Szukasz czegoś?

Dobra zmiana w podatkach.

Autor:

Do wszystkich z obozu białej prawicy: Nareszcie dobre wieści na odcinku podatków! Z informacji wynika, że rząd „dobrej zmiany” postanowił zadać ostatni i śmiertelny cios polskiemu „systemowi” podatkowemu. Postanowili tak go skompromitować i ośmieszyć, ze za kilka lat nie będzie już żadnego innego wyjścia  jak wyrzucić do kosza i napisać od początku!

Na uwagę zasługuje absolutnie brawurowy pomysł podniesienia klasie średniej podatków o 100%!!! To musiał wymyślić chyba jakiś najtęższy umysł w PiS! To jakiś „super umysł i mistrz świata”. Ta klasa moze nie jest specjalnie liczna w Polsce, ale za to bardzo wpływowa – o czym wkrótce rząd sie przekona. Najbardziej na odcinku swojego zaplecza urzędniczego!

Ten spektakl potrwa góra – 2-3 lata. Przypomnijmy sobie to wszystko co przecież było już w latach 90: Internet zaroi sie od ogłoszeń „Koszty kupię” a dostanie faktury za usługi bedzie graniczyło z cudem – powróci slynne „Bez faktury 10% taniej” albo w ostrzejszej formie „na fakturę nie robię, albo 30% drożej” albo: Wynagrodzenie? „Mogę zapłacić najniższa krajową a resztę to w kosztach musi Pan mi przynieść albo pod stołem”. haha! znamy to prawda ? …Na 100% wartość na rynku ponownie zyskają „spółki ze strata”!  No bo pamiętacie te kolumny ogłoszeń „Atrakcyjna spółkę z bardzo dużą strata sprzedam”? (lub kupie). Wróci wszystko ponownie a gwarancją że tak się stanie jest to że wszyscy mamy bardzo dobrą pamięć.

PIS oczywiście dba o najbiedniejszych więc rynek słupów rozrośnie sie do niebywałych rozmiarów. Konsekwencje tych wybryków tez wydają się oczywiste: Liczba firm działających w szarej strefie wzrośnie pewnie do 1 miliona czyli sara strefa rozrośnie się do 30-40 procent (rożne są obecnie oficjalne  szacunki). Oczywiście jakieś kolejne z 500 tysiecy młodych ludzi stsndardowo już ucieknie nam zagranice.

Zaczną jeszcze bardziej uciekać firmy rozmiarów tej skali trudno dziś oszacować bo to juz sie dzieje. Szczególnie w innowacyjnych i wysokomarżowych obszarach. Nie ma żadnych przeszkód, szczególnie w Internecie. Udowodnienie, ze „substance” działalności internetowej jest zagranica błachostka dla każdego doradcy podatkowego!

Planu Morawieckiego mówi że przedsiębiorcy uruchomią owe mityczne 270 mld, ktore maja na kontach ( śmiech!) – Jestem pewien, że po ostatnich wieściach zaczynają myśleć jak wywieźć je zagranice. Jestem pewien że w dodatku spadną wpływy.

Powiedziałby może ktoś że tak może się nie stanie, ale to po prostu juz w Polsce było …i powróci. jestem pewien jak to że dziś mamy listopad 2016.

PIS odejdzie w końcu w hańbie…to pewne jak 2 dodać 2, i jego następcy będą musieli wszystko wycofać i wtedy pojawi sie szansa na coś normalnego. Beda musieli wycofać sie z nich dobrowolnie lub pod przymusem. Z matematyka nikt nie wygrał. Żaden rząd w Polsce nie łyknie straty podatkowej 15-20 mld złotych.

Nie jest znany w historii przypadek, zeby bez masowego użycia wojska i przemocy, ( Macierewicz już buduje „leśne ludki” ) udało sie przeprowadzić 100% podwyżkę podatków w takiej skali masowej. To tylko w Exelu u Pana Morawieckiego tak ładnie wygląda.

na podst artykułu autora: Cezarego Kaźmierczaka WEI

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


  Skomentuj na Facebooku:

  Feedback

  1
  • zakładanie firmy przez internet

   Bardzo ciekawy wpis. Niestety ma Pan całkowicie rację. to co obecnie dzieje się w polskim prawodawstwie, zwłaszcza w kwestii finansów i podatków jest nie do pomyślenia. Osobiście przeraża mnie, że obecnemu rządowi zostało jeszcze pare lat na dokonywanie kolejnych zmian. Strach pomyśleć, co jeszcze wpadnie im do głowy.

  Dodaj komentarz

  Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

  Gdzie wysłać Ebooka?

  O Mnie

  Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze Wpisy

  Kilka przypomnień przed wyborami

    15-go października wybory! Przez ostatnie 3 lata polski złoty a zatem nasze oszczędności ...

  Archiwum