniższej krajowej tj. od 1600 zł
Są jednak pewne wady takiego rozwiązania: najpierw musisz znaleźć taką pracę, którą będziesz mógł połączyć z prowadzeniem własnego biznesu.

4) No i rozwiązanie czwarte, mówię tu o rozwiązaniu które wprowadziliśmy na rynek.

Na czym, to polega?  Otworzenie firmy w Wielkiej Brytanii a następnie oddziału tej firmy w Polsce pozwoli Państwu działać 100% legalnie na terenie Polski. W ramach oddziału może funkcjonować niezależna Sp. zoo co ułatwia współpracę i uniezależnia w pewien sposób obie firmy. Państwa rozliczenia fiskalne pozostaną bez zmian, jednak opłaty za księgowość mogą zmaleć do 0 zł na stałe (kłania się tu sprawdzony przez wiele lat Program Partnerski) a obowiązek płacenia podatku  ZUS  zgodnie z prawem zniknie całkiem ( gdyż Sp.zoo są zwolnione z tych opłat) lub zmaleje do ok. 130 zł  jeśli potrzebujesz nadal ubezpieczenie w NFZ (Dyrektorska umowa o pracę ze Sp zoo na część etatu) …czyli już od dziś możesz zaoszczędzić.

Rodzaj firmy jaką rekomendujemy to LTD w Wielkiej Brytanii, bo jest to odpowiednik spółki z.o.o. w Polsce.

To takie proste:

 1. Otwieracie Państwo firmę LTD w Wielkiej Brytanii

oszczędność od 4212 zł do 16 200 zł rocznie lub więcej.

 1. Oddział firmy w Polsce jako sp. z.o.o. ( nie może być jednoosobowa) i zatrudniacie się Państwo jako etatowy reprezentant tej firmy w Polsce, co daje wam pełną opiekę zdrowotną w Polsce dla siebie i rodziny.  Przewidujemy tutaj dwie umowy ( jedną o pracę 1/4 etatu a druga kontrakt menedżerski) w ten sposób mamy ubezpieczenie w NFZ i jednocześnie mamy odpowiednio wysokie wypłaty bez obowiązku podatku ZUS.
 2. Płacicie Państwo podatki w Polsce które są obliczane przez polsko-angielskie biuro rachunkowe, a wszystko w ramach abonamentu. Ceny i pakiety podane są TUTAJ.

Zalety założenia oddziału spółki brytyjskiej, zamiast rejestrowania nowej Polskiej spółki w kraju – spółka Ltd, firma w Anglii:

 1. niewielki koszt utworzenia oddziału, znacznie niższy aniżeli koszt rejestracji nowej spółki, firmy w Polsce
 2. Struktura spółki, firmy pozwala na podzielenie zysków spółki, firmy w sposób najbardziej korzystny i oszczędny pod względem podatkowym
 3. część dochodów otrzymujesz ze spółki brytyjskiej ( do 8105 Funtów kwota wolna od podatku)
 4. pozostałą część możesz wypłacić w postaci dywidendy ( do 37 tys Funtów ulga Tax Credit)
 5. zerowy obowiązek wnoszenia kapitału spółki (min. 5000 PLN spółka z o.o. albo od 1Funta Ltd).
 6. oddział -brak odrębnej osobowości prawnej na terenie Polski co zwalnia spod jurysdykcji przepisów prawa polskich spółek handlowych. Niezależna Sp. z o.o. – odrębna osobowość prawna na terenie Polski ułatwia większości firmom działanie niezależnych struktur.
 7. firma ma wszelkie przywileje, na równi z polskimi spółkami z.o.o.  oraz s.a – pozwala to aplikować o rejestrację płatnika VAT, zatrudnianie pracowników, ubieganie się o zezwolenia, licencje itp
 8. zerowy koszt sporządzenia aktu założycielskiego – statut spółki, firmy, koszty notarialne, brak obowiązku gromadzenia kapitału spółki.
 9. oddział dysponuje majątkiem macierzystej spółki, firmy, pozwala to swobodnie transferować koszty.
 10. filia, oddział, lub niezależna sp zoo płaci podatek dochodowy w granicach dochodów uzyskanych w Polsce, jako że ma obowiązek prowadzenia księgowości w zgodzie z polskimi przepisami.
 11. wizerunek – istnienia grupy prestiżowej z wkładem kapitałowym zagranicznym.

Oferujemy pomoc w znalezieniu najlepszego rozwiązania do założenia działalności gospodarczej lub spółki, przy czym prowadzona jest pełna księgowość, za co klient opłaca abonament miesięczny który bardzo łatwo może zejść do 0 zł na stałe.
Nasi Pracownicy są najlepszymi fachowcami w dziedzinie optymalizacji i ksiegowości.

Warto również przeczytać: Czy sie opłaca Sp. z o.o i dlaczego?

Jeśli jesteście Państwo zdecydowani podjąć współpracę z nami, i omówić szczegóły to w celu rozpoczęcia procesu optymalizacji i uwolnienia się z wysokiego ZUS-u,  prosimy   o wypełnienie Formularza Rejestracyjnego a w ciągu 24 godz. skontaktuje się z Państwem nasz pracownik i opisze dalszy przebieg procedury. Pełna konsultację otrzyma każda os. zapisana w systemie CRM na naszej firmowej stronie – zakładka  Rejestracja w Programie kliknij tutaj

 

Polecam się doedukować i uśmiechnąć  jednocześnie oglądając ten filmik.

„O co chodzi z tym OFE tak naprawdę?”

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


  Skomentuj na Facebooku:

  Feedback

  55
  • ARtur

   Wydaje się to niezłe rozwiązanie ale nie do końca rozumiem,
   jak to w paktyce wygląda? Płacę na start jakieś pieniądze ?
   Czy tylko abonament? Wnoszę kapitał?
   I co z rejestracją w zus?

   • Paweł Kurnik

    Nie płaci Pan na start żadnych pieniędzy prócz abonamentu. Domyślam się że chodzi Panu o kapitał spółki Ltd …być może nie wybierze Pan tego rozwiązania więc kwestię ewentualnej rejestracji do ZUS czy też kwestię wnoszonego kapitału zakładowego spółki omówimy podczas indywidualnej rozmowy.

   • Lucyna

    Witam 3 lata temu namawiał Pan do zatrudnienia w Wielkiej Brytanii teraz twierdzi Pan ze społka lepszacos tu nie gra

    • Paweł Kurnik

     W trosce o klienta i w ramach rozwoju poszerzamy i ulepszamy ofertę. dziękuję

  • Lechosław

   Chcę w niedalekiej przyszłości otworzyć firmę w anglii, żeby płacić mniejszy ZUS i podatek. oraz żeby wyrobić sobie emeryturę angielską. Zarabiam na inwestycjach kapitałowych przez internet – pracując z domu.Obecnie jeszcze pracuję w fabryce w anglii.
   Proszę o informację jak to najkorzystniej zrobić.
   Uprzejmie dziękuję i pozdrawiam
   Lechosław Raś

   • Paweł Kurnik

    Świetnie. Naszą ofertę dopasujemy dla każdego klienta indywidualnie, dla Pana również. Proszę dopisać się do poczekalni . Po wypełnieniu ankiety a następnie kwestionariusza zgłoszeniowego zgłosi się do Pana opiekun. Ustalicie szczegóły.

  • podkarpi

   Jest jeden problem.
   Z tego co się orientuje, a o sp. zoo trochę czytałem to jako prezes (a jestem założycielem spółki zoo więc i prezesem) w wersji jednosobowej muszę płacić ZUS. Dopiero w przypadku dwóch wspólników spółki zoo nie płaci się zusu – bo jako prezes możesz to robić (zarządzać sp) w ramach wolontariatu lub co jakiś czas za coś dostać wynagrodzenie na umowe zlecenie.

   • Paweł Kurnik

    Jeśli założy Pan Limited Company w UK i zatrudni się jako dyrektor, będzie Pan mógł wówczas zamknąć polską działalność gospodarczą. Następnie: Prowadząc spółkę w UK, będzie Pan musiał wystawiać swoim kontrahentom faktury brytyjskie (mogą być w j.polski ale będą z brytyjskiej firmy) Pana sprzedaż nie może przekroczyć 50% dla firm polskich, czyli sprzedaż jako firma LTD usług bądź towarów musi odbywać się minimum w 50% na terenie UK aby móc spokojnie prowadzić brytyjską LTD. W tym przypadku radzimy zastanowić się nad opcją założenia w UK spółki i zatrudnienia tam jako Dyrektor na etacie 630 Funtów miesięcznie oraz otworzyć oddział tej firmy w Polsce aby móc zgodnie z prawem sprzedawać na terenie polski swoim kontrahentom oraz wystawiać polskie faktury z oddziału jako Sp.z.o.o. Proszę wypełnić ankietę: https://www.pawelkurnik.pl/ankieta

  • Bartek

   wybierając rozwiązanie nr 4 jak ma się to do starań o dofinansowanie z Unii Europejskiej ?

   • Paweł Kurnik

    Nie wiem, jednak dziękuję za okazane oczekiwania… niestety nie zajmuję się tą dziedziną, ale sadzę że bez problemu znajdzie Pan firmę która zna się na dotacjach i uzyska Pan wszystkie informacje. Proszę wówczas o kontakt, chętnie zasięgnę tej wiedzy od Pana. pozdrawiam

  • Andrzej

   Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą od półtora roku, jest to mały warsztat samochodowy; blacharstwo, lakiernictwo, wulkanizacja itp. pozostało mi jeszcze pół roku taniego zusu i wszystko byłoby ok. tylko jest mały problem; pomimo iż mam piętnastoletnie doświadczenie w branży i mimo najlepszych chęci jestem skazany na plajtę; dlaczego? otóż, przeprowadziłem się z pod Warszawy na wieś w woj. lubelskim, dlaczego? nie stać mnie było na zakup nieruchomości w mieście i postawienie tam warsztatu, tu na wsi zakupiłem dom i postawiłem warsztat, jestem na rynku nowy, wiec nie ma co się oszukiwać po dwóch latach nie będzie kokosów, po 10-15 może, ludzie są biedni, za pół darmo nie będę robił bo mam rodzinę na utrzymaniu, promocyjny zus się kończy, normalny przy dotychczasowych obrotach nie wchodzi w grę, w warsztat jest zainwestowane, szkoda zamykać, tym bardziej że lubię tę robotę,
   proszę o odpowiedź czy tak mała firma jak moja może i ma sens rejestrować się w Anglii.

   • Paweł Kurnik

    Sytuacja faktycznie nie jest taka prosta z gruntu rzeczy,
    Rejestrowanie firmy w Polsce się Panu nie opłaci, bo jest kosztowna i wymagało by aby warsztat był w Wielkiej Brytanii.
    Nasza propozycja i sugestia dla Pana, to założenie Sp.z.o.o. w Polsce.
    Koszt rozliczeń księgowości zaczyna się od 255 PLN w przypadku, gdy będzie Pan wystawiał 2 faktury miesięcznie, jeśli będzie faktur więcej, to opłata będzie większa.
    Aby posiadał Pan wraz z rodziną ubezpieczenie zdrowotne, może Pan zatrudnić się na 1/4 etatu w swojej spółce, co będzie wiązało się z opłatą 120 zł miesięcznie do polskiego ZUS.

    Jeśli będzie Pan chciał poznać szczegóły ww. rozwiązania, bardzo proszę dopisać się do newslettera -otrzyma Pan pełna wiedzę na temat dostępnych pakietów w kilka chwil.

  • Radek

   Witam
   Prowadze mały skelp, bede musiał chyba go zamknąć bo ZUS mnie zżera.
   Co Pan poleca żebym płacił mniejszy ZUS.
   Juz od roku nie mam mniejszego
   Pozdrawiam

  • Tomek

   Witam
   Prowadze dzialalnosc od ponad 6 lat i w moim przypadku jest to taksowka osobowa, na prowadzenie ktorej posiadam licencje, ktora jest wydana na gmine w ktorej pracuje. W takim razie jak rozsadnie obejsc prawo i placic mniejszy zus? Pozdrawiam

   • Paweł Kurnik

    Jeszcze nie mamy sensownych rozwiązań dla Taxi… niebawem jak już się uporamy to będe informował.
    Proszę zapisać się na newsletter by być ze mną w kontakcie.

  • Krzysztof

   Witam, prowadzę sklep internetowy, zatrudniam 1 osobę na umowę zlecenie, dodatkowo posiadam sklep stacjonarny i zatrudniam 2 osoby, czy również mam szanse na założenie firmy w UK, jak w tym przypadku wyglądać będzie rozliczenie z Vatu (różnice między PL a UK)
   jak będzie wyglądać również przyszła emerytura prowadząc działalność w UK domyślam się że ze względu na minimalne opłaty emerytura może być taka jak w polsce lub słabsza ?

   • Paweł Kurnik

    w Pana przypadku może być sama sp zoo lub Ltd + Sp zoo jako niezależny oddział.
    Osoby nadal bedą zatrudnione w PL
    Emerytura oczywiste że jest zależna od płaconych w UK podatków…ale również istotne jest to że kwota wolna od podatku jest 10x wyższa niż w PL po za tym o to chodzi by była ewentualnie jeszcze jedna emerytura właśnie z UK .
    więcej w linkach na głównej stronie http://www.dezi.pl lub tutaj jest skrótowy opis oferty: https://www.pawelkurnik.pl/rejestracja. proszę się zapoznać i pisać do mnie pytania w punktach.

  • Krzysztof

   Prowadzę handel obwożny.Czy jest możliwość założenie taki rodzaj handlu w Anglii i czy mogę prowadzić go na terenie Polski.Jeżeli tak to:
   -jak to wygląda z ZUS-em
   -czy muszę mieć kase fiskalną
   -czy muszę mieć siedzibę firmy w Polsce
   -jaki obrót można mieć aby nie wejść na kasę i na vat.

   • Paweł Kurnik

    Tak jest taka możliwość, tak jeśli przekroczy Pan 20 tys dochodu to tak- kasa ma być, oczywiście musi mieć Pan siedzibę firmy w PL jeśli działa Pan na terenie PL.
    Proszę zapisać się na newsletter ( podaje Pan mail oraz imię )otrzyma Pan ofertę w 5s … wszystkiego się Pan dowie wystarczy poświęcić ok 1godziny choćby na przesłuchanie nagrania z konferencji

  • JACEK

   witam ok wszystko ładnie ale czy spółka polska jako oddział może w spółce matce odliczać sobie wydatki poniesione na oddział w polce np koszty tel internetu dojazdów itp o których pan pisze i które obowiazuja w angli czy mogę rozliczać je w angli jaki podaatek płacę w angli jak rozliczam podatki jeśli w polsce wystawiam faktury vat czy mogę je wystawiać poprze angielską firmę i podatek płacic w angli a nie w polsce prowadząc oddział w polsce czy prowadząc oddział w polce to w angli płace jkis podatek wogule bedąc tam zatrudnionym jako dyrektor w spółce matce w uk

  • Piotr

   Witam, mieszkam w Londynie I mam spoke Ltd ktora ma klientow w UK oraz w zachodniej Europe. Ja moge ja prowadzic z dowolnego miejsca przez telefon I internet. Chce sie przeprowadzic do Polski. Co zrobic zeby zaplacic jak najmniejsze podatki i Zus (NI)? W polsce nie bede nic sprzedawal tylko na jaj terytorium zarzadzal moja Ltd w Londynie.

   • Paweł Kurnik

    Dyrektorzy spółek nie muszą przebywać na terenie kraju w którym jest zarejestrowana spółka ( Ltd , sp zoo ), dlatego może Pan przebywać np. w PL aLtd bedzie się nadal rozliczała w UK.

  • Krzysztof

   Interesuje mnie rozwiązanie 3 t.j pracuj i prowadż biznes, sytuacja wygląda następująco ja i mój kolega prowadzimy osobno działalność gospodarczą ( branża sanitarno remontowa ) od jakiegoś czasu współpracujemy razem jakie rozwiązanie byłoby dla nas najlepsze aby obniżyć koszta ZUS a jednocześnie żeby każdy z nas został na swoim. Pozdrawiam

   • Paweł Kurnik

    Rozwiązaniem może być spółka kapitałowa. Najprościej to Spółka zoo i zatrudnienie się w niej na część etatu…zysk będziecie musieli ustalić procentowo w zależności od udziałów w spółce…ale pewnie rozliczać się będziecie między sobą w/g własnych ustaleń. ZUS będzie płacony od części etatu.

  • Aleksandra

   Prowadzę jednoosobowy zakład fryzjerski ,niestety zus mnie wykańcza .Jakie rozwiązanie byłoby dla mnie kożystne.

   • Paweł Kurnik

    Rozwiązaniem może być spółka kapitałowa. Najprościej to Spółka zoo i zatrudnienie się w niej na część etatu… Wówczas również od części etatu Spółka zapłaci ZUS za Panią. Będąc jednocześnie dyrektorem w spółce Ltd która na przykład zajmuje się reklamą i marketingiem w internecie Pani Salonu, ma Pani również możliwość wypłaty pensji z Tamtej spółki ( 9440 Funtów wolne od podatku w tym podatki ubezpieczeniowego). Polecam ten artykuł Pełny opis oferty

  • Janusz

   Witam prowadze zakład produkcyjny zatrudniam 4 osoby na zlecenie

   Ja płace zus duży i do tego podniesiono stawke vat z 8% na 23% te opłaty mnie zniszczą co mam robić żeby płacić mniejszy zus i VAT Kiedys miałem zwolnione z vat produkty przez Krajowa komisje Cepelia od 1kwietnia mamy stawke 23 %prosze o pomoc

   • Paweł Kurnik

    Witam
    z tym Vatem to chyba nie bardzo damy sobie rade bo zakład ma Pan w PL a nie bardzo da się go przenieśc do UK.
    natomiast możemy pomyśleć o kosztach ZUS i podatkach.
    Na początek proszę się zapoznać z linkami w kolejnym mailu który wyślę za chwilkę.

  • Anna

   Witam,

   mieszkam w Pl i chcę rozpocząć działalnośc- sprzedaż internetową. Czy mogę otworzyc dzialalność w Anglii?-jaką formę Pan poleci?

   • Paweł Kurnik

    Sprzedaż internetowa moze być prowadzona z każdego miejsca, również z UK. Najważniejsze jest jednak to jak wędrują towary i to czy są to towary materialne czy może np. programy w zapisie cyfrowym sprzedawane on- line a może inne usługi w postaci doradztwa (np. nagrane szkolenie do pobrania ze strony www) itp. Jeśli firma sprzedaje towar w PL który sama produkuje na terenie PL lub sprowadza do PL z zagranicy na magazyn i stamtąd rozprowadza to znaczy ze prowadzi działalność na terenie PL i musi działać jako firma i rozliczać się w PL. Jeśli jednak nie następuje zakup ani sprzedaż bezpośrednio a firma zarabia na prowizji np. za wskazanie klienta czyt zawarcie z nim transakcji w imieniu sprzedawcy…wówczas moze to być firma zagraniczna np. Ltd posiadająca zarząd (dyr) w PL lub gdziekolwiek na świecie. Można założyć dwie spółki (jedna w PL jako sp zoo drugą w Uk jako Ltd ) i mogą one ze sobą współpracować gdzie dochód generowany przez sp Ltd będzie wypłacany w postaci wypłat lub dywidend zwolnionych (odpowiednio) z podatków.

  • Anna

   Witam,

   Produkuję towar i sprzedaję go w Polsce przez internet. Rozumiem, że jako polski odział angielskiej spółki rozliczam vat w Polsce. Czy jako spółka zoo mogę rozliczać ten vat kwartalnie i czy podlegam wtedy pod kontrole polskiego czy brytyjskiego us?

   Poza tym jak wygląda przekazanie majątku obecnej firmy jednoosobowej do spółki utwożonej w Angii.

   • Paweł Kurnik

    Po pierwsze nie jestem pewien czy uda się Panu mieć oddział spółki angielskiej w PL gdyż w pierw musiałby mieć Pan produkcję i dystrybucję w UK a potem dopiero oddział w PL. Czyli jak sama nazwa wskazuje oddział sp brytyjskiej… i nie może to być firma która działała juz wcześniej za nim ten oddział został powołany. ( sprawę rozwiązuje zależna umowami sp zoo w PL a następnie objęcie w niej udziałów przez sp Ltd ) Sp zoo podlega pod polski urząd a rozliczać może się kwartalnie. W kwestii przekazania majątku prócz sprzedaży w grę wchodzi też m inn odsprzedaż udziałów w sp zoo. By powiedzieć coś konkretnego wymagana jest analiza sytuacji – Konsultacja.

  • Krzysztof

   Witam Panie Pawle,

   Mam działalność gospodarczą w PL. Nie zatrudniam narazie pracowników w PL. Nie jestem już na niskiej składce w ZUSie. Moja branża to doradztwo i consulting w zakresie usług prawnych i podatkowych. Współpracuję z kancelarią adwokatów i radców prawnych na umowie współpracy. Chciałbym założyć Ltd w UK oraz jej oddział w PL aby potem móc w PL zatrudniać pracowników do zwiększenia sprzedaży swoich usług. Bardzo proszę o wszelkie informacje na temat kosztów takiej współpracy z Pana Firmą.

   Pozdrawiam serdecznie.
   Krzysztof

   • Paweł Kurnik

    Nadmienię że aby otworzyć oddział musi Pan posiadać biuro w UK ( tzn ten sam rodzaj działalności ) wówczas damy radę wyodrębnić oddział w PL.
    Proponuję Panu sp zoo w PL to może rozwiązać Pana problem ZUS i jeszcze kilka innych m inn zatrudnienie pracowników. Więcej odpowiedziałem Panu na mail.

  • Dominik

   Bardzo podobają mi się te rozwiązania i mam zamiar je wprowadzić w życie w tym roku. Przenoszę firmę bo to wielka oszczędność.

   Jak tak dalej pójdzie to Zus upadnie i ciekawe co wtedy powie tym biednym emerytom i rencistom 🙂

  • Marek

   Pracuję na pełny etat czyli jest ubezpieczenie ZUS, chcę założyć jednoosobową sp z o.o., będę właścicielem a prezesem moja żona plus dodatkowo pełnomocnik do pracy, czy będę płacił ZUS w pełnej formie czy tylko zdrowotne ??
   proszę kogoś, kto się orientuje, o odpowiedź.
   pozdrawiam Marek

   • Paweł Kurnik

    Panie Marku. Bedzie Pan ( tzn Spółka ) bedzie płaciła ZUS od ilości etetu zatrudnionego pracownika ( czyli zapłaci za Pana ZUS np. od 1/4 etatu 128 zł). Nadmienię że nie musi być Pan zatrudniony w spółce wcale, wówczas zaoszczędzi Pan i tę kwotę. Spółka bedzie jednak musiała opłacić ZUS każdemu zatrudnionemu pracownikowi.

  • Jakub

   Witam jestem architektem mam w Polsce firmę od 4 lat i mam dość płacenia ZUS. Są to wyzucone pieniądze w błoto, są miesiące ze nie zarabiam na sam ZUS ;/ szukam legalnej i bezpiecznej metody na załatwienie tego problemu.

   • Paweł Kurnik

    Oferta http://www.dezi.pl jest jak najbardziej dla Pana. Proszę zapisać się na newsletter i odebrać ofertę wysłana w pierwszym mailu w postaci linków do opisu rożnych istotnych kwestii.

  • Marcin

   Witam, a dlaczego preferowane rozwiązanie jest lepsze niż spółka LTD w UK, a my w Polsce jak procownik ? Dlaczego te rozwiązanie nie zostało opisane, a jest szeroko praktykowane ?

   • Paweł Kurnik

    Firma zagraniczna może zatrudnić pracownika w innym kraju ale na zasadach panującym w kraju zamieszkania i wykonywania pracy przez tegoż pracownika. Jesli jest zatrudniony np. w PL przez Ltd z UK to obowiązuje spółkę polski Kodeks Pracy a co za tym idzie muszą być płacone składki ZUS za tego pracownika. Jest wiele praktykowanych, nazwijmy je umownie rozwiązań, które nie są zgodne z obowiązującymi zasadami. Proszę zapisac się na newsletter i odebrać pierwszy mail z istotnymi linkami do różnych artykułów – to kopalnia wiedzy …. a jak coś to prosze pisać na mail biuro@dezi.pl.

  • Marcin

   Witam,

   jestem doradcą finansowym. Prowadzę działalność od prawie 2 lat i w lipcu będę musiał opłacać duży zus. W miesiącu wystawiam jedna autofakture wystawiana automatycznie przez firmę i która współpracuje. Jakie rozwiązanie widziałby Pan dla mnie, żeby opłaty związane z zusem nie wynosiły prawie 1200 zł?

   Pzdr

   • Paweł Kurnik

    Wszystko zależy od tego w jaki Pan sposób wykonuje swoja pracę. Wydaje mi się że wykonuje Pan ją na terenie RP np spotykając się w biurze z klientem lub podpisując umowy itp. być może ma Pan licencje ważne tylko w PL. Przy tak wykonywanej pracy nie może Pan przenieść działalności do UK.

  • Cezary

   Szanowny Panie
   Od 2011 r. prowadzę szkołę języka obcego z sześcioma oddziałami w największych miastach Polski. Biura na spotkania wynajmuję na godziny, lektorzy nie są zatrudnieni na umowę o pracę. Umowy ze studentami podpisuję na pierwszej lekcji w konkretnym oddziale zazwyczaj ja lub upoważniony lektor. Proszę o informację o rozwiązaniu jakie by Pan podpowiedział w moim przypadku oraz o możliwościach współpracy z Panem na niwie optymalizacji pod. takiego biznesu.

   Pozdr.

   • Paweł Kurnik

    pisze Pan o oddziałach w polskich miastach i biurach na spotkania… wniosek jest taki że działalność jest prowadzona na terenie PL ale prócz tego że konsultanci pracują na Pana zlecenie ( nie ma umów więc sami się rozliczają ) to tak naprawdę istotnym jest sposób zapłaty i dystrybucji zleceń. Zapraszam do kontaktu i konsultacji.

  • Dariusz

   Prowadziłem działalność gospodarczą do końca marca 2016. Ze względu na duże koszty, musiałem zrezygnować. Była to branża usług muzycznych. Jest szansa na otworzenie działalności w UK i nie płacenie składek w PL?
   pozdrawiam

   • Paweł Kurnik

    Wszystko zależy czy działał Pan jako muzyk i koncertował w różnych krajach to odp: TAK, ale musiałbym poznac i tak więcej szczegółów Pana działalności. Jesli stricte w PL – to nietety nie. Sytuacja jest analogiczna w przypadku sklepu muzycznego, studia nagran itp

  • Klaudiusz

   Witam Serdecznie,
   planuje założyć działalność fotograficzną polegająca na robieniu sesji rodzinnych i dla obiektów noclegowych,jednakże kiedyś już skorzystałem z małego Zusu i teraz pozostaje już tylko duży. Nie jestem jeszcze pewien osiąganych potencjalnych przychodów, czy wgle na początku działalności będzie mnie stać na pokrycie tych wszystkich kosztów.Czy ewentualnie są jakieś ciekawe rozwiązania dla tego typu usług?

   • Paweł Kurnik

    Wydaje mi się że aby móc optymalizować to trzeba mieć co optymalizować 🙂
    Chętnie omówię z Panem Pana przedsięwzięcie, ale po pierwsze musimy się oprzeć na cyfrach i szacunkach ( w miarę dokładnych jeśli to możliwe) a na tę chwilę Pan ich nie posiada. Zapraszam do kontaktu kiedy będzie miał Pan np. biznes plan wynikające z praktyki wyliczenia przychodu i kosztów. W Pana dziedzinie będzie ciężko optymalizować poprzez sp Ltd ( w zasadzie nie możliwe) ale podczas konsultacji mogą wyniknąć inne kwestie którym jeszcze teraz nie przyglądnęliśmy się.

  • Maciek

   Witam Pana mój przypadek wygląda tak miałem ponad 15 lat działalność ale obroty spadały zus rosnął zlikwidowałem działalność pod dwóch latach chciałbym wznowić ale ograniczyć zus do min. a mianowicie sprzedawałbym dla producenta elektroniki samochodowej jego towary na jego faktury a on na koniec miesiąca wystawia mi fakturę jako prowizję czasami biorę na siebie i odsprzedaje dalej ale to są sporadyczne przypadki max dwa razy w miesiącu i nie w każdym miesiącu jakie Pan widzi wyjście z takiej sytuacji dziękuje pozdrawiam .

   • Paweł Kurnik

    Moim zdaniem to umowa agencyjna łączy Pana z wspomniana firmą. ( na umowę agencyjna musi mieć Pan zarejestrowaną działalność gosp.) Jeśli te prowizje sięgają minimum 5000 zł miesięcznie to jest sens się pochylić nad problemem, To granica opłacalności wdrożenia rozwiązań. W Pana przypadku dodatkowo na niekorzyść wchodzi w grę charakter działalności.

  • Magdalena

   Witam,moim problemem,jak większości przedsiębiorców w Polsce,jest rosnący w zastraszającym tempie ZUS.Od 11 lat prowadzę kwiaciarnię,chciałabym to robić dalej.Obawiam się jednak,że nie będzie to możliwe,jeśli składki będą coraz wyższe.Czy w moim przypadku ,jest szansa na płacenie mniejszego ZUSu?

   • Paweł Kurnik

    Witam serdecznie. Mając jednoosobową działalność gospodarczą musi Pani płacić podatek ZUS. ZUSu nie płaca Spółki z o. o. …ale muszą płacić za swoich zatrudnionych pracowników. Jeśli ma Pani pracowników którzy prowadzą kwiaciarnię to Pani będąc udziałowcem w Sp. z o. o. nie będzie musiała płacić ZUS ale… trzeba się dokładnie przyjrzeć Pani firmie bo takie rozwiązanie może nie być dla Pani opłacalne dlatego proszę o kontakt najlepiej mail – umówimy się na konsultacje.

  Dodaj komentarz

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  O Mnie

  Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze Wpisy

  Kilka przypomnień przed wyborami

    15-go października wybory! Przez ostatnie 3 lata polski złoty a zatem nasze oszczędności ...

  Archiwum