Szukasz czegoś?

5 rzeczy, które powinien wiedzieć internetowy przedsiębiorca

Autor:

Żyjemy w czasach, w których Internet nie funkcjonuje już jako opcjonalna lub dodatkowa ścieżka jakimi firmy komunikują się z klientami. Internet stał się nie tylko metodą odnalezienia klienta, ale również miejscem częstego i łatwego dokonywania transakcji. Stąd też pojawia się coraz więcej przedsiębiorców, dla których internet to główne narzędzie pracy i platforma do pozyskania klientów. Jednak potocznie zwana „sieć” to wielkie i zatłoczone zarazem miejsce. W Polsce rejestruje się rocznie około 350 tysięcy nowych firm, większość z nich można odnaleźć w internecie. Co na tym polu może zrobić przedsiębiorca by jego start stał się zauważalny i skuteczny?

Twoja lepsza strona

Nie sposób przecenić dobrze przygotowanej strony internetowej. Wiele działań marketingowych takich jak ulotki, newslettery, reklamy skierują klienta najczęściej kierować właśnie tutaj. Dobrze zaprojektowana strona powinna jasno określać działalność firmy i nadawać jej odpowiedni ton. Przedsiębiorca musi znać swoją docelową grupę klientów i wiedzieć jak tej grupie przekazać odpowiednie informacje o swoich usługach/produktach oraz to czym wyróżnia się spośród konkurencji. Wszelkie wizualne efekty na stronie powinny podkreślać największe zalety działalności firmy, a nie odciągać od nich uwagę.

Przygotowanie przed startem
Gdy przedsiębiorca rozkręci już działalność będzie go to kosztowało dużo czasu i energii. Tym lepiej, jeżeli maksymalnie dużo pracy wykona przed założeniem działalności. Wlicza się w to również zdobycie przydatnej wiedzy, dzięki której można, na przykład, korzystać z tak zwanego małego ZUS-u dłużej. Mały ZUS można bowiem opłacać przez pierwsze pełne 24 miesiące prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli pierwszy miesiąc działalności jest niepełny, to okres 24 miesięcy liczony jest począwszy od kolejnego miesiąca. A zatem wystarczy założyć firmę 2 dnia danego miesiąca, by wydłużyć sobie korzystne warunki. Preferencyjne stawki ZUS nie przysługują jednak wszystkim osobom rozpoczynającym działalność. Dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się założenie spółki z o.o., której jedną z zalet jest brak ZUS-u. Więcej dowiesz się Tutaj.

Brać LTD?
Jeżeli przedsiębiorca prowadzi swoją firmę przez internet, istnieje duża szansa na to, że będzie kwalifikował się do założenia spółki limited. Zakładanie spółek w Anglii otwiera przed Polskimi przedsiębiorcami szerokie możliwości optymalizacji kosztów w firmie, a przede wszystkim uwalnia ich od ZUS-u. By lepiej poznać wszystkie korzyści płynące z spółki LTD kliknij Tutaj.

Promocja Ciebie dla Ciebie
Konkurencja na rynku stale rośnie, a zatem samo posiadanie strony internetowej i profesjonalne świadczeniu usług nie wystarcza. Klient nie skorzysta z usług przedsiębiorcy, jeżeli nie dowie się o jego istnieniu. Blisko sto lat temu brytyjski pośrednik nieruchomości utworzył słynną frazę spopularyzowaną do dziś w USA. Fraza głosi „jakie są trzy najważniejsze zasady w biznesie? Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja”. Zasada ta określa właśnie sytuację w której sukces biznesu zależy od jego dostępności do klientów. W praktyce, biznes oferujący lepsze usługi znajdujące się w dużo gorszej lokalizacji miał mniej klientów niż firma oferująca swoje usługi w tętniącej części miasta. Być może w końcu nastały czasy, gdzie rzeczywistość nie pasuje już w pełni do tej zasady, gdyż internet istnieje zarazem wszędzie i nigdzie. Dlatego promocja i marketing nie powinny stanowić dla przedsiębiorcy okazyjnego i jednorazowego wydarzenia, a powinny się stać dla przedsiębiorcy codziennością. Inaczej skazuje się on na utonięcie w odmętach internetu.

W grupie siła
Prowadzenie firmy wymaga od przedsiębiorcy szeregu umiejętności w zakresie zarówno oferowanych przez niego usług jak i tych związanych z prowadzeniem firmy. Nie musi on jednak wszystkiego dokonywać sam. Przedsiębiorca może skorzystać z ekspertów zarówno w dziedzinie rachunkowości, którzy otworzą przed nim możliwości optymalizacji kosztów w firmie lub z takich którzy pomogą wypromować jego stronę i połączyć go z docelowym klientem. Dzięki temu będzie on mógł przeznaczyć czas i energię na bardziej istotne rzeczy związane z firmą w których już nikt go nie wyręczy.

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Skomentuj na Facebooku:

Dodaj komentarz

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?

O Mnie

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

Polub nas na Facebooku

Najnowsze Wpisy

Myślacy człowiek liczy się z tym, że „dobrze już było”.

Jakby spojrzeć z pewnej perspektywy, to w tak krótkim czasie, tak wiele się zdarzyło że trudno ...

Archiwum