Szukasz czegoś?

Dobra zmiana w podatkach.

Autor:

Do wszystkich z obozu białej prawicy: Nareszcie dobre wieści na odcinku podatków! Z informacji wynika, że rząd “dobrej zmiany” postanowił zadać ostatni i śmiertelny cios polskiemu “systemowi” podatkowemu. Postanowili tak go skompromitować i ośmieszyć, ze za kilka lat nie będzie już żadnego innego wyjścia  jak wyrzucić do kosza i napisać od początku!

Na uwagę zasługuje absolutnie brawurowy pomysł podniesienia klasie średniej podatków o 100%!!! To musiał wymyślić chyba jakiś najtęższy umysł w PiS! To jakiś “super umysł i mistrz świata”. Ta klasa moze nie jest specjalnie liczna w Polsce, ale za to bardzo wpływowa – o czym wkrótce rząd sie przekona. Najbardziej na odcinku swojego zaplecza urzędniczego!

Ten spektakl potrwa góra – 2-3 lata. Przypomnijmy sobie to wszystko co przecież było już w latach 90: Internet zaroi sie od ogłoszeń “Koszty kupię” a dostanie faktury za usługi bedzie graniczyło z cudem – powróci slynne “Bez faktury 10% taniej” albo w ostrzejszej formie “na fakturę nie robię, albo 30% drożej” albo: Wynagrodzenie? “Mogę zapłacić najniższa krajową a resztę to w kosztach musi Pan mi przynieść albo pod stołem”. haha! znamy to prawda ? …Na 100% wartość na rynku ponownie zyskają “spółki ze strata”!  No bo pamiętacie te kolumny ogłoszeń “Atrakcyjna spółkę z bardzo dużą strata sprzedam”? (lub kupie). Wróci wszystko ponownie a gwarancją że tak się stanie jest to że wszyscy mamy bardzo dobrą pamięć.

PIS oczywiście dba o najbiedniejszych więc rynek słupów rozrośnie sie do niebywałych rozmiarów. Konsekwencje tych wybryków tez wydają się oczywiste: Liczba firm działających w szarej strefie wzrośnie pewnie do 1 miliona czyli sara strefa rozrośnie się do 30-40 procent (rożne są obecnie oficjalne  szacunki). Oczywiście jakieś kolejne z 500 tysiecy młodych ludzi stsndardowo już ucieknie nam zagranice.

Zaczną jeszcze bardziej uciekać firmy rozmiarów tej skali trudno dziś oszacować bo to juz sie dzieje. Szczególnie w innowacyjnych i wysokomarżowych obszarach. Nie ma żadnych przeszkód, szczególnie w Internecie. Udowodnienie, ze “substance” działalności internetowej jest zagranica błachostka dla każdego doradcy podatkowego!

Planu Morawieckiego mówi że przedsiębiorcy uruchomią owe mityczne 270 mld, ktore maja na kontach ( śmiech!) – Jestem pewien, że po ostatnich wieściach zaczynają myśleć jak wywieźć je zagranice. Jestem pewien że w dodatku spadną wpływy.

Powiedziałby może ktoś że tak może się nie stanie, ale to po prostu juz w Polsce było …i powróci. jestem pewien jak to że dziś mamy listopad 2016.

PIS odejdzie w końcu w hańbie…to pewne jak 2 dodać 2, i jego następcy będą musieli wszystko wycofać i wtedy pojawi sie szansa na coś normalnego. Beda musieli wycofać sie z nich dobrowolnie lub pod przymusem. Z matematyka nikt nie wygrał. Żaden rząd w Polsce nie łyknie straty podatkowej 15-20 mld złotych.

Nie jest znany w historii przypadek, zeby bez masowego użycia wojska i przemocy, ( Macierewicz już buduje “leśne ludki” ) udało sie przeprowadzić 100% podwyżkę podatków w takiej skali masowej. To tylko w Exelu u Pana Morawieckiego tak ładnie wygląda.

na podst artykułu autora: Cezarego Kaźmierczaka WEI

Jeśli chcesz otrzymywać podobne treści oraz Informację: Jak nie płacić ZUS i zmniejszyć podatki wpisz swój mail i imię:

E-mail: Imię:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro.


  Skomentuj na Facebooku:

  Feedback

  1
  • zakładanie firmy przez internet

   Bardzo ciekawy wpis. Niestety ma Pan całkowicie rację. to co obecnie dzieje się w polskim prawodawstwie, zwłaszcza w kwestii finansów i podatków jest nie do pomyślenia. Osobiście przeraża mnie, że obecnemu rządowi zostało jeszcze pare lat na dokonywanie kolejnych zmian. Strach pomyśleć, co jeszcze wpadnie im do głowy.

  Dodaj komentarz

  O Mnie

  Witaj, nazywam się Paweł Kurnik i jestem degustatorem życia. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem i szansą na jeszcze lepsze jutro. Czytaj Więcej »

  Polub nas na Facebooku

  Projekty

  Sigma Partner
  TaxCoin.io
  Dezi.pl
  taxelit.com

  Najnowsze Wpisy

  Demografia, głupcze!

  Najprawdopodobniej większość ludzi a zatem przyszłych emerytów nie interesuje się, nomen omen ...

  Archiwum