Szukasz czegoś?

Outsourcing – wynajęcie profesjonalistów dla firmy

Autor:

Dla każdego przedsiębiorcy umiejętne balansowanie kosztów w firmie ma duże znaczenie na jej rozwój. Poszukując skutecznych rozwiązań i optymalizacji kosztów, przedsiębiorca może skorzystać z pomocy wprawnego biura księgowego, by czerpać korzyści, jakie przynosi, chociażby rejestrowanie firmy w Anglii. Istnieje jednak wiele metod optymalizacji kosztów. Jedną z nich, gwałtownie zyskującą na popularności w Polsce jest Outsourcing. W tym również outsourcing usług do Spółki Ltd. Popularność tego rozwiązania bierze się między innymi z olbrzymiej kwoty wolnej od podatku dla każdego z dyrektorów spółki ltd wynoszącej 10600 GBP!

Określenie „Outsourcing” to Anglicyzm, czyli słowo zapożyczone z języka angielskiego, w którym powstało jako złączenie słów „outside” co oznacza „na zewnątrz” i „resource” co w tłumaczeniu oznacza „zasób”. W skrócie Outsourcing polega na wydzieleniu zadań, funkcji czy projektów w firmie i przekazanie ich do realizacji firmie zewnętrznej. Celem takiego przedsięwzięcia może być optymizacja kosztów czy odciążenie firmy z części zadań co umożliwi skupienie energii i czasu jej pracowników w innych obszarach, a co za tym idzie zwiększenie efektywności firmy. Takie przekazane firmie zewnętrznej zadania, projekty itp. mogą dotyczyć księgowości, zarządzania, infrastruktury, informatyki i innych dziedzin. Co outsourcing oferuje przedsiębiorcom?

Czas i pieniądz
Podstawowa korzyść płynąca z outsourcingu realizacji projektów i zadań to optymalizacja kosztów. Dzieje się tak, dlatego że outsourcing pozwala uniknąć konieczności zatrudniania nowych lub oddelegowywania obecnych pracowników do nowych zadań. Takie działanie nie tylko minimalizuje koszta związane z zatrudnieniem, utrzymaniem i szkoleniem nowych pracowników, ale umożliwia firmie na skupieniu swoich działań na pozostałych zadaniach i wyzwaniach. Rozwiązanie to zaoszczędza również czas poprzez przekazanie wybranych zadań wyspecjalizowanym profesjonalistom bez konieczności czasochłonnego procesu, jakim jest przyjmowanie, adaptacja i szkolenie nowego pracownika. Wszelkie rozliczenia z pracownikami zewnętrznymi wykonującymi powierzone im zadania wykonuje firma outsourcingowa.

Profesjonaliści na wynajem
Poza kwestiami finansowymi dużą rolę w Outsourcingu odgrywa docieranie do odpowiednich profesjonalistów i korzystanie z ich doświadczenia oraz umiejętności. Dzięki temu pracodawca może zrezygnować choćby z dodatkowych, wstępnych szkoleń dla nowych pracowników. Zapewnia to powierzenie wybranych zadań profesjonalistom i umożliwienie pracownikom firmy na skupieniu się na swoich zadaniach. Kolejną zaletą takiej operacji jest czas i dostępność wykonania takich zadań, gdyż nierzadko outsourcing zostaje podjęty są na przykład w zastępstwie nieobecnego pracownika czy niespodziewanego natłoku pracy w firmie. Jak wiadomo w takich sytuacjach zwiększenie zatrudnienia w firmie może być zbyt czasochłonne, by uporać się z danymi projektami, czy zadaniami w odpowiednim czasie. Oczywiście pomimo oddelegowania zadań do firmy zewnętrznej poufność i ochrona danych nadal obowiązuje firmy świadczące usługi Outsourcingu.

Nowe rozwiązanie starych problemów
Outsourcing zyskuje na popularności nie ze względu na trend, ale ze względu na to, że rozwiązanie takie najczęściej jest po prostu opłacalne finansowo dla obydwu stron. Wielki przedsiębiorca: Henry Ford, już prawie przed stu laty powiedział. „Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż nasi konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili; powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my„.

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Najnowsze Wpisy

Kilka przypomnień przed wyborami

  15-go października wybory! Przez ostatnie 3 lata polski złoty a zatem nasze oszczędności ...

Archiwum